اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر با عنوان «سوگ چامه‌ها» با مقتل‌خوانی بهزاد فراهانی، فرزاد حسنی، بهاره رهنما و با مرثیه‌خوانی حسام‌الدین سراج و رسول نجفیان در برج میلاد ادامه می‌یابد.
کد خبر: ۷۳۹۲۵۶
مقتل‌خوانی فرزاد حسنی در برج میلاد

برنامه‌های "سوگ چامه‌ها" که از پنجشنبه‌ هفته‌ گذشته - 22 آبان‌ماه - کار خود را آغاز کرده در روزهای آتی علاوه بر مقتل‌خوانی و مرثیه‌خوانی هنرمندان سرشناس، با اجرای نمایش‌هایی به کارگردانی سیما تیر‌انداز، ایوب آقاخانی و آتیلا پسیانی میزبان عزاداران حسینی خواهد بود.

چهارمین شب از برنامه سوگ چامه‌ها امشب (25 آبان‌ماه) با حضور بهاره رهنما، حسام الدین سراج،رسول نجفیان و ... ادامه دارد. امشب بهاره رهنما، مقتل‌خوانی خیمه‌ بزرگ را برعهده خواهد داشت و حسام‌الدین سراج نیز همراه با ساز رسول نجفیان، مرثیه‌خوانی خواهد کرد. فردا و پس‌فردا شب - 26 و 27 آبان‌ماه - نیز بهزاد فراهانی و فرزاد حسنی مقتل‌خوانی این مراسم را برعهده خواهند داشت. ضمن آن‌که صدیقه بحرانی لالایی‌خوان سریال تاریخی مختار نیز لالایی این سریال را می‌خواند.

همچنین از امشب تا 29 آبان‌ماه نمایش "شیپور" (ساعت 18:30) به کارگردانی ایوب آقاخانی و با حضور برزو ارجمند و نمایش "آب و آیینه" (ساعت 20) به کارگردانی سیما تیرانداز در خیمه‌ "عاشقی" پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

آتیلا پسیانی، هنرمند برجسته‌ تئاتر و سینما نیز در روز‌های 30 آبان و اول آذرماه نمایش "زخمه بر رمل" را اجرا خواهد کرد. همچنین در خیمه‌ "مرثیه‌های عاشورایی" با سرپرستی ناصر فیض، شاعران نامدار، مرثیه‌های عاشورایی با همراه با ساز رسول نجفیان می‌خوانند.

پرفورمنس عاشورایی "پیکر" به کارگردانی یاسر خاسب و نمایش محیطی "راز کهن" به کارگردانی علی براتی، تا اول آذرماه، هر شب در کنار خیمه‌ "زیارت" اجرا می‌شود.

اجرای آیین‌های عاشورایی از دیگر برنامه‌های سوگ چامه‌ها است که هر شب آیین‌های عاشورایی تعدادی از شهرها اجرا و معرفی می‌شود. بر همین اساس امشب 25 آبان آیین "حرت، حرت" - پارچه‌های کهنه مازندران، آیین طفلان کهکیلویه و بویر احمد و آیین "وجه نکوش طلای بکوش (بچه را نکش، خروس را بکش)" از آیین عاشورایی شهر تنکابن از ساعت 18:45 تا 20:15 درفضای باز برج میلاد تهران اجرا می‌شود.

در بخش جنبی برنامه‌ی "سوگ چامه‌ها" نمایش "خواهرانه به وقت خیزران" به کارگردانی حسین پارسایی در ساعت‌های 18 و 20 در سالن همایش‌های برج میلاد به صحنه می‌رود. فقیه سلطانی، رویا بختیاری و تبسم هاشمی بازیگران این نمایش هستند.

"سوگ چامه‌ها" عنوان اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر است که با هدایت و کارگردانی حسین پارسایی در 10 خیمه‌ برپاشده در برج میلاد برگزار می‌شود.

نقالی، پرده‌خوانی، چاووش‌خوانی، شروه‌خوانی و همچنین اجرای مراسمی چون فانوس‌گردانی، تشت‌گذاری و گهواره‌گردانی از جمله برنامه‌هایی دیگر خیمه‌های "سوگ ‌چامه‌ها" است.

برنامه‌های "سوگ چامه‌ها" تا اول آذرماه هر شب از ساعت 18 تا 22 میزبان عزاداران فرهیخته‌ی حسینی در برج میلاد خواهد بود. ورود برای عموم آزاد است. (ایسنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
دلاوری
Seychelles
۰۰:۵۴ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
جایگاه اون نزد خدا وحسین شایدبیشترازشماست

نیازمندی ها