jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۲۷۸۲   ۱۲ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۰

نیروهای ارتش عراق، با همکاری نیروهای پیشمرگ کرد و نیروهای مردمی توانستند داعش را مجبور به عقب نشینی از شهر سلیمان بک و برخی مناطق شمالی عراق کنند.

داعش از "سلیمان بک" فرار کرد

به گزارش واحد مرکزی خبر ،پس از آمرلی، شهر سلیمان بک که درجنوب کرکوک واقع است بازپس گرفته شد. نیروهای داعش یازده هفته پیش این شهر را به تصرف خود در آورده بودند و این شهر به عنوان یکی از پایگاه های اصلی داعش شناخته می شد.

یکی از نیروهایی که در آزادسازی شهر سلیمان بک حضور داشت گفت: ما شهر سلیمان بک را از لوث وجود داعشی ها پاک کردیم. نیروهای داعش با به جا گذاشتن تسلیحات و مهمات خود پا به فرار گذاشته اند. هم اکنون در سلیمان بک امنیت برقرار است.

درگیری های شدیدی که در منطقه العظیم رخ داد باعث شد تا امنیت به جاده بغداد کرکوک بازگردد.

فرار داعشی ها از موصل

منبع آگاه در استان نینوا خبر داد ، واحدهای مسلح گروه تروریستی داعش با تخلیه مواضع خود در شهر موصل به سمت مناطق امن تر در حال فرار هستند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری کنوز مدیا، این منبع افزود:« با افزایش حملات هوایی به محل استقرار داعش، عناصر وابسته به این گروه با تخلیه مواضع خود، خودروها را با گِل استتار می کنند و به مناطق دیگر می گریزند.»

هواپیماهای جنگنده اطلاعیه هایی را با سربرگ وزارت دفاع عراق در موصل پخش کردند که در آنها از اهالی شهر خواسته شده بود خانه هایشان را نزدیک محل استقرار نیروهای داعش تخلیه کنند و به این مراکز نزدیک نشوند.

شبکه تلویزیونی العالم نیز از هلاکت صدها تن از عناصر تروریستی داعش در مناطق مختلف عراق خبر داد و اعلام کرد عناصر داعش در حال عقب نشینی از برخی مناطق در جنوب کرکوک هستند.

این شبکه با اعلام اینکه ارتش عراق عملیات جدیدی را برای منهدم کردن مواضع تروریست های داعش در استان صلاح الدین آغاز کرده است ، افزود : نیروهای امنیتی و ارتش با پشتیبانی نیروهای مردمی پس از آزاد کردن روستاهای اطراف شهر تکریت، عملیات پاکسازی این شهر را آغاز کرده اند.

پاکسازی برخی مناطق از تروریستهای داعش

ارتش عراق برخی محله های شمال بابل ، جرف الصخر و منطقه بحیرات را از تروریست های داعش پاکسازی کرد .

سرهنگ علی هویمش از فرماندهان لشکر 31 ارتش عراق گفت ارتش و نیروهای مقاومت مردمی با اجرای عملیات گسترده توانستند برخی محله های شمال بابل ، جرف الصخر و البحیرات را از عناصر داعش پاکسازی کنند.

سرهنگ علی هویمش افزود منطقه ام الحیایا در جرف الصخر از حضور تروریست های داعش به طور کامل پاکسازی شده است و شهروندان عراقی می توانند به خانه های خود در این منطقه بازگردند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها