بازیگران به اتکای اعتقادات خود در آثار مذهبی حضور داشته اند

بی‌حرمتی به بازیگران در فضای مجازی و بیانیه خانه سینما

انجمن بازیگران خانه سینمای ایران طی بیانیه ای از برخی بی حرمتیهایی که در فضای مجازی علیه پاره ای هنرمندان شکل گرفته ابراز ناراحتی کرده است و بر اعتقادات مذهبی بخش عمده ای از بازیگران سینما تاکید کرده است.
کد خبر: ۷۴۲۷۹۸
بی‌حرمتی به بازیگران در فضای مجازی و بیانیه خانه سینما

در این بیانیه بر "در کنار مردم بودن" بازیگران سینمای ایران تاکید شده و بخش عمده ای از این بازیگران شخصیتهایی مقید به مذهب معرفی شده اند. متن کامل این بیانیه را در ادامه می خوانید:

دست به دعا برمی‌خیزیم

این روزها که با نگرانی نظاره گر توفان سرطان هستیم، و هر روز با دلهره و دست بر دعا برمی خیزیم که خدایی نکرده عزیز دیگری را در پنجه های این بیماری اسیر نبینیم، با کمال تأسف و حیرت در فضاهای مجازی نیز، شاهد شروع هجمه درد آور از هتاکی، انتساب صفت های ناروا و انتشار الفاظ ناشایست علیه هنرمندان و مخصوصا بازیگران کشورمان هستیم.
بازیگران این مرز وبوم سالهاست در دل و خانه های مردم، یاری امین و همدل در تلخکامی ها و شادمانی های جمعی بوده اند و افتخار "در کنار مردم بودن" را چون گوهری ناب برای ادامه مسیر خدمتگزاری حفظ کرده اند و قدر دانسته اند.

نقد ضامن بقای هنر است

همه ما بر این باوریم که نقد، انتقاد، گفت و گو و تبادل نظر ضامن بقای هنر و هنرمند است و با همه وجود، آن را ارج می نهیم. اما این روزها عده ای قلیل از مخاطبان ما، قلم های ارزشمندی را که باید ضامن تولید بهترین و مؤثرترین نقدهای عالم هنر و اعتلای بیشتر و عمیق تر آن باشد، با توسل به ادبیات هتاکانه به نوشتن الفاظی ناشایست از سر قضاوت های سبکسرانه، یا مغرضانه چرخانده اند.

تبیین نظرات شخصی به شکلی محترمانه

بخش قابل توجهی از بازیگران سینما و هنرهای نمایشی همچون دیگر آحاد مردم،با در نظر گرفتن تمامی نکات اخلاقی و قانونی، نظرات شخصی خود را به شکلی محترمانه بیان کرده و یا به اتکای اعتقادات و علایق خود در آثاری نمایشی و آئینی با مضامین مقدس مذهبی حضور داشته اند، و در مقابل گروهی به ناحق با نفرت و خشمی آشکار و هدفمند، این حضور و ابراز نظرها را به چالشی زشت کشیده اند و تلاش دارند تا با از میان برداشتن حریم اخلاق، فضای سالم تبادل افکار و اندیشه را به کام تاریکی کشانده و دریچه های گفت و گوهای بی واسطه هنرمندان و مردم را ببندند.
انجمن بازیگران سینمای ایران به احترام حفظ اخلاق و ادامه حیات گفت و گوی سالم و مؤدبانه با مردم شریف و نجیب میهن مان، ضمن محفوظ دانستن برخورد قانونی و اعاده حیثیت اعضای خود از طریق مراجع قضایی، از مسئولین و متولیان نیز انتظار حراست و حمایت از حریم مقدس اخلاق و ساحت والای فرهنگ و هنر و برخورد قاطع با خاطیان این امر را داشته و از مردم مهربان که همیشه نشان داده اند با عشق و احترام به جان و جهان هنرمندان حیات می بخشند نیز انتظار همدلی و همراهی دارد تا دوباره بر این باور شکوهمند حکم مؤکد بزند که در سر زمین ایرانی-اسلامی ما،همیشه "ادب مرد به ز دولت اوست". (خبرگزاری میزان)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
سهیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۰۵ آذر ۱۳۹۳
۰
۰
واقعا اعتقاد دارید بازیگرانی كه با یك سرچ كوچولو ، با انبوهی از عكس های فجیعی از آنان رو به رو میشویم انسانهای مذهبی و معتقدی هستند ؟

---------------.
اولا ممكن است عكس بدحجاب پیدا شود نه فجیع....ثانیا درباره دین و ایمان دیگران نمی توانیم به همین راحتی قضاوت كنیم.

نیازمندی ها