jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۴۱۸۲۱ ۰۳ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر بار دیگر به متخلفان حوزه درمان اعتیاد هشدار داد و گفت: ستاد با همه توان با مراکز غیرمجاز و مجاز متخلف که بجز فروش دارو به بیماران و برخوردهای غیرعلمی، خدمات دیگری ارائه ‏نمی‌‌کنند، بشدت برخورد می‌کند.

به گزارش ایسنا، بابک دین‌پرست افزود: با توجه به ابلاغیه دستور‌العمل برخورد قانونی با مراکز غیرمجاز و متخلفان درمان اعتیاد در سال 91 و دستور‌العمل نظارت، ارزیابی و نحوه برخورد با تخلفات مراکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد در مرداد امسال به نظر می‌رسد دیگر محملی برای فعالیت مراکز درمانی غیرمجاز و افراد سودجو وجود ندارد.وی توضیح داد: براساس این دو دستور‌العمل، وظایف و تکالیف دستگاه‌های مسئول در این حوزه از جمله دادستانی کل کشور، وزارت بهداشت (شامل معاونت‌های درمان و بهداشت و سازمان غذا و دارو)، سازمان بهزیستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (شامل امور بیمه‌ای و امور آسیب‌های اجتماعی)، نیروی انتظامی، سازمان نظام پزشکی و دبیرخانه ستاد مبارزه با موادمخدر ابلاغ شده است و اکنون تداخل وظیفه و خلأهایی که قبلا در برخورد با این مراکز بود، وجود ندارد. بنابراین هیچ دستگاهی نمی‌تواند ادعا کند تکالیف ما برای برخورد با این‌گونه مراکز مشخص و ابلاغ نشده است.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به جلسه اخیر کمیته درمان ستاد گفت: در آن جلسه مصوبه‌ای مبنی بر تشکیل هیاتی از نمایندگان دبیرخانه ستاد، وزارت بهداشت، سازمان‌های بهزیستی و نظام پزشکی به عنوان هیات عالی نظارت و بازرسی در بررسی روند اجرای این دستورالعمل‌ها مصوب شد که تا چند روز دیگر این هیات تشکیل شده و سفرهای استانی خود را آغاز خواهد کرد. دین‌پرست تصریح کرد: این اقدام با هدف اجرای دقیق دستور‌العمل‌ها و پروتکل‌هایی است که برای راه‌اندازی و فعالیت قانونی مراکز درمان و کاهش آسیب ابلاغ شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر