jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۹۵۶۹   ۳۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۲

عضو سابق گروه تروریستی داعش که اخیرا به کشورش عربستان بازگشته است، مبلغان وهابی سعودی را مسؤول اعزام جوانان این کشور به جنگ در عراق و سوریه متهم کرد.

اعترافات عضو سابق داعش

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، " فهد الزایدی " اعلام کرد که تحت تأثیر فتوای مبلّغان وهابی و تبلیغات شبکه های ماهواره ای مغرض برای مشارکت در آنچه "جهاد" نامیده می شود ، عازم سوریه شد ولی با چشم خود دید که تعریف و تمجید مبلّغان وهابی و رسانه‌های عربستان از داعش با گفتار و رفتارهای این گروه تروریستی اختلاف فاحش دارد.

الزایدی اظهار داشت: من در ماه های اول همکاری ام با داعش در سوریه متوجه شدم که این گروه اهداف مخفیانه ای را دنبال می‌کند و و اگر فردی سؤالی از سران داعش می کرد ، متهم به جاسوسی می شد؛ و به دست اعضای دیگر داعش که هیچ معرفت دینی ندارند و فقط تابع محض دستورات سران خود هستند به قتل می رسید.

این تبعه عربستانی خاطرنشان کرد که داعش بیش از هر چیز به میادین نفتی فکر می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها