شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.
کد خبر: ۷۳۰۷۰۶
ابتلای 5 حاجی ایرانی به بیماری کرونا

کیهان: هماهنگی جنایت اسیدپاشی با موج‌سواری ورشکستگان سیاسی

روزنامه کیهان نوشت: موج‌سواری ورشکستگان سیاسی بر سر ماجرای اسیدپاشی در اصفهان ثابت کرد این طیف دغدغه اجتماعی ندارند و درصدد معارضه با احکام اسلامی و نهادهای قانونی هستند.

طیفی از جریان‌های نفاق شامل گروهک‌های ضد دین، ورشکستگان فتنه 88 و برخی فرصت‌طلبان سیاسی به بهانه ماجرای ناگوار اخیر در اسیدپاشی به صورت چند خانم کوشیدند ضمن دامن زدن به التهاب عمومی، شایعه‌سازی، ایجاد فضای ارعاب و تحریک عواطف عمومی عقده‌های ناکام خود در زمینه معارضه با احکام اسلامی و نیز مجلس شورای اسلامی را که آخرین بار در برابر تجدید سازمان فتنه‌گران در وزارت علوم ایستاد، خالی کنند.

اگر شماری از این عناصر دنبال تسویه‌حساب‌های سیاسی بودند، طیف دیگر اصول اسلامی نظیر حجاب و امر به معروف و نهی از منکر را هدف قرار داده‌اند.

در تجمع چند ده نفره دیروز مقابل مجلس شورای اسلامی که از سوی گروهک موسوم به مدافعان حقوق بشر (وابسته به شیرین عبادی و شرکای خارجی!) برگزار شد و نسرین ستوده، پیمان عارف، و... نیز حضور به هم رسانده بودند، شعارهایی علیه طرح صیانت از حجاب و حمایت از آمران به معروف سر داده شد. در برخی پلاکاردهای این تجمع نوشته شده بود: «طرح صیانت از حجاب و عفاف، تبعیض آشکار علیه زنان است»!، «طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر را از دستور مجلس خارج کنید»!، «اسیدپاشی جنایت، قانونگذار حمایت»! و «ننگ ماست ننگ ما، مجلس شورای ما»!

اما در اصفهان و در محاب التهاب و جنجال رسانه‌ای، شماری از مردم ضمن تجمع در مقابل دادگستری خواستار رسیدگی به جنایت اسیدپاشی شدند. معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان در جمع حاضران گفت: فضای اصفهان ناامن نیست و مردم باید بدانند که این چهار مورد اسیدپاشی تنها کار یک نفر بوده و دستگیر خواهد شد.

با این وجود برخی عناصر نفوذی گروهک‌ها شعارهایی ضد اسلامی و نیز بر ضد مجلس دادند. در برخی پلاکاردها که توسط افراد ماسک زده(!) به نمایش درآمده بود، با نسبت دادن جنایت و خشونت علیه زنان نوشته شده بود، «خشونت علیه زنان را متوقف کنید- اجازه ندهیم جنایت علیه زنان با اسم دین و اسلام قانونی شود»! و «اعتقاد مثل مسواک است که نباید به زور دهن کسی کنیم»! این طیف ماسک‌زده نیز هماهنگ با گروهک‌هایی که در خارج کشور مدیریت می‌شوند سعی کردند اسیدپاشی را به اصل قرآنی امر به معروف و نهی از منکر و طرح مجلس در این زمینه پیوند بزنند حال آنکه طیف مذکور به هنگام قمه‌کشی چند باره اراذل و اوباش علیه شهروندان و کشتن یا مجروح کردن آنها به جای تأکید بر مجازات اوباش، به حمایت از آنها نیز پرداخته و به جای حمایت از قربانیان، به جانبداری و مظلوم‌نمایی به نفع جنایتکاران دست زده‌اند.

در همین حال معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان ربطی به طرح امر به معروف و نهی از منکر ندارد.

دکتر الهام امین‌زاده در پاسخ به سؤال ایسنا، درباره واکنش دولت به اسیدپاشی‌ها در اصفهان اظهار کرد: وزارت کشور گزارشی در کابینه ارائه کرد که اسیدپاشی‌ها ربطی به طرح امر به معروف و نهی از منکر ندارد و جرائمی که اتفاق افتاده مربوط به اسیدپاشی‌ها، مربوط به روابط شخصی بوده است.

وی افزود: ایجاد کردن این موج هم جز تشویش اذهان عمومی هیچ فایده‌ای ندارد.

با این اوصاف یک سؤال مهم وجود دارد و آن اینکه آیا بین جنایت فرد اسیدپاش و بهره‌برداران سیاسی این ماجرای وحشیانه ارتباط و هماهنگی وجود دارد؟!

آیت‌الله مهدوی‌کنی در مقابل فتنه پای انقلاب ایستاد

کیهان آورده است: آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره) مواضع صریح و روشنی علیه فتنه‌گران داشت.

برخی نشریات زنجیره‌ای همسو با فتنه‌گران پس از رحلت آیت‌الله مهدوی‌ سعی کردند با انتشار تیتر و تصاویر مثبت نسبت به این انقلابی مجاهد و بصیر، سینه سپر کردن آن بزرگوار در برابر فتنه‌گران را پنهان کنند حال آن که ایشان چه در قول و چه در فعل کارنامه روشنی در مقابل فتنه بر جای گذاشتند. ایشان در انتخابات ریاست‌ مجلس خبرگان به اعتبار احساس تکلیف درباره این نهاد حساس و به رغم دورگزینی از ریاست، نامزد شدند و تصدی این سمت نگرانی‌ها درباره فتنه‌جویی فتنه‌گران را برطرف ساختند. در مقام اظهارنظر و موضع‌گیری نیز آن مرحوم کارنامه روشنی دارند، به نحوی که معتقد بودند « برخی گرفتار فتنه شدند و گروهی را نیز آلوده کردند. راه‌حل رفع فتنه یافتن نقطه اتکایی است که این نقطه در همه مکتب‌ها و حکومت‌ها وجود دارد و به آن اعتماد می‌کنند. مگر کسانی که بخواهند آشوب و اغتشاش برپا کنند. مصلحت هر کشور و نظامی اقتضاء می‌کند در هنگام آشوب به سمت آن فصل‌الخطاب بروند اگر چه آن فصل‌الخطاب مطابق میل ما نباشد.»

به گزارش شبکه خبر دانشجو، ایشان با خطاب قرار دادن سران فتنه مبنی بر اینکه ابتدا باید تکلیفشان را با نظام و قانون مشخص کنند که اینها را قبول دارند یا نه، فرمودند؛ «با کسانی که کفر می‌ورزند نباید رفاقت کنیم، با کافر معاند رفاقت نکنیم، این جزو وظایف ما است، اشتباهاتی که برخی‌ها انجام دادند موجب خوشحالی دشمن شد، در جریان انتخابات دشمن را شاد کردند و دشمنان برایشان کف زدند.»

آیت‌الله مهدوی‌کنی تأویل نکردن اصول را از دیگر وظایف دانست و اظهار داشت: «ما در انقلاب اسلامی اصول ثابت داریم که قابل تأویل نیست، در جریانات پس از انتخابات برخی این اصول را تاویل کردند و از مواضع خود جا به جا نمودند، یحرفون الکلم عن مواضعه، لذا اصل ولایت‌فقیه را نباید تأویل کرد... برای حفظ نظام باید پیرو ولایت بود، متاسفانه کسانی در مقام عمل پس از انتخابات کارهایی کردند که نادرست بود و به نظام ضربه زدند.»

ایشان معتقد بود: «افراد معترض موضع‌گیری‌ها و برنامه‌هایی را در روزهای پس از انتخابات اجرا کردند که در آن مقطع دشمن به این جریان امیدوار شد و وقتی دشمن به یک جریانی امیدوار می‌شود، معلوم است که آنها در مسیر انحراف افتاده‌اند. باید این قضایا زودتر جمع می‌شد و این اتهامات علیه نظام مطرح نمی‌شد تا دشمنان بیش از این شاد نمی‌شدند.»

آیت‌الله مهدوی‌کنی همچنین در تحلیل حماسه نهم دی‌ماه نیز طی مصاحبه‌ای تصریح کرد: «ملت بیدار و انقلابی ایران پس از گذشت 30 سال از انقلاب شکوهمند خود در روز عاشورای حسینی سال 88 با حادثه غیرمنتظره‌ای روبرو شد و ناگهان مشاهده کرد که گروهی به بهانه تقلب در انتخابات با شعارهای ضدانقلابی و ضدعاشورایی به صحنه آمدند و با توهین به مقدسات و رفتار و گفتار نابهنجار، عاشورای حسینی را به سخره گرفته و عملا اثبات کردند که مسئله انتخابات بهانه‌ای بیش نبوده و اینها با اساس انقلاب و دستاوردهای آن مخالفند. اقدامات اینان در این روز بزرگ قلوب تمام شیعیان و عزاداران حسینی را جریحه‌دار کرد و معلوم شد که علت اصلی این جار و جنجال، موضوع انتخابات نیست و هدف اصلی براندازی و مقابله با نظام و رهبری است.»

آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره) با بیان اینکه مرتکبان آن خلاف بزرگ باید اظهار پشیمانی کنند، تأکید کردند: اشتباهات بسیار و پی در پی توسط آقایان در این ایام صورت گرفته است و به این خاطر نمی‌توان با تعارف و حلواحلوا کردن، قدم برداشت، لذا تاکید می‌کنم که صلح با کسانی که اظهار پشیمانی نکرده‌اند، درست نیست.»

کری: برای توافق با ایران کنگره را دور نمی‌زنیم

کیهان نوشت: وزیرخارجه آمریکا تاکید کرد دولت اوباما برای توافق با ایران، کنگره را دور نمی‌زند.

به گزارش آسوشیتدپرس، جان‌کری اعلام کرد دولت اوباما هیچ قصدی برای دور زدن کنگره این کشور برای یک توافق احتمالی با ایران بر سر موضوع هسته‌ای ندارد.

کری در یک کنفرانس خبری در برلین با اعلام این مطلب گفت که از نظر او و اوباما کنگره نقش بی‌بدیلی در رسیدن به هرگونه توافق احتمالی با ایران بر سر موضوع هسته‌ای دارد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز یکشنبه در گزارشی نوشته بود که دولت اوباما قصد دارد با دور زدن کنگره با ایران به توافق هسته‌ای برسد.

اریک شولتز، سخنگوی کاخ‌سفید نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد: «دولت اوباما قصد لغو تحریم‌ها علیه ایران بدون موافقت کنگره در صورت حصول توافق نهایی با این کشور را ندارد و گزارش‌ها مبنی بر تلاش دولت برای کنار گذاشتن کنگره در این توافق نامعقول است.»

این دولت و وزارت خارجه آمریکا از آن جهت قابل تأمل است که در داخل کشورمان برخی محافل اصرار دارند نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی را از نظارت بر مذاکرات خلع کرده و دست تیم مذاکره‌کننده را از این پشتوانه خالی نمایند. اما در مقابل طرف آمریکایی معمولا مخالفت کنگره را برای مطالبه امتیاز بیشتر از تیم ایرانی برجسته می‌کند.

فارن افرز دیروز از قول اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان و بات‌مک‌کئون رئیس کمیته نیروهای مسلح کنگره نوشت رهبران کنگره آمریکا خواستار توقف کامل غنی‌سازی در ایران هستند. همزمان وندی شرمن گفته که ایران باید تصمیمات سختی در مذاکرات اتخاذ کند.

شاید به همین دلیل است که رابرت آینهورن هماهنگ‌کننده تحریم‌ها در وزارت خزانه‌‌داری آمریکا می‌گوید: دستیابی به توافق اتمی فراگیر با ایران ناممکن است.

به گزارش بی‌بی‌سی وی گفته است: احتمال رسیدن به توافق فراگیر اتمی صفر است.

من در مذاکره با تیم قبلی ایران حضور داشتم. تیم کنونی ایران در مقایسه با تیم قبلی به ریاست سعید جلیلی، واقعا مایل است به توافق برسد، اما تا وقتی موضوع کلیدی ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم حل نشده، مسائل ثانویه دیگر در این پرونده باقی مانده و توافقی سر نمی‌گیرد.

به گفته آینهورن، اختلاف اصلی میان تیم‌های مذاکراتی ایران و آمریکا، بر سر تعداد سانتریفیوژهای فعال است که ایران حاضر به پایین آمدن از 9400 سانتریفیوژ فعلی نیست و آمریکا خواهان فعال ماندن تنها 1500 دستگاه است.

آمریکا می‌خواهد ایران هم توانایی غنی‌سازی فعلی یعنی تعداد و نوع سانتریفیوژهایش را محدود کند و هم ذخیره اورانیوم غنی‌شده‌اش را کاهش دهد.

رابرت آینهورن خاطرنشان کرد: ایران می‌گوید تا سال 2021 می‌خواهد توانایی تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه بوشهر را به دست آورد. اما برای تامین چنین نیازی به شکل بومی، ایران باید تعداد سانتریفیوژهایش را تقریبا 10 برابر حال حاضر کند.

همزمان لس‌آنجلس‌تایمز مدعی شد طرف ایرانی کاهش سانتریفیوژها از 9400 به 4 هزار دستگاه را می‌پذیرد؛ رقمی که به اندازه کافی کم است.

هاشمی از کارگزاران رفت؟ ... خب همه پدرها فوت می‌کنند!

کیهان آورده: یک عضو جدید مرکزیت حزب کارگزاران در واکنش به استعفای توأم با اعتراض محمد هاشمی گفت تمام پدرها روزی فوت می‌کنند!

در حالی که محمد هاشمی نگران از ساختارشکنی، ایجاد تشنج و تبدیل کارگزاران به حزب مشارکت را علت استعفای خود عنوان کرده، سعید لیلاز در مصاحبه با رجانیوز و در پاسخ به این سوال که آیا محمد هاشمی به خاطر حضور شما در شورای مرکزی حزب استعفا داده است؟ گفت: «نمی‌دانم. هیچ اطلاعی در این‌باره ندارم و هیچ برداشتی در این خصوص ندارم! باید از خودشان سوال کنید.»

لیلاز در ادامه و در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید محمد هاشمی در اعتراض به حضور چه کسانی در شورای مرکزی حزب استعفا داده، گفت: «آقای هاشمی اظهاراتی داشتند که باید از خودشان سوال کنید که مبنای این اظهارات چه بوده است. چون ایشان از هیچ‌کس اسم نبرده‌اند امکان دارد که افراد مختلفی را به ذهن آورد. لذا بهتر است شما از ایشان سوال کنید.»

وی ضمن تکرار حرفهای کرباسچی و خانجانی درباره اجازه نداشتن برای صحبت کردن درباره این موضوع، گفت: «ولی به هر حال هر استعفا در میان هر حزبی به خصوص در میان اعضا موسس آن حزب، ناراحت‌کننده است ولی بعید می‌دانم که تحول چشم‌گیری به خاطر این استعفا اتفاق بیفتد.»

لیلاز در ادامه در پاسخ به این سوال که محمد هاشمی یکی از پدران معنوی کارگزاران بوده و حالا احتمال دارد بعد از استعفای وی انشقاق در کارگزاران وارد شود، به بیان یک جمله اکتفا کرد: «به هر حال تمام پدرها روزی فوت می‌کنند!»

اقساط 6 ماهه برای توافق 4ماهه و... باز هم تعامل غرب

کیهان نوشت: با وجود انجام تمام تعهدات ایران در چهارماه اخیر، طرف غربی تنها اجازه انجام نیمی از تعهدات در حوزه آزادسازی 2.8 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران را داد.

بانک مرکزی اعلام کرد قسط سوم بدهی‌های سررسید شده به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، براساس توافق ایران و گروه 5+1 مبلغ 400 میلیون دلار بابت بدهی‌های کشور هند در قالب قسط سوم، از طریق بانک مرکزی امارات دریافت و به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منظور گردید. با احتساب واریز قسط سوم، مبلغ 1.4 میلیارد دلار از کل مبلغ 2.8 میلیارد دلار به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز شد.

براساس تمدید 4 ماهه توافق ژنو قرار بود 2.8 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شود اما در حالی که سررسید قسط چهارم نیز رسیده، تنها نیمی از مبلغ مذکور آزاد شده است. برخی منابع ادعا می‌کنند غرب به جای 4 ماه می‌خواهد تعهدات خود را ظرف 6 ماه انجام دهد، حال آنکه توافق ژنو برای 4 ماه تمدید شده و نه 6 ماه!

ایران: خاطره دیپلمات آمریکایی از جاده چالوس

روزنامه ایران نوشت: دیپلمات کهنه کار آمریکایی که ماه گذشته به ایران سفر کرده بود از نتایج سفرش اظهار خرسندی و ابراز امیدواری کرد که در آینده تماس‌های بزرگتری بین دو کشور رخ دهد.به گزارش عصرایران، «کنت کوئین» رئیس بنیاد جهانی غذا پس از بازگشت به کشورش به تمجید از پذیرایی ایرانی‌ها در دوران اقامتش پرداخت و گفت: در این سفر فرصت داشتیم که بدون واسطه با فرهنگ ایران آشنا شویم. مردمی که ما را می‌دیدند، می‌خواستند به ما هدیه بدهند. مثلاً وقتی همسر من در مهمانسرا انگشتر یکی از کارکنان زن را دید و درباره زیبایی آن تعریف کرد آن خانم قصد داشت به اصرار انگشترش را به همسرم هدیه دهد. هرچند همسر من نپذیرفت اما این حرکت زیبا به دل ما نشست.کوئین در ادامه به خاطره رفتن به یک رستوران سنتی در جاده چالوس اشاره کرده و می‌گوید: در رستورانی سنتی روی تخت‌های بزرگ به صورت دایره وار نشستیم و انواع خوراکی ایرانی در فضا و حسی شاد بود و من انواع کباب ایرانی و ماهی کبابی را امتحان کردم و حس بودن در محیطی سنتی برایمان خاطره انگیز شد.

وی افزود:غذای ایرانی را دوست داشتم و البته به خوردن نان و پنیر و گردو عادت کرده بودم تا اینکه در نهایت همسرم مداخله کرد و جلوی زیاده روی من را گرفت هرچند در نهایت با اضافه وزن از ایران برگشتم.

بستری شدن آیت‌الله صانعی

ایران آورده است: آیت‌الله یوسف صانعی بستری شد.به گزارش آریا، وی به دلیل خونریزی داخلی نخست در بیمارستان شهدای رودسر بستری شد و بعد از چند ساعت به بیمارستانی در رشت انتقال یافت. بنابراین گزارش، وی بعد از بهبودی نسبی به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده است.

شکایت از نماینده افشا کننده اخبار محرمانه مذاکرات هسته‌ای

گفته می‌شود شورای عالی امنیت ملی از یک نماینده به خاطر افشای اخبار محرمانه مذاکرات شکایت کرده است. به گزارش ایسکانیوز، نماینده خاطی،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است که اظهارات محرمانه «عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه در این کمیسیون را رسانه‌ای کرد. بنابر شنیده‌ها این نماینده پیشتر هم اقدام مشابهی انجام داده بود.

بررسی حذف دلار در بانک های مرکزی ایران و روسیه

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: جایگزینی روبل و ریال در معاملات تجاری با روسیه و حذف دلار از معاملات هنوز تصویب نشده و بانک های مرکزی دو کشور در حال بررسی این موضوع هستند.

اسدالله عسگر اولادی به ایسنا اظهار کرد: اگر این شرایط برقرار شود سهولت معاملات تجاری با روسیه افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی افزود: پس از امضای تفاهمنامه‌ میان ایران و روسیه، صادرات کالا به این کشور افزایش داشته است اما درصد افزایش پس از اعلام آمار مهر ماه مشخص می‌شود. وی خاطرنشان کرد: به دلیل بالا بودن میزان تعرفه‌های گمرکی در روسیه، بخش زیادی از صادرات را از طریق گرجستان، قزاقستان و آذربایجان به روسیه می‌فرستیم زیرا عوارض این کشورها با روسیه صفر است.

آرمان: همکاری مولاوردی با یک نشریه دستمایه تذکر نمایندگان

روزنامه آرمان نوشت: شنیده شد که همکاری معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری با یک نشریه و طرح مسائل جناحی در مذاکرات از مهم‌ترین تذکرات کتبی نمایندگان در پایان جلسه علنی دیروز مجلس بود. ایرنا نوشت؛ در پایان جلسه دیروز مجلس، زهره طبیب‌زاده‌نوری، فاطمه آلیا، لاله افتخاری نمایندگان تهران، حلیمه عالی نماینده زابل و زهک، نیره اخوان نماینده اصفهان، علی‌محمد بزرگواری نماینده کهگیلویه، سیدهادی حسینی نماینده قائمشهر، سیدعلی طاهری نماینده گرگان و موسی غضنفرآبادی نماینده بم درتذکر کتبی به رئیس‌جمهوری خواستارتوضیح درباره علت همکاری معاونت زنان ریاست‌جمهوری با نشریه‌ای شدند که به گفته آنان، صریحا به احکام اسلام توهین می‌کند. ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان نیز در تذکر به رئیس‌جمهوری خواستارعدم طرح مسائل جناحی و غیرهسته‌ای در مذاکرات هسته‌ای و اتخاذ تدابیر بازدارنده دراین زمینه شد.

تداوم دردسرهای واگذاری ساختمان‌های دولتی

آرمان آورده است:​شنیده شد که خراسان نوشت؛ بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی مشخص شده‌است که دستورات مسئولان سابق مبنی بر واگذاری یا اجاره تعدادی از ساختمان‌های دولتی به دستگاه‌های دیگر موجب بروز مشکلاتی برای تعدادی از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها شده است به‌گونه‌ای که اگر این ساختمان‌ها همچنان در اختیار متولی جدید بماند، نیازهای دستگاه متقاضی تامین نخواهد شد و اگر ساختمان‌ها به دستگاه سابق منتقل شود، مشکلات اجرایی و هزینه‌های انتقال بسیار قابل توجه است.

حال آیت‌ا... صانعی رو به بهبود است

آرمان نوشت: شنیده شد که سایت آیت‌ا... صانعی در اطلاعیه‌ای درباره وضعیت سلامتی او اعلام کرد: «بسمه‌تعالی. در پی سوالات و تماس‌های مکرر مؤمنین و مقلدین حضرت آیت‌ا... صانعی به اطلاع عموم می‌رساند که معظم‌له در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت نظر و مداوا قرار گرفته‌اند و وضعیت عمومی معظم‌له رو به بهبود است. از عموم مؤمنین برای بهبود کامل و سلامتی معظم‌له طلب دعای خیر می‌نماییم».

مرد مسلح به چشم افسر انگلیسی شلیک کرد

آرمان آورده: شنیده شد که یک مرد 34ساله روانی با شلیک تفنگ بادی به چشم افسر پلیس انگلیسی بینایی چشمش را به خطر انداخت. «استادفورد شایر» این افسر انگلیسی به همراه دو نفر از همکاران خود قصد ورود به خانه متهم 34ساله را داشت که هدف مرد خشمگین قرار گرفت. درحال حاضر افسر انگلیسی برای انجام جراحی چشم در بیمارستان «الیزابت» بیرمنگام بستری شده است. پزشکان اعلام کرده‌اند که چشم این افسر تا مدت‌ها باید تحت درمان قرار گیرد.

هفته فرهنگی یانگوم در ایران

آرمان نوشت: شنیده شد که هفته فرهنگی کره یا پروژه یانگوم با مضمون غذای کره‌ای از چهارم تا هفتم آبان به میزبانی سفارت جمهوری کره در تهران برگزار می‌شود. تیک نوشت؛ سانس وونگ یبو، سفیر کره‌جنوبی نیز دیروز در جلسه مطبوعاتی هفته فرهنگی کشور متبوعش شرکت کرد. هفته فرهنگی کره، برنامه‌ای است که به همت سفارت این کشور و همکاری پونه ندایی، نویسنده و ناشر که به‌طور اختصاصی آثار کره‌ای را به فارسی منتشر می‌کند، برگزار خواهد شد. او هدف سفارت کره را از برگزاری این برنامه ارتقای روابط فرهنگی و گسترش روابط دوستانه به روابط خانوادگی دانست و گفت که از این به بعد می‌توانیم اعضای یک خانواده باشیم. او همچنین با اشاره به اینکه اسم این هفته فرهنگی را پروژه یانگوم گذاشته‌اند، گفت: «در کره موسسه آشپزی سلطنتی به نام یانگوم وجود دارد که در هنگام ساخت سریال «جواهری در قصر» درباره پخت غذاهای سریال هم نظارت می‌کرد. ما از آن موسسه دعوت کردیم که در این پروژه ما را یاری دهد و به همین دلیل اسم این پروژه را یانگوم گذاشتیم.

اکران یک فیلم سینمایی بازهم به تعویق افتاد

آرمان آورده: شنیده شد که فیلم «عصبانی نیستم»، رضا درمیشیان به‌دلیل عدم رعایت فرایند قانونی در مسیر تولید و نیز طرح موضوعاتی درباره حوادث سال 88 به‌طور قطعی اکران نخواهد شد. سینماپرس نوشت؛ خبرنگار ما صبح دیروز از برخی منابع موثق مطلع گردید این فیلم که نمایش عمومی آن در جشنواره سی‌ودوم فیلم فجر توسط مدیران سینمایی دولت تدبیر و امید حواشی و واکنش‌هایی را همراه داشت با نظر وزیر ارشاد و سایر مسئولان مربوط در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌طور قطع نمایش داده نخواهد شد و مجوز اکران آن در شرایط حاضر منتفی خواهد بود.

پاسخ آزاده نامداری به خبرگزاری دانشجو

آرمان نوشت: شنیده شد که در روزهای گذشته سایت خبرگزاری دانشجو SNN‌ انتقاداتی از حجاب آزاده نامداری مطرح کرده بود. آزاده نامداری در اینستاگرام خود در پاسخ به این انتقادات نوشت «مانده همین پیج محدود اینستاگرام. اگر می‌خواهید آن را از من بگیرید، اگر می‌خواهید چادر را از سرم بکشید، اگر برنامه‌ای برای محدودیت بیشترم ریخته‌اید، شما را به خدا قسم می‌دهم که «دین» را ملعبه بازی‌تان نکنید. من آزاده نامداری‌ام و فقط دلم ‌می‌خواهد به سردبیر و مسئول آن سایت بگویم: بله! چادر من عطر یاس فاطمه (سلام‌ا... علیها) را نمی‌دهد (هیچ‌وقت خودم را در آن حد و اندازه نمی‌دانم)، ولی کجای مطلب شما، بوی رفتار علوی و حسینی داشت؟ در کدام رفتار ائمه ما اثری از تجسس و حرمت‌شکنی دیده‌اید که چنین می‌کنید؟ آقای سردبیر، کلیک‌هایتان نوش جان! عزاداریِ «محرمِ» نیامده‌تان قبول».

مقابله با داعش با حضور ایران و روسیه موفق‌تر می‌شد

آرمان آورده: شنیده شد که نماینده دایم روسیه در سازمان ملل با اشاره به ائتلاف بین‌المللی مقابله با داعش به رهبری آمریکا گفت: مبارزه با داعش با حمایت ایران و روسیه می‌توانست موفق‌تر باشد. مهرنوشت؛ به گزارش خبرگزاری رویترز، ویتالی چورکین، نماینده دایم روسیه در سازمان ملل در سخنرانی‌اش در شورای امنیت سازمان ملل گفت: این به اصطلاح ائتلاف بین‌المللی از همکاری با تهران و دمشق که هم‌پیمانان واقعی مبارزه با تروریسم در منطقه هستند سرباز زده است.

چورکین افزود: شاید این کمپین با حمایت ایران و سوریه می‌توانست موفقیت‌های بیشتری در مقابله با داعش داشته باشد. نماینده روسیه در سازمان ملل همچنین روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایتارتاس در واکنش به کمک‌های نظامی آمریکا به نیروهای مبارز در سوریه گفت: من از اینکه شنیدم سلاح‌های آمریکایی که برای نیروهای کرد سوریه بودند اکنون در دستان داعش هستند تعجبی نکردم.

ابتلای 5 حاجی ایرانی به بیماری کرونا

آرمان نوشت: شنیده شد که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی 5 بیمار مبتلا به کرونا در بازگشت از سفر حج به کشور خبر داد. فارس نوشت؛ سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع مردم ابهر، اظهار کرد: مهار بیماری کرونا در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است. وی با اشاره به اینکه در این راستا وزارت بهداشت اقدامات متعددی را در سطح کشور انجام داده است، بیان کرد: پنج بیمار در فرودگاه و در جریان بازگشت از سفر حج شناسایی شده‌اند. وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه وزارت بهداشت درمان این پنج بیمار را آغاز کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر هیچگونه نگرانی درباره بیماری کرونا و ابولا در کشور وجود ندارد. این مسئول در ادامه با اشاره به وضعیت کشور درباره بیماری وبا، نیز بیان کرد: خوشبختانه امسال در زمینه ابتلا به بیماری وبا موردی گزارش نشده است و این یک موفقیت و دستاورد بزرگ است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها