jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۰۴۹۱۱ ۲۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

یک متخصص تغذیه گفت: مادران ،بویژه در ماه‎های اولیه دوران بارداری باید تغذیه کامل داشته باشند و نگران افزایش وزن خود نباشند و تمام گروه‎های غذایی را در سبد غذایی خود قرار دهند و پس از دوران بارداری نیز به فکر کاهش سریع وزن نباشند.

فرناز جزء‌دائمی در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهارکرد: بارداران باید از مکمل‎هایی که پزشک متخصص در نظر می‎گیرد نیز استفاده کنند. همچنین به جای استفاده از شیرینی‎ها و شکلات‎ها که ارزش غذایی چندانی ندارد از مواد غذایی طبیعی استفاده کنند. غلات، مغزها، سبزیجات و انواع میوه‎ها باید در این دوران مورد استفاده قرار گیرد؛ به‌عنوان مثال موز میوه‌‎ای است که به افزایش وزن نوزاد بسیار کمک می‎کند. وی خاطرنشان کرد: مادران پس از زایمان نیز نباید از مصرف لبنیات غافل شوند و در صورتی که نوزادشان نسبت به پروتئین شیر گاو حساسیت دارد آن را از برنامه غذایی خود حذف کنند و جایگزین مناسبی بیابند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر