متهم به قتل دیروز در حالی محاکمه شد که اتهام قتل را پذیرفت

قتل دختر ایرانی به دست مرد افغان

مرد افغان که پس از آزار و اذیت دختر ایرانی او را به قتل رسانده بود، در برابر پنج قاضی جنایی به دفاع از خود پرداخت.
کد خبر: ۷۳۲۸۹۸
قتل دختر ایرانی به دست مرد افغان

به گزارش جام‌جم، ‌زن میانسال هرچه با خانه تماس گرفت کسی جواب نداد. هیچ‌وقت دخترش بی‌اطلاع او، خانه را ترک نمی‌کرد. دل تو دلش نبود به همین خاطر سفرش را نیمه تمام گذاشت و راهی تهران شد. در خانه را که باز کرد با صحنه‌ای وحشتناک روبه‌رو شد. جسد غرق در خون دخترش در حالی که پارچه‌ای به دور گردنش پیچیده شده بود، روی زمین افتاده بود.

با گزارش این موضوع به پلیس، کارآگاهان پلیس آگاهی همراه بازپرس جنایی در محل جنایت در محله ابوذر تهران حاضر شدند.

بررسی‌های پلیسی نشان داد در همسایگی و دیوار به دیوار خانه مقتول، ساختمانی در حال ساخت است و یکی از کارگرهای افغانی آن به نام «محمد» بعد از حادثه به طور ناگهانی ناپدید شده است.

در جریان بررسی‌ها مشخص شد پسر افغان پس از این قتل به سمت مرز تایباد رفته تا به صورت غیرقانونی به افغانستان فرار کند که قاتل فراری قبل از خروج از مرز دستگیر شد.

متهم بعد از دستگیری برای تحقیقات به پلیس آگاهی تهران منتقل شد. «محمد» در بازجویی‌ها به قتل دختر بی‌گناه اعتراف کرد و گفت: شب حادثه شیطان وسوسه‌ام کرد و پس از آزار و اذیت دختر جوان او را کشتم.

با تکمیل تحقیقات، پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

صبح دیروز مرد جنایتکار در دادگاه کیفری و در برابر پنج قاضی جنایی پای میز محاکمه قرار گرفت. در ابتدای این جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده «محمد» 18 ساله متهم است در تاریخ بیست و پنجم شهریور سال گذشته مرتکب قتل دختر جوانی در تهران شده است. او همچنین متهم به آزار و اذیت مقتول، قبل از ارتکاب جنایت است.

اولیای دم مقتول نیز برای قاتل فرزندشان تقاضای قصاص کردند. مادر مقتول در شکایتش گفت: قاتل در یک ساختمان نیمه‌کاره در همسایگی ما کار می‌کرد و من همیشه برای او غذا می‌بردم اما او جواب خوبی مرا با قتل دخترم داد به همین خاطر درخواست دارم او را به قصاص محکوم کنید.

قاضی باقری، رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران با تفهیم اتهام به «محمد»‌ از او خواست به دفاع از خود بپردازد.

پسر جوان پس از قرار گرفتن در جایگاه با قبول اتهام قتل گفت: دو سال قبل به صورت غیرقانونی به ایران آمدم و کارت اقامت نداشتم. گاهی هنگام کار مصالح ساختمانی به داخل خانه شاکی می‌ریخت و مقتول از من می‌خواست که آنها را تمیز کنم. شب حادثه هم مصالح به داخل حیاط آنها ریخت و دختر جوان شروع به اعتراض کرد. من برای تمیز کردن به خانه شان رفتم که او برایم چای آورد. وقتی چای را خوردم، حس کردم داخل آن سم ریخته است، به همین خاطر با او درگیر شده و یک مشت به صورتش زدم. بی‌حال روی زمین افتاد که با قیچی چند ضربه به گردنش زده و فرار کردم.

رئیس دادگاه گفت: در اعترافات قبلی خود مدعی شدی برای آزار و اذیت دختر جوان وارد خانه شده بودی، این اظهارات را قبول نداری؟

متهم به قتل ادامه داد: نه. من انگیزه‌ای برای این کار نداشتم.

پس از اعترافات متهم به قتل و بازسازی صحنه قتل، قاضی باقری ادامه دادگاه را غیرعلنی کرد تا به اتهام آزار و اذیت دختر جوان رسیدگی شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۶
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
۱
۰
كی میخواهید اینگونه جنایتكارها را از این مملكت بریزید بیرون.
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
۲
۰
پس غیریتتان كجا رفته ....
اعدامش كنید آنهم در مناطقی كه افغانی ها زندگی می كنند تا درس عبرتی برایشان باشد حالا كه از كشور بیرونشان نمی كنید هر جنایتی هم می خواهند می كنند یاد قانون كاپیتولاسیون آمریكا افتادم كه هر آمریكایی هر كاری دلش می خواهد در ایران بكند
م
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
۱
۰
اعدام كنید او را
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
۲
۰
تقصیر خودمونه رو به اینا دادیم اینا تو كشورمون ریشه زدن بد جوری هم ریشه كردن اگه مسولین كاری نكنن چن وقت دیگه سوار سرمون هم میشن
جام جم به مسولین بگین پیگیری كنن ا....
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۹
۱
۰
حالا حالا ها باید منتظر این قبیل اخبار بود تا وقتی كه این افراد از كشور ما بیرون نرفتند همین آشه و همین كاسه.
یك پدر ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
۰
۰
چرا مسئولین فكری اساسی نمی كنند مگر اینجا كابل است،!،،،،،،!،!! با اینهمه جوان بیكار در خانواده ها ، تا اینجا را افغانستان نكرده اند به غیر از تعدادی باسواد ، بیرون كنید . مگه مرزهای كشور ما ول است! سپاه پاسداران مردمی و نیروی انتظامی زحمتكش خواهشا این ....... بعد 35 سال دیگه افغانی ها را نده

نیازمندی ها