jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۲۸۷۸۸   ۲۶ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۰

شهرداری تهران از تهیه طرحی برای رفع مشکل پارکینگ خودروها در پایتخت خبر داد که با اجرای آن، سرمایه گذاران می توانند حتی در املاکی با مساحت 50 متر نیز پارکینگ ایجاد کنند.

مشکل پارکینگ در تهران رفع می شود

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، اکنون برای نخستین بار در کشور ضوابط و روش‌های تامین پارکینگ‌های اختصاصی شهر تهران با اولویت پارکینگ‌های مکانیزه تدوین شده است.

بر اساس این گزارش، مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی معماری، شهرسازی و امور بحران مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در جلسه کمیته تخصصی پروژهای مطالعاتی با اعلام خبر فوق گفت: با استفاده از دستاوردها‌ی این پروژه، سرمایه‌گذاران ترغیب به برنامه‌ریزی و مشارکت در محله‌هایی خواهند شد که با کمبود پارکینگ مواجه هستند.

محمدرضا فرزاد بهتاش ادامه داد: با استفاده از این روش، امنیت پارکینگ‌ها در شب تامین می‌شود و با تامین کمترین فضا می‌توان دسترسی به آن را فراهم کرد.

وی گفت: برای تحقق این شرایط، نیاز به اصلاح برخی ضوابط و مقررات وجود دارد که در صورت پشتیبانی نهادهای مسئول و اجرای این پروژه ، شاهد فصل جدیدی در جهت تامین پارکینگ در محدوده‌‌های تاریخی و بافت فرسوده شهرها خواهیم بود.

فرزان شیروان بیگی ناظر پروژه مطالعاتی«تدوین ضوابط و روش‌های تامین پارکینگ‌های اختصاصی شهر تهران با اولویت پارکینگ‌های مکانیزه» نیز با بیان اینکه با استفاده از این پروژه می‌توان در ملکی که ۵۰ متر و بیشتر از آن مساحت دارد به صورت زیر سطحی و رو سطحی پارکینگ‌های مکانیزه تامین کرد،‌ گفت: این روش قابلیت زیادی در جهت باز گذاشتن دست مهندسان معمار در تامین بهینه پارکینگ‌ها خواهد داشت.

وی افزود: اگر حمایت‌ از شهرداری در استفاده از این روش را در قسمت‌های مختلف شهرسازی و معماری کشور مانند شورای‌عالی شهرسازی و کمیسیون ماده ۵ داشته باشیم، می‌توان برای افرادی که در تامین پارکینگ با مشکل مواجه هستند شرایطی را قائل شد و با استفاده از این روش متصدیان امر در حوزه ساخت پارکینگ تشویق خواهند شد تا به سمت اخذ مجوز و سرمایه‌گذاری گام بردارند.

مجتبی قدیری مجری این پروژه مطالعاتی نیز با بیان اینکه باید روش و الگویی را ایجاد کنیم تا مردم بتوانند با استفاده از آن انتخاب‌های مختلفی برای تامین پارکینگ داشته باشند،‌ افزود: شاید با اجرایی شدن این پروژه یکی از دغدغه های سرمایه گذاران، بازار فروش باشد که در این راستا باید گفت با توجه به اینکه خروجی نهایی پروژه مطالعاتی مذکور تدوین برخی بسته های تشویقی برای سرمایه گذاری است می توان به افرادی که در این حوزه ورود پیدا می کنند اطمینان بازار فروش را داد.

وی تصریح کرد: اکنون رویکرد پارکینگ‌های اختصاصی شهر تهران با اولویت پارکینگ‌های مکانیزه جدید است و این وضعیت ایجاب می کند راهکاری اندیشیده شود تا استقبال عموم جامعه را به همراه داشته باشد. در این راستا باید تغییراتی در اسناد فرادستی، بخصوص در طرح تفضیلی شهر تهران داده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر