بر اساس نظر مرکز پژوهش های مجلس این فیلم‌ها قابل نمایش هستند

پایان حاشیه‌ها برای اکران عصبانی نیستم و قصه‌ها

رییس سازمان سینمایی در جدیدترین اظهارنظرش از احتمال اصلاح و حذف دوباره برخی صحنه‌های فیلم «عصبانی نیستم» خبر داد.
کد خبر: ۷۲۹۹۲۱
سرنوشت «عصبانی نیستم» در گرداب اظهارنظرها

او پیش از این تاکید کرده بود، «این فیلم با اصلاحات انجام شده به یک اثر اجتماعی تبدیل شده است و قرار نیست تصمیم جدیدی برای آن گرفته شود» اما گویا مخالفان این فیلم هنوز کوتاه نیامده‌اند.

به نظر می‌رسد حاشیه‌های فیلم «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان تمامی ندارد و فیلمی که پروانه نمایش گرفته و قرارداد اکران آن درشورای صنفی نمایش هم ثبت شده است، باز باید دچار جرح و تعدیل شود تا شاید بالاخره نظر نمایندگان محترم مجلس برآورده شود، نمایندگانی که از لحاظ قانونی در بحث پروانه نمایش هیچ جایگاه قانونی ندارند.

آن‌طور که گفته می‌شود، حدود 20 دقیقه از این فیلم که در جشنواره فجر سال گذشته هم با تغییراتی در برخی صحنه‌ها نمایش داده شد، حذف شده است ولی هنوز برخی رضایت به اکران این فیلم نداده‌اند!

البته در حالی حجت‌الله ایوبی به نوعی در مقابل مجلسی‌ها کوتاه آمده است و از تغییرات دوباره این فیلم سخن می‌گوید که علی جنتی وزیر ارشاد در جدیدترین اظهارنظرش پای مجوزهای قانونی فیلم‌ها ایستاده است و در حاشیه برنامه‌ای امروز 28 مهر ماه در وزارت ارشاد در جمع خبرنگاران گفت: قرار نیست مجلس در حوزه سینما برای ما تعیین تکلیف کند و براساس تشخیص خودمان عمل می‌کنیم. اگر فیلمی به فتنه ربط نداشته و قانونی ساخته شده باشد، اکران هم خواهد شد.

اما ایوبی در جدیدترین اظهار نظر خود با اشاره به جلسه‌ای که با نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس داشته است، بیان کرد: فکر می‌کنم به این جمع بندی رسیدیم که فیلم‌هایی که درباره آن‌ها صحبت می‌شود فیلم‌های اجتماعی شده‌اند. البته ممکن است لازم باشد مثلا «عصبانی نیستم» اصلاحات دیگری هم داشته باشد و شاید این درخواست را از کارگردان فیلم داشته باشیم تا به این ترتیب نگرانی برخی از آقایان هم برطرف شود.

او در پاسخ به اینکه آیا ساخت فیلمی که به سیاست ارتباط داشته باشد،‌ اشکال دارد که نماینده‌های مجلس با آن مخالفت می‌کنند،‌ فقط به گفتن این جملات اکتفا کرد که،‌ « ما در یک فضای آرامی داریم به سر می‌بریم و این آرامش به نفع سینمای ایران است، بهتر است این آرامش را حفظ کنیم.»

البته ایوبی که تاکید دارد این فضای آرام سینما حفظ شود،‌ در مقابل این مسئله که از زمان حضور در سازمان سینمایی تعداد فیلم‌های توقیفی کمتر نشده که شاید بیشتر هم شده است،‌ با تاکید، اظهار می‌کند که برای اکران آمده است نه توقیف.

در حالی ایوبی از تعامل با مجلسی‌ها سخن می‌گوید که حجت‌الاسلام احمد سالک رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در جدیدترین اظهارنظرش، کارگردان «عصبانی نیستم» را فردی مسئله‌دار دانسته است.

سالک در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم گفت: به بنده نقل کردند که در فیلم عصبانی نیستم 19 دقیقه آن را قیچی کرده‌ایم! حال حرف ما با این دسته از افراد این است که اگر یک فیلم را قیچی کنید دیگر از آن چیزی باقی نمی‌ماند، همچنین نویسنده این فیلم نیز خود فردی مسئله دار است، او دارد افکار خود را از ابتدا تا انتهای فیلم به جامعه القا می‌کند، حال این سوال برای برخی از افراد به وجود می آید که اگر قسمتی از یک فیلم قیچی شود مابقی آن چه سرنوشتی دارد؟

در این میان تماس خبرنگار ایسنا هم با رضا درمیشیان تهیه‌کننده و کارگردان «عصبانی نیستم» برای پاسخ به این پرسش که آیا حذفیات جدید را قبول می‌کنند، به نتیجه نرسیده است. البته در این میان باید امید داشت که همان‌طور که علی جنتی وزیر ارشاد بارها و جدیدا تاکید کرده است پای مجوز قانونی فیلم‌ها بایستد و فیلم بدون حذفیات جدیدی اکران شود. (نامه نیوز)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها