jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۷۹۶۴ ۳۰ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران نسبت به قرار گرفتن ایران در رتبه دوم آسیا در زمینه مصرف دارو هشدار داد.

به گزارش ایسنا، حمید خیری با بیان این‌که ایران از نظر مصرف دارو در آسیا پس از چین، دومین جایگاه را دارد و در جهان در ردیف بیستم قرار دارد، افزود: میانگین مصرف خودسرانه دارو در ایران نیز سه برابر دنیاست که این مساله باعث شده هر ایرانی سالانه حدود 340 قرص مصرف ‌کند. وی با بیان این‌که کاهش مصرف خودسرانه دارو نیازمند فرهنگسازی است، تصریح کرد: مسکن‌ها در صدر مصرف خودسرانه قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر