jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۳۹۷۷۷   ۲۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۵:۴۷

آی تی و فناوری تبدیل به یکی از حوزه های شاخص و مهم در عرصه اقتصادی شده که می‌تواند سودهای هنگفتی را روانه شرکت‌هایی کند که در این حوزه فعالیت دارند.

ثروتمندان حوزه آی تی را بشناسید

کشورهای متعددی در حوزه آی تی فعالیت داشته و توانسته اند نام برترین های این حوزه را به خود اختصاص دهند.

بیل گیتس، لری الیسون و جف بزوس توانسته اند نام ثروتمندترین اشخاص حوزه آی تی را به خود اختصاص دهند اما اشخاص دیگری نیز در سایر کشورها موفق به ثبت اسم خود در میان برترین ها و غول های فناوری شده اند و به علاوه بر آن، هر یک از آنها توانسته اند سهم عظیمی را در تکنولوژی و پیشرفت جهانی حوزه فناوری ایفا کنند.

برزیل / ادواردو ساورین

ساورین، متولد برزیل بوده و با 4.3 میلیارد دلار سرمایه، یکی از ثروتمندترین اشخاص حوزه فناوری است که با مارک زاکربرگ شبکه اجتماعی فیس بوک را تاسیس کردند اما وی پس از مدتی ملیت امریکایی خود را پس داد تا بتواند از مالیات هایی که شرکت های امریکایی باید بپردازند، معاف شود و از سال 2012 میلادی در سنگاپور زندگی می کند.

کانادا / دیوید چریتون

چریتون با دارایی در حدود 3.1 میلیارد دلار، یکی از اساتید دانشگاه استنفورد است. وی در ونکور به دنیا آمد و از نخستین افرادی است که پس از لری پیچ و سرگئی برین در شرکت گوگل سرمایه گذاری کرد.

چین / ما هواتنگ

هواتنگ با سرمایه ای در حدود 14.4 میلیارد دلار نام خود را به عنوان یکی از کارآفرینان و سرمایه گذاران چینی به ثبت رسانده است. وی بنیانگذار شرکتی به نام تنسنت است.

فرانسه / زاویر نیل

وی با 9.8 میلیارد دلار سرمایه یکی از برترین های حوزه فناوری در کشور فرانسه محسوب می شود.

آلمان / هاسو پلاتنر

هاسو پلاتنر یکی از موسسان شرکت معروف «SAP» شرکت نرم افزارهای پشتیبانی در آلمان است که با سرمایه ای در حدود 8.8 میلیارد دلار عنوان ثروتمندترین شخص در این حوزه را به خود اختصاص داده است.

هند / عظیم پرمجی

وی با 15.2 میلیارد دلار سرمایه ، مدیریت شرکت Wipro را برعهده دارد. وی یکی از ثروتمندترین و همینطور قدرتمندترین اشخاص هندی به حساب می آید.

ژاپن / هیروشی میکیتانی

وی موسس شرکت راکوتن بوده و با 8.1 میلیارد دلار یکی از ثروتمندترین ژاپنی ها نام گرفته است.

سنگاپور / جیسون شانگ

وی با 3میلیارد دلار سرمایه توانسته نام خود را به عنوان یکی از غول های فناوری در سنگاپور به ثبت برساند.

آمریکا / بیل گیتس

بیل گیتس با 79 میلیارد دلار عنوان یکی از ثروتمندترین های این حوزه در تاریخ آی تی را به خود اختصاص داده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها