jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۱۱۵۷۶   ۰۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۱

گروه تروریستی بوکو حرام وابسته به القاعده شمار زیادی از اهالی یک شهر مرزی نیجریه را قتل عام کرد.

بوکوحرام ساکنان یک شهر در نیجریه را کشت

گروه تروریستی تکفیری بوکو حرام پس از اشغال مراکز نظامی و امنیتی شهر «گامبورو نگالا» را که همر مرز با شمالی ترین نقطه کامرون است، این شهر را به طور کامل به تصرف خود درآورد و ضمن کشتار پرشماری از مردم آن، هزاران تن را مجبور به فرار به کامرون کرد.

«سیدی کیاریمی» از اهالی شهر گامبورونگالا که دیروز به شهر «فوتوکول» کامرون پناه برد، گفت: تروریست های بوکو حرام مردم را مانند مرغ سر می برند. آنان ابتدا دست به جنایت هایی با هدف مشخص زدند و سپس کشتار را ادامه دادند.

وی افزود:تروریست ها هر کس را که شهر را ترک نکند، به قتل می رسانند.یکی از شخصیت های برجسته مسلمان شهر نیز در میان قربانیان کشتار آنان بود.

یوسف ساندا، یکی دیگر از اهالی شهر گامبورونگالا که به «فوتوکول» پناه برده بود، گفت که عناصر بوکو حرام با اسلحه و ساطور در خیابان های شهر راه می روند، مغازه ها را غارت می کنند و با وارد شدن به خانه ها، از آزار و اذیت زنان و کودکان هم ابایی ندارند.

گروه تروریستی تکفیری بوکو حرام طی هفته های اخیر مناطق دیگری از ایالات «بورنو» در شمال شرق نیجریه در نزدکی مرز این کشور با کامرون را اشغال و تاکنون سه منطقه در ایالت مذکور به علاوه یک منطقه در دو ایالت دیگر به نام های یوبی واداماوا را به تصرف خود در آورده اند.

گروه تروریستی تکفیری بوکو حرام شهرهای مختلفی را از جمله کائوتیکاری، کوادا و کاراگائو واقع در چند کیلومتری چیبوک، هدف حملات متوالی خود قرار داده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها