jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۲۹۳۷۰   ۲۸ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

انگار این یک داستان از پیش نوشته شده است که هرجا افراط‌گرایی آغاز می‌شود، بیش از همه تبعات و سختی‌هایی برای زنان به همراه دارد.

هنوز خاطره مصائب زنان افغان در زمان حکومت طالبان از ذهن‌ها پاک نشده بود که حال خشونت وحشیانه داعش، دامنگیر زنان سوری و عراقی است؛ خشونتی که در مقایسه با طالبان قابل مقایسه نیست. تجاوز، کتک زدن و تحقیر شاید فقط گوشه‌ای از صدمات جسمی است که به این زنان وارد می‌شود. حال با گذشت چند ماه از این جنایات، یک دختر بیست ساله عراقی به نام نادیا از اسارت 9 روزه داعش فرار کرده و مصائبی را بیان کرده که حتی شنیدن آن برای هرانسانی دردآور است. گرچه نادیا توانست از دست این تروریست‌ها فرار کند؛ اما هنوز هستند صدها و هزاران نادیایی که این روزها اسیر توحشی لجام‌گسیخته شده‌اند.

مشروح مصاحبه نادیا با اشپیگل را در صفحه 6 بخوانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر