jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۷۰۲۰۸۵   ۱۳ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۱

نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت که در نشست مشترکی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، علی لاریجانی رییس مجلس و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای وضعیت طرح احداث آزاد راه تهران - شمال بررسی می شود.

بررسی وضعیت آزادراه تهران -شمال بزودی

« قاسم احمدی » روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در نوشهر، افزود: این نشست قرار است بزودی برگزار شود اما زمان دقیق آن مشخص نیست.

وی خاطر نشان کرد: در این نشست قرار است موضوع فازهای 2 و 3 این آزاد راه بررسی شود و درباره پیمانکار این قطعات نیز تصمیم گیری کنند.

نماینده مجلس با اشاره به بازدید رییس مجلس شورای اسلامی از قطعه چهارم این آزاد راه در حد فاصل مرزن آباد تا چالوس و بخش هایی از آن در بخش کجور که قرار است چهار بانده شود، گفت: رییس مجلس در جریان این بازدید، تماسی نیز با متولیان این موضوع داشت تا در جریان آخرین وضعیت احداث این پروژه ملی قرار گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به مشکلات بسیار سخت مردم در ایام تعطیلات عید سعید فطر و معطلی چندین ساعته آنها در ترافیک جاده های شمال کشور، گفت: در این تعطیلات هموطنان مسیر تهران تا کرج را در 7 ساعت و کرج تا چالوس را 20 ساعت در ترافیک گذراندند که این موضوع ضرورت پیگیری تکمیل آزاد راه تهران - شمال را بیش از پیش آشکار می سازد.

احمدی تصریح کرد: قطعا گرفتاری مردم در ترافیک آسیب های بسیاری از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مردم وارد می کند و ضروری است در این خصوص چاره اندیشی صورت گیرد.

شرایط مسیرهای ارتباطی منتهی به شمال کشور در روزهای تعطیلات عید سعید فطر و دشواری هایی که هموطنان با آن مواجه شدند، ضرورت اقدامی عاجل برای تسهیل در عبور و مرور جاده های این مسیر را بیش از پیش آشکار می کند و مصداق آشکار آن نیز تکمیل آزادراه تهران - شمال محسوب می شود.

با توجه به مشکلات ذکر شده تکمیل آزادراه تهران - شمال می تواند معضلات موجود را تا حد قابل قبولی حل و فصل کند ، پروژه ای که نزدیک به 20 سال از آغاز آن می گذرد و تنها یک قطعه 21 کیلومتر آن حدفاصل مرزن آباد تا شهرستان چالوس افتتاح شده و آن نیز به گفته فرماندار این شهرستان به دلیل شتاب زدگی دولت قبلی در افتتاح، با مشکلات بسیاری مواجه شده است.

مسیر آزادراه تهران - شمال از تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان آغاز و در امتداد دره ˈ کن ˈ پس از گذشتن از حاشیه روستای سولقان از منطقه کوهستانی ˈ توچال ˈ عبور کرده و سپس با تونل بلند تالون به طول 4900 متر این رشته کوه را قطع و در دامنه های شمالی آن در منطقه دو آب شهرستانک قرار می گیرد.

با اجرای این قسمت که طول تقریبی آن 32 کیلومتر است، مسیر فعلی حدود 60 کیلومتر کوتاهتر می شود.

از آن پس، مسیر به موزات جاده قدیم کرج – چالوس امتداد می یابد و در دره سرهنگ وارد تونل البرز به طول 6400 متر شده و در پل زنگوله خارج می شود، سپس با عبور از ارتفاعات البرز به موازات جاده موجود کرج - چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و در نهایت با یک تقاطع غیر همسطح به کمربندی چالوس – تنکابن متصل می شود.

تعداد تونل ها (در باند رفت و برگشت) 146 دستگاه و در مجموع به طول تقریبی 88 کیلومتر است که تونل های بلند تالون و البرز به ترتیب به طول تقریبی 4900 متر و 6400 متر (در هر باند) طولانی ترین آنها به حساب می آیند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.