jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۱۷۲۴۸   ۲۴ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۰

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

تشبیه همسر اردوغان به فرح پهلوی

هشدار جدید دولت درباره کمک هزینه اولاد

روزنامه خراسان نوشت:پس از آنکه گزارشاتی در خصوص ابهام و امتناع برخی دستگاههای اجرایی از پرداخت کمک هزینه اولاد فرزندان چهارم یا بیشتر به کارمندان تهیه و به دست برخی مسئولان مهم اجرایی کشور رسید، طی روزهای اخیر بخشنامه ای به این دستگاهها ارسال شده که بر اساس آن به مسئولان مربوطه هشدار داده شده است که با توجه به قانون مصوب اردیبهشت ماه سال 92 مجلس، برقراری کمک هزینه مذکور منع قانونی ندارد.

بررسی ویژه ورود کامیونهای مستعمل به کشور

خراسان نوشت:با توجه به مجوز ماده 163 قانون برنامه پنجم توسعه که تاکید کرده بود شرکتهای ایرانی حمل و نقل جاده ای اجازه دارند با تأیید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، کامیونهای موردنیاز خود را با استانداردهای روز و عمری کمتر از 3 سال، به نام شرکت خود وارد کنند مقرر شده بر اساس دستور یک مسئول مهم اقتصادی در دولت، کامیونهای مستعملی که طی سالهای اخیر با این مجوز وارد کشور شده اند، به تفکیک نوع کامیون، تعداد آن و شرکت وارد کننده، دسته بندی و گزارش شوند.

دانشگاه احمدی‌نژاد فاقد وجاهت قانونی اعلام شد

روزنامه ایران نوشت:وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای با تأکید بر اینکه «دانشگاه احمدی‌نژاد فاقد وجاهت قانونی است» اعلام کرد اعطای مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاه «ایرانیان» لغو شده است. در این اطلاعیه آمده است: آنچه از آن به عنوان «دانشگاه ایرانیان» یا «دانشگاه غیردولتی ـ غیرانتفاعی جامع بین‌المللی ایرانیان» یاد می‌شود، فاقد مجوز راه‌اندازی و انجام امور آموزشی و پژوهشی از جمله پذیرش دانشجو از سوی شورای گسترش آموزش عالی این وزارت است؛ ضمن اینکه مصوبه جلسه 735 مورخ 25/04/1393 شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص اعطای مجوز به آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد برای تأسیس دانشگاه بین‌المللی در تهران نیز لغو و بلااثر اعلام شده است.

تلاش مستمر امریکا برای مذاکره با ایران بر سر «داعش»

ایران آورده:سایت «انتخاب» گزارش داد طی چند ماه اخیر امریکا تلاش گسترده‌ای را برای مذاکره در مورد داعش، با مقامات ایرانی آغاز کرده است. این سایت به نقل از منابع مطلع نوشت: «مقامات امریکایی با ارتباط‌گیری با سفرای ایران و برخی سطوح دیگر به دنبال درخواست کمک از ایران برای مبارزه با داعش بوده اند»

نظر سنجی «آشنا» برای معرفی وزیر علوم

ایران آورده:حسام‌الدین آشنا در یک نظرسنجی مجازی از مخاطبان صفحه کاربری خود خواست فردی را معرفی کنند که بتواند از مجلس نهم برای وزارت علوم رأی اعتماد بگیرد. به گزارش تسنیم او از کاربران خواسته کسی را معرفی کنند که«هم مقبول دانشگاهیان باشد هم بتواند رأی مجلس را بدست آورد و هم بتواند توسعه علمی و فرهنگی دانشگاه‌ها را با قدرت دنبال کند.»

ادعای اعمال فشار بر نمایندگان در پرونده بابک زنجانی

روزنامه ایران نوشت:یک نماینده مجلس از اعمال فشار روی نمایندگانی خبر داد که پرونده بابک زنجانی را پیگیری می‌کنند. «امیرعباس سلطانی» عضو کمیسیون انرژی در مجلس به خانه ملت گفت: کسانی که پرونده زنجانی را در مجلس پیگیری می‌کنند تحت فشار قرار می‌گیرند که پرونده را‌‌ رها کنند.

زمان اعلام‌نظر دیوان عالی کشور در پرونده کهریزک

ایران نوشت:دیوان عالی کشور بزودی نظرش را درباره پرونده قضات کهریزک اعلام می‌کند. «حسن کمالی» وکیل‌مدافع خانواده کامرانی به ایسنا گفت: پرونده از یک سال قبل در شعبه 9 دیوان عالی کشور است. این شعبه اعلام کرده که رسیدگی را انجام داده و در روزهای آینده نظر خود را در رابطه با پرونده موسوم به قضات کهریزک اعلام می‌کند.

اعلام اسامی بدهکاران بانکی به مراجع ذیصلاح

روزنامه ایران آورده:معاون نظارتی بانک مرکزی از اعلام اسامی بدهکاران بانکی به مراجع ذیصلاح خبر داد. به گزارش ایرنا«حمید تهرانفر» گفت: به بانک‌ها مهلت 15 روزه دادیم تا اسامی شرکت‌هایی را که در اختیار دارند، اعلام کنند و پایان این هفته، آخرین مهلت آنان به شمار می‌آید.

هیأت منصفه: «بهار» و «ابتکار» مجرم نیستند

ایران نوشت:هیأت منصفه مطبوعات، مدیران مسئول روزنامه‌های «بهار» و «ابتکار» را مجرم تشخیص نداد. به گزارش ایسنا، روز گذشته جلسه رسیدگی به پرونده‌های روزنامه‌های ابتکار و بهار در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی مدیرخراسانی و با حضور اعضای هیأت منصفه مطبوعات برگزار شد. پرونده روزنامه ابتکار با اعلام جرم دادستانی تهران و به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و انتشار مطالب خلاف واقع وپرونده مدیرمسئول روزنامه بهار نیز به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اضرار به غیر و همچنین افشای نامه محرمانه سازمان توسعه تجارت ایران و با شکایت دادستانی تهران تشکیل شده بود.

مدیحه سرایی برای دکترای ملک عبدالله

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: یکی از معجزات دلارهای نفتی، مدیحه سرایی در وصف پادشاه عربستان و چاپ آن در روزنامه‌های مصری است. یک شاعر عربستانی به نام ناصر بن مسفر القرشی الزهرانی، به مناسبت اعطای دکترای افتخاری دانشگاه الازهر مصر به ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه آن کشور، قصیده‌ای طولانی را در مدح وی سروده است که روزنامه‌های مصری، متن این قصیده را در صفحه اولشان انعکاس داده‌اند. به گزارش العالم، این قصیده که ملک عبدالله در آن "ریحانه" (گل سرسبد) نامیده شده، از شاه عربستان به عنوان سرچشمه مودت، رضایت، نیکی، احسان و نعمت‌ها و پادشاهی که خداوند راه و روش صادقانه وی را دوست داشت و به بهترین امور پرداخت یاد شده است. هزینه چاپ این آگهی در روزنامه الاهرام 24 هزار دلار برآورد شده است. اعطای دکترای افتخاری به ملک عبدالله نیز پاسخ کمک‌های میلیارد دلاری وی به ژنرال عبدالفتاح السیسی است که با کودتا اکنون خود را رئیس‌جمهور مصر می‌داند.

تشبیه همسر اردوغان به فرح پهلوی

جمهوری اسلامی نوشت:یک خانم گوینده تلویزیون دولتی ترکیه در نامه‌ای، همسر اردوغان را به فرح پهلوی تشبیه کرده و به وی هشدار داده مبادا با اعمال خود به سرنوشت همسر شاه معدوم ایران دچار شود. خانم گلگون فیمان بوداک، که در شبکه دولتی تلویزیون " تی آرتی" ترکیه کار می‌کند و ساختمان اصلی آن در آنکارا، نزدیک کاخ جدید ریاست جمهوری قرار دارد، در این نامه نوشت: به عنوان یک زن با شما درد دل می‌کنم و می‌گویم اینهمه اسراف زشت است. وی با یادآوری مصادیقی از ریخت و پاش‌ها و اسراف‌های رئیس‌جمهور جدید، از امینه اردوغان خواست حتماً کتاب زندگی فرح پهلوی، همسر محمدرضا، شاه سابق ایران را بخواند. خانم گلگون، در بخشی از نامه خود به هواپیمای اختصاصی جدید اردوغان اشاره کرده که همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری از کشور آمریکا به ترکیه تحویل داده شد. این هواپیما که از دو سال و نیم پیش به سفارش شخص اردوغان در شهر سنت آنتونیو آمریکا طراحی شده با هزینه 400 میلیون دلاری ساخته شد. علاوه بر هزینه‌های این هواپیمای گرانقیمت که می‌تواند بدون توقف 15000 کیلومتر مسافت را طی کند سنت شکنی اردوغان درخصوص کاخ ریاست جمهوری چانکایا و هزینه گزافی که برای آن کرده یکی دیگر از مواردی است که خشم گوینده خبر تلویزیون و خیلی از مردم را برانگیخته است. گلگون فیمان بوداک، به همسر اردوغان که این روزها خود را بانوی اول ترکیه می‌داند یادآور شد که این پولها سهم مردم ترکیه است که رئیس‌جمهور آن را برای ساخت کاخ و خرید هواپیما و دهها مورد دیگر هزینه می‌کند و اگر او شوهرش را از این ولخرجی‌ها باز ندارد، تحقق سرنوشت فرح پهلوی در مورد بانوی اول ترکیه دور از انتظار نخواهد بود.

جهان آشفته‌تر از همیشه شده است

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:دبیر کل سازمان ملل در پیامی به مناسبت روز جهانی مردم سالاری (24 شهریور ماه) گفت: "به نظر می‌رسد جهان آشفته‌تر از همیشه شده است زیرا در بسیاری از مناطق و به روش‌های گوناگون، ارزش‌های سازمان ملل متحد شامل بعضی از اساسی‌ترین حقوق و آزادی‌های نهفته در منشور ملل متحد، مورد آزمون و چالش قرار گرفته‌اند." بان کی مون، از گفتن علل این آشفتگی که یکی از آنها کوتاهی دبیرکل سازمان ملل در انجام وظایف خود برای جلوگیری از دست‌اندازی قدرت‌های غربی به حقوق ملت‌ها و جنگ افروزی با هدف سلطه‌گری و استثمار کشورهاست خودداری کرد و خطاب به جوانان گفت شما که بزرگترین نسل جوان در تاریخ بشریت هستید می‌توانید سرنوشت خود را به دست بگیرید. دبیرکل سازمان ملل به این سؤال نیز پاسخ نداد که وقتی تروریست‌های پرورش یافته به دست آمریکا در اثر بی‌عملی سازمان ملل هر روز جوانان را در فلسطین و عراق و سوریه و سایر مناطق جهان می‌کشند، جوانان چگونه می‌توانند سرنوشت خود را به دست بگیرند؟

مبارزه با داعش همزمان با آموزش 5 هزار تروریست!

روزنامه کیهان نوشت:واشنگتن‌تایمز با اشاره به تناقضات موجود در سیاست خارجی آمریکا می‌نویسد؛ آمریکا همزمان با اعلام مبارزه علیه داعش، 5 هزار تروریست سوری را آموزش می‌دهد! در همین زمینه، برایان تاد خبرنگار شبکه خبری سی‌ان‌ان طی گزارشی درباره این که چرا آمریکا تاکنون رهبران داعش را هدف قرار نداده است گفت: ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، اسامه بن لادن جدید محسوب می‌شود، اوست که تاکتیک‌های سر بریدن، اعدام‌های دسته‌جمعی و آدم‌ربایی‌های داعش را طراحی می‌کند اما تاکنون خود را در معرض دید هواپیماهای جنگی آمریکا قرار نداده است.سی‌ان‌ان در گزارش خود به نقل از یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پنتاگون نوشت: «ما هیچ حملات هوایی هدفمندی به رهبران داعش نداشته‌ایم. مقامات پنتاگون می‌گویند مجوز حملات هوایی آمریکا برای محافظت از پرسنل و تاسیسات آمریکایی، پشتیبانی از فعالیت‌های بشردوستانه و حمایت از نیروهای عراقی صادر شده است.»

این رسانه آمریکایی در گزارش خود اشاره‌ای هم به سخنان دانیل پلتکا از موسسه امریکن اینترپرایز دارد که ما باید رهبران ارشد داعش و فرماندهان نظامی و راهبردی آنها را هدف قرار دهیم.هر چند عده‌ای معتقد هستند که اطلاعات کافی درباره رهبر داعش در اختیار آمریکا نیست تا مجوز حمله به پناهگاه او صادر شود ولی در پاسخ به این ادعا یک مقام اطلاعاتی آمریکا به سی‌ان‌ان گفت: «اطلاعات خوبی درباره رهبر داعش در دست است و سابقه موفقیت‌آمیزی نیز در هدف قرار دادن رهبران ارشد گروه‌های تروریستی وجود دارد که نمونه آن هدف قرار دادن اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده در پاکستان، انور العولقی در یمن و ابومصعب الزرقاوی در عراق است.»از سوی دیگر در حالی که آمریکا به بهانه مبارزه با داعش قصد لشکرکشی مجدد به منطقه را دارد واشنگتن تایمز در گزارشی از کمک آمریکا به تروریست‌های سوری خبر داد.

براساس این گزارش وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد پیش‌بینی می‌کند در چارچوب اقدامات جدید اوباما در مبارزه با شبه نظامیان داعش، هر سال پنج هزار نفر از مخالفان سوری را آموزش دهد!این ادعا در حالی مطرح می‌شود که آمریکا در سوریه زمانی که داعش علیه دولت این کشور می‌جنگید از این گروهک تروریستی آشکارا و با اعلام رسمی، دفاع و حمایت می‌کرد.روزنامه آمریکایی واشنگتن‌تایمز به نقل از دریادار جان ‌کربی سخنگوی پنتاگون نوشت: هدف شامل آموزش و تجهیز مخالفان سوری در یک کشور خارجی در مدت حدود یک سال است.گفتنی است عربستان به عنوان نقطه ثقل و محوری حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست‌های منطقه نقش محوری در این طرح جدید آمریکا دارد.سخنگوی پنتاگون با اذعان به این نکته می‌گوید: عربستان سعودی در حال حاضر اعلام کرده است نقشی مهم در طرح آموزشی دولت اوباما ایفا خواهد کرد. ما فکر می‌کنیم، در حال حاضر که یک شریک در منطقه برای کمک به ما برای آموزش افراد داریم، می‌توانیم بیش از 5000 مبارز را در طول یک‌سال آموزش دهیم.کمک به تروریست‌های سوری برای مبارزه مسلحانه و اقدامات تروریستی وحشیانه علیه نظام قانونی این کشور و از سوی دیگر بهانه قرار دادن داعش برای لشکرکشی به منطقه، سیاست آمریکا را دچار تناقضات غیرقابل حلی کرده است تناقضی که فرید ذکریا تحلیلگر برجسته آمریکایی نیز به آن اذعان داشته و می‌گوید: برخورد دوگانه واشنگتن با داعش در سوریه و عراق بی‌سابقه است!

عضو حزب منحله مشارکت: تیم اطلاع‌رسانی دولت بخیل است!

کیهان نوشت:اختلافات میان جریان‌های افراطی اصلاح‌طلب و دولت یازدهم، چیزی نیست که از دید فعالان سیاسی پنهان باشد. شاید مهمترین دلیل آن سهم‌خواهی این گروه افراطی از دولت باشد که علی‌رغم عدم اقبال عمومی به شعارهایشان، انتظار دارند دولت، کرسی‌های گرانقیمت اجرایی را در اختیار آنها قرار دهد و هر جا هم که با مانع و مخالفت روبرو شوند، به چانه‌زنی از طریق طرح نقدها یا مباحث به ظاهر علمی و در اصل تخریبی روی می‌آورند.سعید شریعتی، عضو مرکزیت حزب منحله مشارکت، در گفتگو با پویش در قالب انتقاد از تیم رسانه‌ای دولت، صراحتا تیم اجرایی رئیس‌جمهور و حتی تیم رسانه‌ای وی را جریانی امنیتی دانسته و از بخل آنها گلایه می‌کند! وی می‌گوید: «بنابراین تیم رسانه‌ای دولت باید اطلاعات، اخبار، تحلیل‌ها و فضاسازی‌ها را در فضای رسانه‌ای کشور جریان دهد و این اطلاعات را در اختیار سایر رسانه‌های حامی دولت قرار دهد تا آنها نیز بتوانند به نفع دولت جریان‌سازی کنند، اما متاسفانه در تیم رسانه‌ای دولت با نوعی بخل مواجه هستیم.»

وی می‌افزاید؛ افراد رسانه‌ای که با دکتر روحانی در شورای عالی امنیت ملی همکار بودند، متناسب با جایگاه سابق آقای روحانی در ساختار شورای عالی امنیت ملی، به دلیل الزامات آن نهاد، همواره نوعی خساست ویژه برای درز اخبار و اطلاعات داشته‌اند.شریعتی تاکید کرد: متوجه این خساست در آن شورا هستیم، زیرا اخبار و اطلاعاتی که در شورای امنیت ملی هست، عمدتا بنا نیست منتشر شود یا در سطح رسانه‌های عمومی مطرح شود و معمولا اخباری که آنجا جمع‌آوری می‌شود برای انتشار ندادن است...افرادی با چنین روحیه و ذهنیت از آن نهاد یا با آن شکل و شمایل و تحت تاثیر همان فضاها در سطح امور رسانه‌ای دولت آمده‌اند و مشاوران آقای روحانی نیز کم و بیش با همان ذهنیت‌ها درگیرند.

شریعتی با بیان این نکته که تیم رسانه‌ای باید متناسب با جایگاه جدید آقای دکتر روحانی در موقعیت ریاست‌جمهوری کار کند گفت: «آن همکاران و مشاوران و تیم رسانه‌ای که از آن نهاد تزریق می‌شوند، نتوانسته‌اند خودشان را با فضای جدید در یک سال گذشته و اقتضائات موقعیت جدید آقای روحانی منطبق کنند. افراد امنیتی و کسانی که در شورای امنیت ملی کار می‌کنند، همواره از درز کردن اخبار پرهیز دارند و می‌خواهند اخبار و تحلیل‌ها را نزد خود نگه‌ دارند، اما در موقعیت ریاست‌جمهوری، تیم رسانه‌ای ریاست جمهوری باید بیش از آنکه به بالا و سرویس دادن به بالا توجه کند به افکار عمومی سرویس، گزارش و خبر و تحلیل دهد و جریان‌سازی و فضاسازی کند.»اظهارات شریعتی بیانگر آن است که تیم رسانه‌ای دولت در کارکردی واژگونه، به جای انتقال اخبار صحیح به مردم، اطلاعات غلطی را به رئیس‌جمهور منتقل می‌کنند که در نهایت باعث اشتباه در تصمیم‌گیری‌های مهم اجرایی می‌شود.

به نظر می‌رسد اظهارات عضو حزب منحله مشارکت قبل از آن که حاوی انتقاد به کوتاهی تیم رسانه‌ای دولت در انتشار اخبار باشد، ترفندی برای فرار از گزارش درباره خدمات یکساله دولت است. توضیح آن که؛ اطلاع‌رسانی درباره خدمات یکساله دولت، جنبه امنیتی ندارد که انتشار آن برای اطلاع مردم ناممکن باشد! مخصوصا این که، دهها نشریه زنجیره‌ای که دوستان آقای شریعتی آنها را اداره می‌کنند، به آسانی و بدون کمترین مانع می‌توانند خدمات دولت را به اطلاع مردم برسانند و برای انتشار اینگونه اخبار نیازی به تیم رسانه‌ای دولت ندارند. از این روی بعید نیست که اظهارات آقای شریعتی برای توجیه برخی از کم‌کاری‌های دولت محترم باشد که حاشیه‌سازی‌های مدعیان اصلاحات از جمله عوامل موثر آن بوده است.

یک بام و دو هوای دولت در برخورد با بدحجابی

روزنامه کیهان آورده:سخنان اخیر رئیس جمهور درباره مبارزه با بدحجابی اظهار نظرهای متفاوت و بعضاً متناقضی از سوی برخی دیگر از دولتمردان را در پی داشته است.روحانی در سفر به مشهد گفته بود: «آیا راه ترویج عفاف در جامعه، ون است؟ راه دیگری نداریم؟ بانوان ما که خودشان فرهیخته و دانشگاهی و استاد و محقق هستند آیا برای گسترش عفاف و حجاب راهی ندارند؟ آخر اگر آدم چیزی را تجربه کرد و نشد، فردا دیگر عین آن را نباید انجام دهد بلکه باید به اصلاح راه قبلی اقدام کند.»رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه نیازمند راه علمی برای ارتقای اخلاق و نشاط در جامعه هستیم، خاطرنشان کرد: «برای نحوه رفتار دختر و پسر در جامعه راه علمی می‌خواهیم؛ حال بگویند جدا کنیم. فردی در اوایل انقلاب گفت که خوب نیست مردان و زنان در پیاده‌رو در کنار هم راه می‌روند و عنوان کرد که تنها راه کشیدن دیوار است؛ گفتم لااقل دیوارش کوتاه باشد تا بتوانیم افراد را پیدا کنیم...؛ اوایل انقلاب عده‌ای در دانشگاه تهران دنبال کشیدن دیوار در کلاس‌ها بودند که امام(ره) نهیب کشید بر آنان که اینها سخیف کردن موازین اسلام است.»

از سوی دیگر محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در اظهار نظری متفاوت گفته است؛ «برخورد با بدحجابی را کاملاً تأیید می‌کنیم و برای جامعه ارزشی و مذهبی ما بدحجابی، بیماری محسوب می‌شود... بی‌حجابی با جامعه مذهبی ما سازگاری ندارد و ما حجاب را به عنوان یک ارزش همراه با عفاف مورد تأیید قرار می‌دهیم و به همین جهت هم از همه دختران، خواهران و مادرانمان خواهش می‌کنیم که به هنجار مورد احترام جامعه توجه کنند.»سخنگوی دولت همچنین درباره برخوردهای صورت گرفته در قالب گشت‌های ارشاد، گفت: «البته در پاره‌ای از موارد برخوردهایی که صورت می‌گیرد هر چند که آن برخوردها برای حفظ ارزش‌ها است، اما چون موجب لجاجت طرف مقابل می‌شود، خواهش می‌کنیم که رعایت حرمت بانوان را داشته باشند و بتوانیم با شیوه‌هایی که با گذشته متفاوت است با بی‌حجابی مقابله کنیم.»

پیش از نوبخت، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری هم در موضعی متفاوت گفته بود: باید تک تک‌مان قبول کنیم حجاب جزو واجبات اسلام است، باید تبلیغ آن را هم انجام دهیم و در مرحله آخر امر به معروف نیز به همان مقداری که لازم است انجام دهیم.اکرمی با اشاره به اینکه «فرهنگ هم ارشاد می‌خواهد و هم گشت ارشاد» گفت: پیاده‌سازی فرهنگ در جامعه نیازمند ترویج توسط آحاد جامعه و هم نیازمند گشت ارشاد است، منتهی این موضوع ضابطه دارد، باید به صورت صحیح پیاده شود، اما باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم که این دو با هم معنی می‌شوند.در همین رابطه سحام نیوز با تلاش برای القاء تضاد میان رئیس جمهور و رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری می‌نویسد؛ با توجه به اظهارات صریح رئیس جمهور در مشهد، مشخص نیست دلیل اظهارات متناقض سید رضا اکرمی «رئیس نهاد ریاست جمهوری» با اظهارات رئیس جمهور چیست و آیا اتخاذ مواضع متناقض از سوی مسئولان دولتی، هزینه‌های احتمالی برای دولت در پی نخواهد داشت؟

سایت ضد انقلابی روز آنلاین هم با پیش کشیدن وعده‌های روحانی در سال 92 به بررسی تضاد بین سخنان وی و نوبخت پرداخته می‌نویسد: «یکی از وعده‌های حسن روحانی پیش از انتخابات ریاست جمهوری از میان رفتن گشت‌های ارشاد و برخورد با زنان و مردان با ادعای «بدحجابی» بود که البته در ماه‌های گذشته از سوی مقامات نظامی مورد هدف قرار گرفته است(!) آنها در اظهارات خود به صورت مداوم از وضعیت «حجاب» در جامعه ابراز نگرانی می‌کنند و خواستار برخورد دولت با «بد حجابی» هستند.»این سخنان در حالی ‌است که دولت به لحاظ سوگند شرعی، متعهد به پاسداری از شریعت اسلام و عمل به قانون است و تلاش در راه پالایش جامعه از بی‌حجابی، ارتباطی با خواست اشخاص و گروه‌ها نداشته و تکلیفی قانونی و شرعی است که سخنگوی دولت و رئیس شورای فرهنگی دولت به درستی به آن اشاره کرده‌اند.

گوش منطقه به سخنان رهبر ایران است

کیهان نوشت:مهرانگیز کار ضد انقلاب فراری در نوشتاری که روزآنلاین آن را بازتاب داده است به عیان اعتراف کرد که آیت‌الله خامنه‌ای در صحنه سیاسی ایران و منطقه صاحب نفوذ بالایی بوده و مردم و قدرت‌های منطقه گوش به سخنان و مواضع ایشان سپرده‌اند.همسر سیامک پورزند و از عناصر سلطنت‌طلب فراری در روز آنلاین بعد از حاشیه‌های فراوان اعتراف می‌کند: چه خوش‌مان بیاید و چه خوش‌مان نیاید (آیت‌الله) خامنه‌ای سوار کار شده است. قدرت‌های بزرگ در جهان پرحادثه، بسیار هارت و پورت می‌کنند، ولی در زمینه رفع بحران‌های بین‌الملل، بسی عاجزند، قدرت‌های تأثیرگذار بر منطقه به آیت‌الله خامنه‌ای گوش سپرده‌اند.مهرانگیز کار در ادامه تحلیل طولانی خود و با تکرار مواضع ضد انقلاب خارج‌نشین در مورد نظام جمهوری اسلامی، در ادامه می‌نویسد: «خطوط مدیریت (آیت‌الله) خامنه‌ای بر کاخ سفید و کنگره آمریکا اثر گذاشته و انتخابات ریاست جمهور آینده را در آمریکا متأثر خواهد کرد. پرزیدنت اوباما به این مدیریت... بسیار اهمیت می‌دهد... اتحادیه اروپا که جان اقتصادش به جان اقتصاد ایران بسته بود، و پس از دنباله‌روی از آمریکا در امر تحریم‌ها، منافع اقتصادی بسیاری را از کف داد، فراز و نشیب منحنی مدیریت (آیت‌الله) خامنه‌ای را از زاویه منافع اقتصادی خود با اشتیاق و دلواپسی پی می‌گیرد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها