jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۴۹۵۵ ۲۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

انیمیشن افسانه پهلوان که در قالب یک داستان بومی مبارزه علیه ظلم را روایت می‌کند، امشب ساعت 22 از شبکه پویا پخش می‌شود.

داستان این انیمیشن، ماجراهای پدر و پسری است که از ظلم خوانین آسیب دیده و سال‌ها در میان کوه‌ها و دشت‌ها، درس مروت و جوانمردی را می‌آموزند و سرانجام با حمایت مردم، موفق به سرنگونی حکومت ظلم و رهایی مردم از چنگال خان مستبد می‌شوند.

محتوای عدالت‌خواهانه و داستان پرفراز و نشیب پهلوان روشن که با نابینا شدن پدرش به دست خان ظالم به کوراوغلو به معنی پسر پدر کور مشهور شده، باعث شده تا نظر مخاطبان کودک و نوجوان به این اثر ایرانی جلب شود.

کارشناسان مسائل تربیتی نیز با اشاره به بن‌مایه‌های تاریخی و ملی این اثر داستانی که نمود بارز آن در شعر عاشیقی آذری قابل مشاهده است، اذعان می‌کنند تولید این قبیل انیمیشن‌های برخاسته از فرهنگ و سنن ایرانی، یکی از راهکارهای تحقق وحدت فرهنگی در امر تربیت کودکان و نوجوانان ایرانی است.

این اثر سینمایی در 72 دقیقه و با تکنیک سه‌بعدی در مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

سلمی افکاری کارگردانی و مسعود اباذری نویسندگی این اثر انیمیشن را برعهده دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر