jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۴۱۵۸۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۳  |  ۲۰:۲۱

بازیگر و کارگردان باسابقه تئاتر، از همبازی شدن با حامد بهداد در «پل خواب» به عنوان خاطره‌ای خوش یاد کرد.

همبازی شدن حامد بهداد و استادش در «پل خواب»

اکبر زنجانپور بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون درباره بازگشت دوباره خود به سینما با فیلم سینمایی «پل خواب» به کارگردانی اکتای براهنی گفت: من در مورد کارهایی که پیش از این در سینما داشتم، شانس خوبی نیاوردم. هر چند که بسیاری مواقع با استقبال و نگاه مثبت دیگران هم مواجه شد، اما من راضی نبودم و در سینما صرفا به گیشه نگاه نمی‌کنم و به خروجی فرهنگی یک اثر نگاه می‌کنم. زمانی خوشحال می‌شوم و از این تجربه استقبال می کنم که در کنار گیشه به راندمان فرهنگی اثر هم توجه شده باشد.

وی ادامه داد: من سینما را کنار نگذاشتم، نقش‌ها در حدی نبود که نظر من را جلب کند. به نوعی شاید حضورهای سینمایی در سال‌های گذشته قسمت من نبوده. در صورتی که من به واقع عاشق سینما هستم، ولی به هر قیمتی کار در آن را نمی‌پذیرم. چون دوستش دارم و به همین دلیل تصمیم گرفتم هر گاه یک اثر خوب وجود داشت در آن به ایفای نقش بپردازم.

زنجانپور درباره عواملی که باعث شد در فیلم سینمایی «پل خواب» حضور پیدا کند گفت: وقتی فیلمنامه را خواندم، متوجه شدم که بسیار درخشان و خوب است و به معنای واقعی کلمه با یک فیلمنامه با شکل و ساختار درست مواجه شدم، نه اینکه فقط یک قصه باشد. از طرفی هم کارگردان این فیلم با تمام اینکه اولین تجربه بلند سینمایی را پشت سر می‌گذارد، اما بر اساس فیلم‌های کوتاهی که ساخته نشان داد که به دوربین، دکوپاژ و میزانسن درست و دیگر عوامل سینما مسلط است و تمام این عوامل در مجموع باعث حضور من در این اثر شد.

بازیگر فیلم سینمایی «گزارش یک قتل» درباره فیلمنامه این اثر گفت: همانطور که گفتم فیلمنامه از شکل و ساختار درستی برخوردار است و با وجود اینکه از داستان «جنایت و مکافات» داستایفسکی اقتباس شده ، اما به دور دست ها نرفته و فیلمنامه با الهام از فضای کلی این اثر به خوبی ایرانیزه شده و شخصیت‌های آن قابل لمس و آشنا هستند و شخصیت پدر که من آن را ایفا خواهم کرد، در داستان داستایفسکی وجود ندارد. این آدم‌ها در جغرافیای ما زندگی می کنند، هر چند صرفا زاییده ذهن فیلمنامه‌نویس نیست، اما ارتباط مستقیم و صحیحی با جامعه امروز ما دارد.

وی در ادامه درباره تجربه بازی با حامد بهداد گفت: من خیلی خوشحال هستم که با حامد بهداد همبازی می‌شوم ، به این دلیل که حامد سال‌ها پیش از دانشجویان خوب و تخس من بود و به همین دلیل پس از گذشت سال‌ها حس و حال خوبی نسبت به یکدیگر داریم و هر دو از این همکاری خوشحال هستیم. احساس می‌کنم با اینکه حامد رنج و سختی فراوانی را در راه بازیگری کشیده، اما سخت‌گیری ما هم به نوعی در تربیت استعداد بازیگری او موثر بوده است.

اکبر زنجانپور بازی در فیلم‌های سینمایی «طالع سعد»، «روز دیدنی»، «تپش»، «رفتار» و مجموعه‌های تلویزیونی «عطر گل یاس»، «آوای فاخته»، «ولایت عشق»، «گارد ساحلی» و «مختارنامه» را در کارنامه حود ثبت کرده است. (سوره سینما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر