jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۳۱۳۲۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۲

آیت الله مکارم شیرازی گفت: غرب برای انتقام گیری از جمهوری اسلامی ایران ، با دروغ و نیرنگ، اسید پاشی اخیر را مرتبط با مسأله حجاب اعلام می کند.

گره زدن اسید پاشی به حجاب، نیرنگ غرب است

به گزارش واحد مرکزی خبر، وی در پاسخ به استفتایی در خصوص مسئله اسید پاشی اخیر در اصفهان و گره زدن آن به مسئله حجاب و کمرنگ کردن فریضه امربه معروف و نهی از منکر تصریح کرد: هیچ فقیهی از فقهای اسلام اجازه نمی‌دهد که برای رعایت مسأله حجاب دست به کارهای خشن زنند یا به کسی آسیب برسانند و اگر کسی چنین کند مجازات و دیه دارد.

متأسفانه اخیراً اسیدپاشی‌های مشکوکی در بعضی از شهرستان‌ها صورت گرفت که مسئولان انتظامی پس از تحقیق تصریح کردند مطلقا ارتباطی با مسأله حجاب نداشته است و قوه قضائیه نیز تأکید کرد عاملان آن به اشد مجازات خواهند رسید.

حادثه اسید پاشی در اصفهان عملی فراتر از جنایت است

آیت‌الله مظاهری از مراجع تقلید ، حادثه غیرانسانی اسید پاشی در اصفهان را یک عمل فراتر از جنایت برشمرد.

وی امروز در دیدار با معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، با ابراز تأسّف و انزجار شدید از حادثه غیرانسانی اسیدپاشی در اصفهان گفت: چنین اعمال خشونت‌باری که زشتی و وقاحت آن نه‌تنها باعث صدمه جبران‌ناپذیر به مصدومان و تهدید امنیت روانی اجتماع ، بلکه باعث خدشه به آبروی بین‌المللی یک شهر و کشور شده است که دستگاه‌های مسئول باید با سرعت و دقّت آن را بررسی کنند و با شناسایی و دستگیری عامل یا عوامل آن ، قاطعانه برخورد کنند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به حجم وسیع تبلیغات سوء بیگانگان و رسانه‌های دشمنان معاند با اسلام و ایران در این‌باره به ویژه در فضای مجازی و همچنین شایعات بی‌پایه و اساس در برخی از سایت‌های خبری داخلی بر ضرورت هماهنگی دستگاه‌های مسئول برای تسریع در بررسی ، کشف و مقابله با این حرکت غیرانسانی و نیز خبررسانی صحیح در این زمینه تأکید کرد و افزود: همان‌گونه که قبلاً نیز از مسئولان مختلف انتظامی و امنیتی خواسته‌ایم باز هم از مسئولان محترم می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر این موضوع را حل و فصل کنند و به نگرانی‌های مردم بزرگوار و مؤمن اصفهان خاتمه دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر