jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۲۰۳۶۴   ۰۱ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۴۲

نخست وزیر پیشین مالزی گفت که آمریکا پشت شبه نظامیان داعش است.

ماهاتیر محمد: آمریکا پشت داعش است

ماهاتیر محمد، آمریکا را مسئول رشد شبه نظامیان "دولت اسلامی" (داعش) دانست و اظهار کرد که آمریکا هیچ وقت از اشتباهات گذشته خود درس نگرفته است.

وی در مطلبی در وبلاگ خود نوشت: آمریکا با ایجاد خرابی‌های دامنه‌دار در برخی کشورهای مسلمان تنها خسارت‌های بیشتری برجای گذاشته است.

وی افزود: به نظر نمی‌رسد که آمریکا از شکست استراتژی‌های پیشین خود درس گرفته باشد. آنها طالبان را برای مقابله با روس‌ها در افغانستان ایجاد کردند. آنها به جنگ در افغانستان و عراق پرداختند با این خیال که در عرض سه ماه پیروز خواهند شد.

ماهاتیر محمد ادامه داد: آمریکا دوباره دولت اسلامی را با حمایت سنی‌ها ایجاد کرد تا به مقابله با دولت شیعی بشار اسد بپردازد. آنها از کجا آمده‌اند؟ همانند طالبان آنها نیز توسط ایالات متحده آمریکا ایجاد شده‌اند.

نخست وزیر پیشین مالزی اظهار کرد: آمریکا با ایجاد جنگ‌های 10 ساله پرهزینه در این کشورها تنها باعث ایجاد گروه‌های افراطگرا شد.

اظهارات ماهاتیر محمد در حالی صورت می‌گیرد که طی ماه‌های گذشته دولت اسلامی در مالزی طرفداران زیادی پیدا کرده و برخی از مردم این کشور به این گروه تروریستی پیوسته‌اند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها