jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۳۸۲۸۶   ۲۳ آبان ۱۳۹۳  |  ۲۱:۰۱

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که نمی‌خواهیم برای عده‌ای متخلف همه را از استفاده از اینترنت محروم کنیم، گفت: مرحله اول فیلترینگ هوشمند ماه دیگر اجرایی می‌شود.

مرحله اول فیلترینگ هوشمند ماه آینده اجرایی می‌شود

به گزارش فارس، محمود واعظی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات، افزود: در وزارت ارتباطات اعتقاد ما بر این است که مردم نباید برای استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دغدغه‌ داشته باشند، زیرا اینترنت امکاناتی در اختیار مردم قرار می‌دهد که نمی‌توان از آنها صرف‌نظر کرد.

وی تصریح کرد: به وسیله اینترنت در کنار امکانات ممکن است، یک‌سری مشکلات هم به‌وجود آید و عده‌ای در کنار استفاده از آن مرتکب تخلف شوند که وظیفه ما این است که جلوی متخلفان را بگیریم و همان کاری را که پلیس انجام می‌دهد، ما انجام دهیم و نباید به دلیل تخلف چند نفر دیگران را از استفاده امکانات خوب محروم کنیم.

واعظی با بیان این‌که در 9 ماه گذشته فیلترینگ هوشمند را طراحی کرده‌ایم، اظهار کرد: روی این پروژه سرمایه‌گذاری زیادی شده و از همه امکانات از جمله دانشگاه‌ها، پژوهشگران و مرکز تحقیقات استفاده شده است.

وی افزود: مرحله اول را یک ماه دیگر اجرا می‌کنیم و مرحله دوم هم سه ماه بعد است و امیدواریم با این کاری که انجام می‌دهیم، بتوانیم امکاناتی را که مردم از آن استفاده می‌کنند، بخوبی در اختیار آنها قرار دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: هم‌اکنون اینترنت وسیله‌ای است که همه افراد از قبیل دانشگاهیان و تجار از آن استفاده می‌کنند و نمی‌خواهیم به دلیل آن‌که تعداد اندکی در کشور از این ابزار استفاده صحیح نمی‌کنند یا برخی از سایت‌هایی که از نظر ما مستهجن است و از نظر ما محتوایی مجرمانه دارد، به این بهانه، مردم را از امکانات مفید اینترنت برحذر داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مهلتی که قوه قضاییه برای پالایش شبکه‌های اجتماعی به وزارت ارتباطات داده بود و بنا به گفته شهریاری این مهلت روز گذشته به پایان رسیده بود، اظهار کرد:‌ از این نامه‌ها در دستگاه‌های مختلف مرتبط نوشته می‌شود، ما قبل از این‌که نامه‌‌ای نوشته شود همین سیاست را داشتیم، بعد از نامه هم همین سیاست را دنبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: بنای ما مسدود کردن نیست، بلکه پالایش و صیانت است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر