jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۴۲۸۱۸   ۰۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۶

سرلشکر جعفری در اجتماع شکوه مقاومت در کرمان:

حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم دشمن است

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم دشمن شده و امروز دوست و دشمن به نقش این مجاهد کرمانی در عراق و سوریه اذعان دارند.

حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم دشمن است

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که صبح امروز چهارشنبه در اجتماع شکوه مقاومت و همچنین سالگرد عملیات طریق القدس که در مصلی امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد، سخن می‌گفت، با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، خصوصا شهدای عملیات طریق القدس به هفته بسیج اشاره کرد و گفت: هفته بسیج، سالگرد صدور فرمان تاریخی امام خمینی(ره) بر تشکیل ارتش 20 میلیونی در سال 58 و بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود که همین امر موجب تضمین امنیت کشور در مقابل دشمن شده‌است.

آمادگی دفاعی، نظامی و امنیتی بسیج موجب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان شده است

وی با بیان اینکه، بسیج با آمادگی دفاعی، نظامی و امنیتی خود موجب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی و نظام سلطه شده است، خاطرنشان کرد: بعد از فرمان تاریخی امام راحل، دشمن جنگ را به ما تحمیل کرد؛ آنها محاسبه درستی داشتند و می‌گفتند ارتش مقتدرشان می‌تواند بر ارتش به هم ریخته ما غلبه کند ولی اشتباهشان این بود که بسیج و حضور مردم در جبهه را محاسبه نکرده بودند.

فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین گفت: در آن ایام برخی به امام(ره) گفتند نمی‌توانیم بجنگیم و باید با دشمن برسر میز مذاکره بنشینیم، اما امام به مضمون فرمودند که شما کار خودتان را کنید و بسیجیان هم کار خودشان را انجام خواهند داد لذا وقتی رزمندگان اسلام این پیام امام راحل را شنیدند با عملیات پی در پی موفق به خارج کردن دشمن از خاک کشورمان شدند و در نهایت در سوم خرداد سال 61 موفق شدند دشمن را از خاک کشور بیرون برانند که این یک تجربه بزرگ است که باید از آن عبرت بگیریم.

سرلشکر جعفری با تجلیل از شخصیت شهید حسن باقری گفت: شهید باقری با 22، 23 سال سن و بدون هیچ تجربه نظامی عملیات شکست حصر آبادان را طراحی کرد و این عملیات با موفقیت انجام شد؛ این که یک جوان ما اینگونه وارد عرصه می‌شود خود از معجزات است و ما باید به این نکته توجه داشته باشیم.

چرا ما برای حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی از توانمندی‌های داخلی و مشارکت دادن مردم استفاده نمی‌کنیم؟

وی با اشاره به تجربه استفاده از توانمندی‌های داخلی در دفاع مقدس اظهار داشت: سوال بزرگ این است که چرا ما برای حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی از توانمندی‌های داخلی و مشارکت دادن مردم که تجربه جنگ را نیز پیش روی خود داریم، استفاده نمی‌کنیم؟

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حال گسترش است و از دستاوردهای بزرگ آن صدور تفکر مقاومت و ایستادگی به کشورهای مختلف است، تصریح کرد: اگر تفکر ایستادگی و مقاومت به کشورهایی چون سوریه، عراق و لبنان صادر نمی‌شد معلوم نبود سرنوشت این کشورها چه می‌شد.

"انقلاب یمن" بدون تفکر مقاومت به پیروزی نمی‌رسید

سرلشکر جعفری با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حال گسترش است و از دستاوردهای بزرگ آن صدور تفکر مقاومت و ایستادگی، به کشورهای مختلف است، تصریح کرد: اگر تفکر ایستادگی و مقاومت به کشورهایی چون سوریه، عراق و لبنان صادر نمی‌شد، معلوم نبود سرنوشت این کشورها چه می‌شد. انقلاب یمن بدون این تفکر به پیروزی نمی‌رسید لذا اینکه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی تمام اهداف شوم‌شان علیه ملت ما به نتیجه نمی‌رسد، به خاطر همین تفکر مقاومت است.

وی با انتقاد از قیاس مقاومت و ایستادگی با فشارهای اقتصادی دشمن گفت: مردم ما این فشارها را تحمل می‌کنند و روی شعار اصلی انقلاب که همان "زیر بار زور نمی‌رویم" ایستادگی می‌کنند چرا که این شعار برگرفته از مبانی اعتقادی و برگرفته از عاشورا است. امروز محبوبیت امام حسین(ع) در دل مردم جهان به خاطر فداکاری، گذشت و ایثار برای دین خدا بود و ما نیز مقاومت را از امام حسین(ع) آموخته‌‌ایم و زیربار زور نخواهیم رفت.

فتنه 88 خطرناکتر از جنگ هشت ساله بود

فرمانده کل سپاه در ادامه به توطئه‌های دشمن برای متوقف کردن انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در فتنه 88 که خطرناکتر از جنگ هشت ساله بود، می‌خواستند انقلاب را متوقف کنند اما مردم با ایمان، مومن و بسیجیان ما با لطف و عنایت الهی توانستند این فتنه بسیار خطرناک را کنار بزنند و در حقیقت پیام 9 دی همین بود که مردم ما قدر ولایت فقیه و ولی فقیه را می‌دانند.

وی، امنیت پایدار را از دستاوردهای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به ناامنی‌ها در برخی کشورهای همسایه افزود: دشمن می‌خواست با مزدورانی از جنس داعش، امنیت ما را مختل کند اما حضور گسترده مردم و بسیج در صحنه چنین اجازه‌ای به آنها نداده و نخواهد داد؛ ما در شرق کشور به قوم‌های محلی و بلوچ اعتماد کرده و امنیت را به خودشان سپردیم و امروز 10 هزار بسیجی اهل سنت در دسته‌های رزمی برای مقابله با دشمن از جنس داعش ایستاده‌اند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه دشمن می‌خواست وضعیت عراق و سوریه را در ایران پیاده کند، اما مردم مقاومت کرده و اجازه ندادند و ما باید قدر این امنیت را بدانیم، تأکید کرد: کسانی که فتنه 88 را بوجود آوردند، می‌گفتند انقلاب نباید ادامه داشته باشد. آنها تصور می‌کنند که جنس انقلاب ما مثل انقلاب‌های کمونیستی یا انقلاب فرانسه است. درحالی که مبارزه با طاغوت و سرنگونی آن مرحله اول انقلاب بود و صدور انقلاب باید ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به علاقه ملت عراق به انقلاب اسلامی و ملت ایران اظهار داشت: دشمن داعش را برای مقابله با جریان انقلاب اسلامی و حرکت های اسلامی درست کرد اما همانند جنگ تحمیلی که امام فرمود ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر کردیم، نتیجه عکس داد و این اقدام (ایجاد داعش) عاملی شد برای اینکه دل‌های مردم عراق و سوریه بیشتر به سمت انقلاب سوق داده شود و این عنایت خدای متعال بود.

حاج قاسم سلیمانی خاری در چشم دشمن شده و همه به نقش این مجاهد در عراق و سوریه اذعان دارند

فرمانده کل سپاه پاسداران با تمجید از فعالیت مجاهدانه فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: حاج قاسم سلیمانی که یکی از رزمندگان دفاع مقدس است، خاری در چشم دشمنان شده و امروز دوست و دشمن به ایفای نقش* این مجاهد کرمانی در عراق و سوریه پی برده‌اند که این هم از معجزات انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری با اشاره به مذاکرات هسته‌ای نیز اظهار داشت: یکی از برکات موافقت مقام معظم رهبری با انجام مذاکرات هسته‌ای این بود برخی که باور نداشتند هم باور کردند و برایشان ثابت شد که آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی افزود: شاید خواست خدا این باشد که ما در مقابل تحریم، روی پای خودمان بایستیم نه اینکه نفت بفروشیم و خرج کنیم اقتصادمان را با توجه به توانمندی‌های داخلی رونق بدهیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به مشکلات فرهنگی نقش امر به معروف و نهی از منکر را فریضه بسیار مهم برشمرد و گفت: ما باید برای این فریضه بزرگ الهی فعالیت کنیم و با جان و مال‌مان در راه خدا مجاهدت کنیم چرا که امروز بسیجیان باید در همه عرصه‌ها از جهاد علمی گرفته تا مسائل اقتصادی ورود کرده و مجاهدانه عمل کنند.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر