jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۲۱۳۵۲   ۰۴ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۹

جام جم ورزشی: امروز سالروز هفتادمین سال تاسیس باشگاه استقلال است. این تیم در روز چهارم مهرماه 1324 با نام دوچرخه سواران تاسیس شد.

جشن 70 سالگی باشگاه استقلال

در ابتدا فعالیت این تیم در رشته دوچرخه سواری بود و بعدها در رشته های دیگر هم فعالیت کرد. در سال 1328 پرویز خسروانی نام این باشگاه را خریداری کرد و اسم باشگاه را به نام باشگاه تاج تغییر داد. پس از انقلاب سال 1357 با مشورت برخی از بازیکنان قدیمی باشگاه مثل علی جباری، منصور پورحیدری و چند پیشکسوت دیگر نام این باشگاه به استقلال تغییر پیدا کرد.

استقلال با 2قهرمانی در آسیا در سال های 1970 و 1991 و 2 نایب قهرمانی در سال های 1992 و 1999 و 2 مقام سومی در سال 1971 و 2002 پرافتخارترین تیم باشگاهی ایران در رقابت ها باشگاه آسیایی محسوب می‌ شود.

استقلال همچنین با 8 قهرمانی که یک بار آن در لیگ منطقه ای ایران، یک بار در جام تخت جمشید، یک بار در لیگ قدس، 2 بار در جام آزادگان و 3 بار در لیگ‌برتر ایران به دست آمده دومین تیم پرافتخار در لیگ ایران محسوب می‌ شود. این تیم با 6 قهرمانی و 3 نایب قهرمانی در لیگ پرافتخارترین تیم جام حذفی ایران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر