jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۹۵۶۹   ۳۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۲

عضو سابق گروه تروریستی داعش که اخیرا به کشورش عربستان بازگشته است، مبلغان وهابی سعودی را مسؤول اعزام جوانان این کشور به جنگ در عراق و سوریه متهم کرد.

اعترافات عضو سابق داعش

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، " فهد الزایدی " اعلام کرد که تحت تأثیر فتوای مبلّغان وهابی و تبلیغات شبکه های ماهواره ای مغرض برای مشارکت در آنچه "جهاد" نامیده می شود ، عازم سوریه شد ولی با چشم خود دید که تعریف و تمجید مبلّغان وهابی و رسانه‌های عربستان از داعش با گفتار و رفتارهای این گروه تروریستی اختلاف فاحش دارد.

الزایدی اظهار داشت: من در ماه های اول همکاری ام با داعش در سوریه متوجه شدم که این گروه اهداف مخفیانه ای را دنبال می‌کند و و اگر فردی سؤالی از سران داعش می کرد ، متهم به جاسوسی می شد؛ و به دست اعضای دیگر داعش که هیچ معرفت دینی ندارند و فقط تابع محض دستورات سران خود هستند به قتل می رسید.

این تبعه عربستانی خاطرنشان کرد که داعش بیش از هر چیز به میادین نفتی فکر می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها