سخنگوی وزارت امورخارجه اقدام اخیر اتحادیه اروپایی در تحریم مجدد برخی نهادهای ایرانی را پافشاری غیرمتعارف دانست و این اقدام را سوال‌برانگیز خواند.
کد خبر: ۷۳۶۵۹۳

مرضیه افخم اضافه کرد: در شرایطی که مذاکرات هسته‌ای ادامه دارد و تلاش برای رسیدن به یک توافق قابل قبول از سوی طرف‌های مذاکرات در جریان است این اقدام اتحادیه اروپایی، سوال‌برانگیز بوده و خلاف روند مذاکرات و تعهدات طرف مقابل است.

بر اساس این گزارش، سفارت کشورمان در بروکسل نیز مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این اقدام اتحادیه اروپا به مقامات ذی‌ربط آن اعلام کرده است.

اتحادیه اروپا بتازگی دانشگاه صنعتی شریف، بانک سینا، بابک زنجانی و شرکت سورینت را که چندی قبل از فهرست تحریم‌ها خـــارج کرده بود، دوباره به فهرست تحریم‌ها اضافه کرده است.

جوانفکر: احمدی‌نژاد سخنگوی انتخاباتی ندارد

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رئیس‌جمهور سابق کشورمان گفت: برنامه‌های انتخاباتی احمدی‌نژاد توسط خود وی اعلام می‌شود.به گزارش ایسنا، جوانفکر در حاشیه مراسم ختم مادر محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی‌نژاد، در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت انتخاباتی احمدی‌نژاد این مطلب را بیان کرد. وی اظهارکرد: موسسه هما و ساختمان ولنجک هیچ ربطی به احمدی‌نژاد ندارد. جوانفکر هرگونه تماس احمدی‌نژاد با سید محمد خاتمی را نیز تکذیب کرد.

سفر صالحی به مسکو برای عقد قراردادهای جدید

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: سفر آینده‌ام به مسکو با هدف عقد قراردادهای جدید با طرف روس انجام می‌شود.به گزارش باشگاه خبرنگاران، پیش از این مهدی سنایی، سفیر کشورمان در روسیه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از سفر صالحی به مسکو در روز سه‌شنبه خبر داده و نوشته بود: رئیس سازمان انرژی اتمی برای دیدار با سرگئی کرینکو، مدیرعامل سازمان دولتی انرژی اتمی روسیه به مسکو می‌آید.

گاف سی‌.ان.‌ان اوباما را به کشتن داد

شبکه خبری سی.ان.ان در گزارشی که به منظور بررسی کشته شدن اسامه بن لادن پخش کرد، به اشتباه نام اوباما را به جای اسامه بن لادن به کار برد.

به گزارش ایسنا، کلمه اسامه به زبان انگلیسی Osama نوشته می‌شود و در مقابل Obama نیز تنها در یک حرف با این کلمه فرق دارد.

پس از آن‌که یک نظامی آمریکایی به نام رابرت اونیل ادعا کرده فردی است که اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده را در جریان عملیات در ابیت آباد پاکستان کشته است در میان رسانه‌های آمریکایی برای مصاحبه با این فرد رقابت ایجاد شده و شبکه خبری سی.ان.ان که در این رقابت از دیگران پیش افتاده است، ظاهرا به دلیل عجله زیاد، دچار این گاف بزرگ شده است.

سی.ان.ان در ابتدای گزارش خود از رابرت اونیل در مطلبی که زیرنویس می‌کرد، از وی به‌عنوان نظامی آمریکایی یاد کرد که مدعی کشتن اوباماست.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها