jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۱۰۱۹۷ ۰۵ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۷:۰۰

نرگس آبیار با تأکید بر اینکه سینمای ما از اندیشه‌های ناب امام رضا(ع) خالی است، گفت: سفری به مشهد مقدس داشتم و طرحی درباره زیارت امام هشتم نوشته‌ام؛ قطعا امسال نگارش فیلم‌نامه را به پایان می‌برم و امیدوارم به زودی ساخت فیلم را آغاز کنم.

نرگس‌ آبیار فیلمی با موضوع زیارت امام رضا(ع) می‌‌سازد

نرگس آبیار کارگردان فیلم «شیار 143» با بیان این که افتخار هر کارگردانی فیلمسازی برای امام رضا(ع) گفت: من خودم تا به حال در قاب سینما برایم اتفاق نیفتاده که یک زیارت تصویری داشته باشم و از پشت ویزور دوربین سینما امام هشتم را زیارت کنم البته که در داستان‌ها و نوشته‌هایم به این موضوعات همیشه توجه داشته‌ام. اما طرحی درباره امام رضا(ع) نوشته‌ام که اتفاقا حاصل سفرم به مشهد بود.

فیلمی با موضوع امام کاظم(ع) در مرحله پژوهش است

وی ادامه داد: یکبار که به پابوس حضرت رفته بودم در آنجا اتفاقات روحی عجیبی برایم افتاد که حاصل آن حس و حال خوب، نگارش یک طرح با موضوع زائران امام هشتم بود که به دنبال نگارش فیلم‌نامه آن هستم و قطعا امسال نگارش فیلم‌نامه این طرح به پایان می‌رسد و امید دارم به زودی ساخت فیلمم را آغاز کنم. البته این را هم بگویم که در دفتری که من در آن حضور دارم در حال حاضر روی موضوع امام موسی کاظم(ع) پدر امام هشتم کار پژوهشی انجام می‌شود و به زودی یک کار سینمایی درباره پدر امام رضا(ع) ساخته می‌شود.

این کارگردان سینما در پاسخ به این سوال که حضور فرهنگ و سیره رضوی را در سینما و تلویزیون ما چطور می‌بینید افزود: همه ما فیلمسازها آرزو داریم درباره ایشان فیلم بسازیم. من آرزو دارم فیلم‌هایی درباره حضرت ایشان ساخته شود که تجلی اندیشه‌های ناب امام رضا(ع) باشد فیلمی که بتواند ذهن و روح مخاطب را تسخیر کند و تفکر او را تحت تاثیر قرار دهد. همه ما به عنوان مسلمان به ثامن الحجج(ع) ارادت داریم و زندگی همه ما سرشار از لحظه‌های توسل به امام هشتم شیعیان است.

آبیار افزود: من به عنوان یک فیلمساز اعتقاد راسخ دارم ما فیلمسازها هنوز نتوانسته‌ایم به امام رضا(ع) ادای دین کنیم، فیلمی شایسته ایشان نساخته‌ایم و باید اعتراف کنیم سینما و تلویزیون ما از اندیشه‌های بنیادین امام رضا(ع) خالی است. کاش روزی برسد که بتوانیم حداقل چند فیلم اسم ببریم که پیرامون ایشان ساخته شده و توانسته روح و دل مخاطب را درگیر کند .البته مستند رضای رضوان که توسط مجید مجیدی ساخته شد اثری شاخص و شایسته درباره زائران حرم امام رضا(ع) بود اما همچنان تاکید می‌کنم جای فیلم‌های بسیار درباره ایشان در سینما و تلویزیون ما خالی است.

کاش جدی‌تر و عمیق‌تر درباره امام رضا(ع) فیلم بسازیم

این کارگردان سینما افزود: به نظر من همان‌طور که شاهکارهای هنری بسیاری همچون معماری، خوشنویسی، کتیبه، کاشیکاری و ... پیرامون امام رضا(ع) و حرم مطهرشان چشم‌نوازی می‌کند، در سینما هم که هنر مدرنی است نیز باید شاهکارهای سینمایی درباره حضرت رضا(ع) خلق شود.

آبیار که تاکنون داور و عضو هیات انتخاب جشنواره فیلم رضوی بوده است و از طریق این جشنواره، برنامه های جشنواره امام رضا(ع) را می‌شناسد، در این زمینه گفت: من در جشنواره امام رضا(ع) فیلم‌های کوتاه و مستند خوب زیاد دیده‌ام اما باز هم تاکید می‌کنم انتظار از ما فیلمسازها بیشتر از این است و جای خالی اندیشه های امام رضا(ع) در آثار فیلمسازی ما به وضوح به چشم می‌خورد.

وی اذعان کرد: کاش ما فیلمسازها جدی‌تر و عمیق تر درباره امام رضا(ع) فکر کنیم و فیلم بسازیم. جشنواره امام رضا(ع) در حوزه فیلمسازی فرصتی را برای فیلمسازها بخصوص نسل جوان فراهم کرده تا جدی تر وارد این موضوعات شوند و خالق آثار ماندگاری شوند. (روابط عمومی جشنواره امام رضا (ع))

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر