jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۱۶۲۷۹   ۲۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

مجید به 10 سال زندان و تبعید و پرداخت دیه محکوم شده بود

عامل اسیدپاشی به آمنه آزاد شد

مجید، عامل اسیدپاشی به آمنه بهرامی هفدهم شهریور از زندان آزاد شد و آمنه برای پیگیری این موضوع و طرح شکایت مجدد به ایران بازمی‌گردد.

شیرین بهرامی، خواهر آمنه بهرامی، قربانی اسید‌پاشی به تسنیم گفت: ادامه درمان آمنه به دلیل کمک نکردن سفارت انجام نشد و با وجود این‌که سفارت ایران در اسپانیا وعده‌ مساعدت داده بود، اما کاری انجام ندادند.وی بیان کرد: مجید، عامل اسیدپاشی هفدهم شهریور با وجود تبعید و حبسی که برایش تعیین کرده بودند، آزاد شد و آمنه پس از بازگشت به کشور موضوع را پیگیری و مجددا شکایت می کند، چراکه در حق آمنه اجحاف شد و مجید فردی خطرناک برای آمنه و خانواده‌ ماست.

یادآور می‌شود مجید جوانی که پس از اسیدپاشی تا یک قدمی قصاص چشم پیش رفت و در آخرین لحظه و هنگام اجرای حکم با رضایت آمنه از قصاص از مجازات رهایی یافت به زندان و تبعید محکوم شد.

متهم در دادگاه عنوان کرده بود: در دانشگاه به آمنه علاقه‌مند شدم و او را خواستگاری کردم، اما آمنه به درخواست ازدواج پاسخ منفی داد و من با اسید به وی حمله کردم و انتقام گرفتم.

این پرونده یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌‌ها در چند سال گذشته بود و آمنه پس از رضایت، کتابی با عنوان چشم در برابر چشم را منتشر کرده که با استقبال روبه‌رو شد و این کتاب پس از چاپ دوم اکنون به زبان آلمانی ترجمه شده است و در یک قدمی انتشار قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر