jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۸۶۸۴   ۲۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۶:۴۸

دولت سیرالئون برای جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کشنده ابولا از امروز (جمعه) سه روز تعطیل عمومی اعلام کرد.

ابولا، سیرالئون را تعطیل کرد

به نوشته منابع غربی، دولت سیرالئون اعلام کرده است شش میلیون نفر جمعیت این کشور باید طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه (هفته جاری) داخل خانه بمانند. در حالیکه داوطلبان می توانند مقابل خانه های مردم بروند و در مورد راه های جلوگیری از ابتلا به این بیماری به آنها اطلاع رسانی کنند.

کارشناسان حوزه بهداشت و درمان و پزشکان از این اقدام دولت سیرالئون به شدت انتقاد کرده و گفته اند این امر باعث می شود مبتلایان مخفی شوند، همچنین اجرای این تدابیر به وضعیت دشوار کشور می افزاید.

در همین حال یک پرستار داوطلب فرانسوی که برای سازمان 'دکترهای بدون مرز' کار می کرده است و به ابولا در لیبریا مبتلا شده بود به فرانسه بازگردانده شده است و با داروهای آزمایشی تحت درمان است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته (پنج شنبه/27 شهریور) ویروس ابولا را تهدیدی برای امنیت و صلح بین المللی دانست.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است پنج هزار و 300 نفر به ابولا مبتلا شده اند که بیش از دو هزار و 600 نفر از آنان در کشورهای گینه، لیبریا و سیرالئون بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند. نیجریه نیز تاکنون 21 مورد ابتلا به ابولا را گزارش داده است که از این تعداد هشت نفر درگذشته اند.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد گفته است گروه پاسخ فوری به بحران ابولا' این سازمان بر اساس مناطق درگیر این بیماری تشکیل می شود. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر