jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۳۹۶۴۸   ۲۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۲

نه از خودروهای عبوری می‌ترسند و نه از گشت پلیس که ممکن است به طور اتفاقی از آن محل رد شود حتی برایشان فرقی نمی‌کند که شب باشد یا روز، چون آنها بی‌توجه به اطراف، کار خودشان را می‌کنند.

بزرگراه‌ها، پاتوق علنی معتادان ولگرد

اگر مسیرتان بزرگراه نیایش و یادگار امام(ره) و دیگر بزرگراه‌ها باشد، حتما آنها را دیده‌اید؛ معتادانی که با سر و وضعی نامناسب و آشفته، بی‌خیال و بی‌توجه به اطراف در امتداد بزرگراه سلانه‌سلانه و بی‌هدف راه می‌روند، بعضی وقت‌ها هم یک دفعه تصمیم می‌گیرند از بین چمنکاری‌های حاشیه بزرگراه بیرون بپرند و از این طرف بدوند، آن طرف بدون این‌که گوشه چشمی به خودروهایی داشته باشند که با سرعتی بالا از آن محل عبور می‌کنند.

به نظر می‌رسد دستگاه‌های متولی این روزها چشم‌شان را به حضور معتادان ولگرد در حاشیه بزرگراه‌ها بسته‌اند، چون اگر چنین نبود این موضوع موجب انتقاد فاطمه آلیا، نماینده مردم تهران در مجلس نمی‌شد.

او با ابراز نگرانی از حضور آشکار معتادان و خرده‌فروشان موادمخدر در حاشیه بزرگراه‌های شهری بخصوص نیایش و یادگار امام(ره) در تذکری به وزیر کشور، از وی می‌خواهد که با همکاری دستگاه‌های مسئول برای حل این معضل، چاره‌ای جدی بیندیشند و هرچه سریع‌تر آنها را جمع‌آوری کنند.

تذکر این نماینده مجلس به دستگاه‌هایی که در حوزه موادمخدر فعالیت دارند، در حالی است که اگر کمی به‌گذشته برگردیم، به یاد می‌آوریم که در چند سال اخیر نیروی انتظامی با اجرای طرح‌های ضربتی، پاتوق‌های خرده‌فروشان مواد مخدر و مکان‌هایی را که به عنوان محل تجمع معتادان و خرده‌فروشان مواد شناخته می‌شد، پاکسازی کرده است.

نتیجه این اقدامات این بود که برای مدتی موقت معتادان و موادفروشان از آن محل متواری می‌شدند و پس از مدتی که آب‌ها از آسیاب افتاد، دوباره سر و کله‌شان پیدا می‌شد و وقتی خوب احساس امنیت می‌کردند، تعدادشان رفته‌رفته بیشتر می‌شد و دوباره روز از نو و روزی از نو.

باید این واقعیت را پذیرفت که تا وقتی عزم جدی برای پاک کردن چهره شهر از معتادان و خرده‌فروشان موادمخدر وجود نداشته باشد و تا زمانی که جمع‌آوری آنها صرفا در قالب طرح‌های دوره‌ای پیگیری شود، همچنان باید شاهد حضور آزاد و علنی معتادان و خرده‌فروشان موادمخدر در گوشه کنار شهرمان باشیم که علاوه بر به خطر انداختن امنیت جانی شهروندان، چهره‌ای زشت و نامناسب به تهران بدهد.

پوران محمدی‌ - گروه جامعه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها