jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۰۴۱۴۶   ۱۹ مرداد ۱۳۹۳  |  ۲۱:۳۹

عزت الدوری از سران حزب منحل بعث که نقش زیادی را در اشغال بخش هایی از عراق به دست گروه تروریستی داعش و همکاری چشمگیری با این گروه در ارتکاب جنایت داشته است، از آسیب داعشی ها در امان نماند و منابع خبری از اشغال و غارت منزل وی خبر می دهند.

داعش منزل عزت الدوری را هم غارت کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری المصدر نیوز، شاهدان عینی گفته اند عناصر داعش منازل برخی از وابستگان جماعت بعثی نقشبندیه از جمله خانه عزت الدوری و برخی نزدیکان وی که حاضر به بیعت با ابوبکر البغدادی به عنوان خلیفه نشده اند را اشغال و غارت کرده اند. داعشی ها اموال منازل این افراد را به نام خلافت مصادره کرده اند.

حدود 40 روز پیش، منابع عراقی اعلام کرده بودند که در حمله جنگنده های عراقی به یک ستون نظامی تروریست ها در منطقه الضلوعیه استان صلاح الدین، عزت الدوری یکی از مهم ترین سرکرده های تروریست ها همراه با چندین نفر دیگر کشته شدند.

با این حال برخی از اعضای جماعت نقشبندیه که وابسته به عزت الدوری هستند، از بیعت با ابوبکر البغدادی رهبر و خلیفه خودخوانده داعش خودداری کرده و اخیرا خلافت او را نامشروع خوانده اند؛ امری که به بروز مجدد اختلافات بین نقشبندی ها و داعشی ها منجر شد.

این دو گروه پیشتر هم بر سر تقسیم غنایم، زنان و مناطق تحت نفوذ با یکدیگر درگیر شده بودند.

عزت ابراهیم الدوری فرمانده نظامی اسبق عراقی، معاون اول سابق صدام حسین رئیس جمهور عراق و نایب رییس شورای موسوم به رهبری انقلاب عراق تا سال ۲۰۰۳ و اشغال عراق توسط آمریکا بود.

وی مهمترین مقام ارشد حزب منحله بعث عراق است که جایزه ده میلیون دلاری برای دستگیری وی تعیین شده‌ بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها