jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۳۶۷۹۰   ۱۹ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۳:۲۷

جام جم ورزشی: تمرین تیم ملی فوتبال در کمپ تیم‌های ملی پیگیری شد و در این جلسه تمرینی کریمی گلزنی کرد.

گلزنی کریمی به دروازه‌بان استقلال

دومین تمرین تیم ملی برای برگزاری دیدار با کره جنوبی در جریان اردوی تهران از ساعت 10:30 صبح در کمپ تیم‌های ملی در حالی آغاز شد که همچنان 6 لژیونر باقی مانده تیم ملی در تمرینات امروز تیم حاضر نبودند و قرار است این 6 نفر از فردا با اضافه شدن به اردو نفرات حاضر را تکمیل کنند.

* اعضای تیم ملی فوتبال ساعت 10:15 با یک دستگاه اتوبوس وارد کمپ تیم‌های ملی شدند. از ساعت 10:20 به منظور آغاز تمرین به زمین آمدند.

* حدود 10 دقیقه ملی‌پوشان در سه گروه به بازی آقا وسط مشغول شدند که در همین حین تیموریان و نوری جداگانه از لیست گروه به پاسکاری پرداختند.

* لباس تمرین تیم ملی امروز لباس گرم است و با پیراهن‌های مشکی آستین بلند زیرنظر کادر فنی که مانند روز گذشته آبی‌پوش است تمرین می‌کنند.

* علی کریمی مربی تیم ملی با تیپ روز گذشته خود یعنی پوشیدن یقه اسکی قرمز زیر پیراهن آبی و کتانی‌های سرخ رنگ در تمرین حضور دارد.

* پس از آغاز رسمی تمرین آندرانیک تیموریان به انجام کارهای تعادلی مشغول شد و لوسیانو داکوروز مراحل تمرینی را با چیدن قیف‌هایی در سمت شمالی زمین آماده کرد.

* از ساعت 10:30 دقیقه با آغاز رسمی تمرینات هاشم بیک زاده از سایر بازیکنان جدا شده و ابتدا زیر نظر دکتر شهاب و سپس زیرنظر بدنساز و انجام کارهای اختصاصی مشغول شد.این در حالی است که بیک‌زاده به همراه ملی‌پوشان بازی آقا وسط را انجام داد.

* 10:40 ملی‌پوشان کار با توپ را آغاز کرده و دو به دو با توپ به گرم کردن خود پرداختند. نکته قابل توجه اینکه علی کریمی نیز این تمرینات را انجام می‌داد و هوای کمپ آفتابی و معتدل بود و از سرمای روز گذشته خبری نبود.

* یکی از هواداران معلول تیم ملی که همیشه در تمرینات حاضر می‌شود امروز نیز به سر تمرین آمد.

* تعداد خبرنگاران رسانه‌های گروهی به نسبت روز گذشته کمتر بود و خبرنگاران و عکاسان معدودی برای پوشش تمرین تیم ملی به کمپ آمدند.

* هنگام گرم کردن ملی‌پوشان در یک مرحله، تمرینی شبیه به تمرین کبدی برگزار شد و بازیکنان با استیل کبدی‌کاران دنبال هم می‌کردند.

* آرین قاسمی مترجم کی‌روش هنگامی که داکوروز مراحل تمرین را آماده می‌کرد به او کمک کرد.

* هادی طباطبایی که گفته می‌شود به عنوان مربی تیم امید انتخاب شده است در تمرینات بزرگسالان حاضر شد.

* با آغاز مرحله گرم کردن دروازه‌بانان از سایرین جدا شده و زیر نظر دن گاسپار به انجام کارهای اختصاصی دروازه‌بانی مشغول شدند.

* از ساعت 11 فاز جدید تمرینات آغاز شد و ملی‌پوشان در یک بخش دیگر زمین به همراه توپ استارت‌های کوتاه و بلند را تمرین کرده که در این بخش، تمرین با پرش از روی موانع و کارهای مارپیچ و دوندگی مارپیچ همراه بود.

* ساعت 11:10 به طور رسمی کار با توپ آغاز شده و با قرار گرفتن دو دروازه‌بان تیم ملی یعنی سوشا مکانی و محسن فروزان ملی‌پوشان به شوت‌زنی پرداختند. در این مرحله مهاجم حمله‌کنند موظف بود از مدافع مستقیم خود رد شده و شوت‌زنی کنند.

* این بخش از تمرین حدود یک ساعت طول کشید و آمادگی برخی بازیکنان مثل محمد نوری و جلال حسینی در شوت‌زنی قابل توجه بود.

* در همین بین هاشم بیک‌زاده نیز با مربی بدنساز تیم ملی کار با توپ را آغاز کرد. به گفته بیک‌زاده قرار است او از فردا به تمرینات گروهی اضافه شود.

* از ساعت 11:25 دقیقه ملی‌پوشان به سه قسمت قرمز، سبز و سفید تقسیم شده و زیرنظر مستقیم کی‌روش به بازی فوتبال 6 به 6 مشغول شدند.

نکته قابل توجه در این تمرین حضور علی کریمی در میانه زمین در کنار کی‌روش بود که او نیز نکات تمرینی را به ملی‌پوشان گوشزد می‌کرد.

در این بخش از تمرین تیم‌ها مدام جای خود را با یکدیگر عوض می‌کردند و پس از حدود دو دقیقه پاسکاری یک تیم به بیرون از زمین رفته و یک تیم جایگزین آنها شد. علی کریمی در این تمرین نقش محوری داشت و در میانه زمین بازیکنان با او نیز پاسکاری می‌کردند و همین پا به توپ‌ شدن علی کریمی در این تمرین قابل توجه بود و جالب اینکه بازیکنان زمانی که کریمی پا به توپ می‌شد از او طلب توپ می‌کردند.

* فریادهای سوشا مکانی و محسن فروزان بر سر هم‌تیمی‌های خود در نوع خود جالب بود.

* یک میز که بر روی آن آب‌های معدنی و شربت‌های نیروزا وجود داشت در 4 مرحله در نقاط مختلف زمین برده شد که بدون اینکه بازیکنان از این آب‌ها استفاده کنند به جای خود برگشت.

* گاسپار از کنار زمین و کروز از پشت دروازه‌ها تمرینات تیم را نظاره‌گر هستند. کی‌روش هم نکات مختلف را به بازیکنان گوشزد می‌کند.

* بازیکنان اصلی با لباس‌های سفید و سبز و سایر بازیکنان با لباس‌های قرمز فوتبال درون گروهی بازی کردند.

* در یک صحنه علی کریمی روی سانتری و با ضربه سر زیبایی توانست دورازه فروزان را باز کند که این موضوع با تشویق بازیکنان و کی‌روش همراه بود.

* این بازی در یک‌سوم زمین و تحت فشار برگزار شد که تاکید بر پاس‌های تک‌ضرب وجود داشت.

* احسانی رئیس کمیته آموزش هم در تمرین تیم ملی حاضر شد.

* در آخرین مرحله تمرین ملی پوشان به دو گروه سفید و قرمز تقسیم شدند که چون تعداد نفرات تیم قرمز کم بود علی کریمی در این تیم به بازی مشغول شد. امادگی کریمی در این تمرین پرفشار قابل توجه بود.

(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها