jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۳۸۹۹۱   ۲۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

بیشتر تلفن‌های همراه سعی می‌کنند با به‌کارگیری روش‌های مختلف در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند و یکی از متداول‌ترین این روش‌ها نیز خاموش کردن صفحه‌نمایش هنگام استفاده نکردن از دستگاه است.

این روش یک مشکل بزرگ دارد و این مشکل زمانی پدیدار می‌شود که شما در حال خواندن یک متن هستید و صفحه را لمس نمی‌کنید. در این شرایط دستگاه باتوجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، فعالیت نکردن کاربر را حدس زده و صفحه‌نمایش را خاموش می‌کند، این در صورتی است که شما مقابل دستگاه هستید و محتوای به‌نمایش درآمده را مطالعه‌ می‌کنید. آیا می‌دانید برای رفع این مشکل راه‌حل جالبی ارائه شده است؟

قابلیت Smart Stay در بیشتر محصولات سامسونگ مجهز به سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. با فعال شدن این قابلیت دوربین جلوی دستگاه فعال شده و تا زمانی که صورت انسان را مقابل خود ببیند، مانع خاموش‌شدن صفحه‌نمایش می‌شود، زیرا همواره لمس نکردن دستگاه به‌منزله‌ استفاده نکردن از آن نیست و زمانی که صورت کاربر مقابل دستگاه باشد می‌تواند به‌این معنی باشد که در حال مشاهده محتوای روی صفحه است.

برای فعال کردن این قابلیت و استفاده از آن از روش زیر کمک بگیرید:

1 ـ از روی صفحه اصلی دستگاه روی Apps فشار دهید تا فهرست برنامه‌ها برای شما به‌نمایش درآید.

2 ـ روی Settings فشار داده و از صفحه‌ تنظیمات گزینه‌ Device را انتخاب کنید.

3 ـ در بخش Sound and Display روی Display فشار دهید.

4 ـ علامت چک‌مارک مقابل گزینه‌ Smart Stay را فعال کنید.

5 ـ در این مرحله جزئیات مربوط به قابلیت اشاره شده به‌نمایش درآمده و با فشار OK می‌توانید آن را تائید کنید.

6 ـ از حالا به بعد تا زمانی که صورت شما مقابل نوت 4 قرار داشته باشد صفحه‌نمایش خاموش نمی‌شود و می‌توانید براحتی محتوای به‌نمایش درآمده روی آن را مشاهده کنید.

فعالسازی سریع Smart Stay

1 ـ برای فعالسازی و غیرفعال کردن سریع این قابلیت می‌توانید به‌طور همزمان دو انگشت خود را از بالا به پایین روی صفحه بکشید تا منوی Quick Panel به‌نمایش درآید.

2 ـ از میان گزینه‌های موجود با فشار روی آیکون Smart Stay آن را فعال کرده یا از حالت فعال خارج کنید. (نمایش آیکون چشم در نوار وضعیت نشان‌دهنده فعال بودن قابلیت Smart Stay است.)

توجه: فعال بودن این قابلیت موجب مصرف شارژ باتری دستگاه می‌شود، پس توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از تخلیه سریع شارژ باتری فقط در زمان‌های موردنیاز این قابلیت را فعال کنید.

همچنین قابلیت بالا برای تشخیص صورت در مقابل دستگاه نیازمند نور کافی است. چنانچه نور محیط خیلی کم باشد نمی‌توانید انتظار عملکرد مناسبی از نرم‌افزار داشته باشید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر