jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۱۱۱۳۵   ۰۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۰

جام جم ورزشی: بازیکن پرسپولیس برای حضور دوباره در ترکیب پرسپولیس باید تا 10 آبان صبر کند.

نباید فوتبال پیام صادقیان را نابود کنیم

اگر چه کمیته انضباطی حکم محرومیت پیام صادقیان را 18 مرداد اعلام کرد و بعد کمیته استیناف این محرومیت را از سه ماه به دو ماه کاهش داد اما با این حال بازیکن پرسپولیس پیش از 18 مهر قادر به بازگشت به میادین نخواهد بود و برای حضور دوباره در ترکیب پرسپولیس باید تا 10 آبان صبر کند. به واقع او از هفته چهاردهم می تواند برای پرسپولیس بازی کند، یعنی بازی با گسترش فولاد. در مورد چرایی این مسئله با علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف گفت و گو کردیم.

*چرا محرومیت پیام صادقیان 10 آبان تمام می شود در حالی کمیته انضباطی علیه وی 18 مرداد حکم صادر کرد؟

پیام صادقیان در 16 مرداد و در بازی با فولاد ابتدا از داور کارت قرمز می گیرد و سپس به هنگام خروج از میدان او را هل می دهد. کمیته انضباطی در تاریخ 18 مرداد رای می دهد که وی باید به خاطر این حرکتش سه ماه دور از میادین باشد. هم چنین 5 میلیون تومان جریمه نقدی بپردازد. بند 1 ماده 44 آئین نامه انضباطی می گوید آرای انضباطی بلافاصله بعد از صدور و با امضای دبیر کل قابل اجراء خواهد بود حتی اگر قابلیت تجدید نظر خواهی داشته باشد. اما شروع محرومیت این بازیکن از 25 مرداد و از آغاز هفته چهارم بوده و در هفته سوم محرومیت ناشی از کارت قرمز وی محاسبه شده است. بنابراین این بازیکن باید 25 مهر به میدان بر می گشت.
در بند 2 ماده 50 از نظر احتساب مواد قانونی سال 12 ماه، ماه 30 روز، هفته هفت روز، شبانه روز 24 ساعت محاسبه شده است. از آنجایی که حکم محرومیت پیام از سوی ما از سه ماه به دوماه کاهش یافته است و ماه ها در این فصل 31 روزه است باید دو روز از 25 مهر کم کنیم و این را به 23 مهر تقلیل دهیم.

*پس چرا اعلام کرده اید محرومیت پیام صادقیان 10 آبان تمام می شود؟

اگر به بند سه ماده 13 آ ئین نامه انضباطی رجوع کنید آمده برای تنبیهاتی که محدوده زمانی در نظر گرفته می شود دوره توقف مسابقات و استراحت بین فصول محاسبه نخواهد شد. بین هفته یازدهم تا هفته دوازدهم 17 روز تعطیلی به چشم می خورد. یعنی از 12 تا 28 مهر ماه ما شاهد تعطیلی بازی های لیگ برتر هستیم. با این حساب پیام از 10 آبان ماه می تواند به ترکیب پرسپولیس باز گردد و در هفته چهاردهم جلوی گسترش فولاد برای تیمش بازی کند.

*چرا محرومیت بازیکن پرسپولیس را از سه ماه به دو ماه کاهش دادید در حالی کمیته انضباطی می توانست این بازیکن را تا شش ماه محروم کند!

نظر کمیته انضباطی این بود که این بازیکن 12 جلسه بیرون بنشیند و با احتساب 4 بازی در هر ماه سه ماه محرومیت برای وی در نظر گرفت. اما ما وقتی پرونده را بررسی کردیم دیدیم که این روزها بازی ها فشرده و هر 5 روز یک بار برگزار می شود و اگر این محرومیت را به دوماه کاهش دهیم بازهم نظر کمیته انضباطی برآورده خواهد شد. البته اگر بطور دقیق محاسبه می کردیم می بایست این محرومیت را به دو ماه و اندی کاهش می دادیم اما آئین نامه انضباطی چنین اجازه ای را به شما نمی دهد که مثلا بازیکن را یک ماه و نیم محروم کنید. از اینرو محرومیت پیام صادقیان را به دو ماه کاهش دادیم.از همه مهمتر ما به دنبال تخریب پیام صادقیان نبودیم. همه تلاش ما این است که او متنبه شود و در بازگشت به میدان چنین رفتارهایی را تکرار نکند.(ورزش 3)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر