jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۸۱۸۰   ۳۰ تير ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۳

با فرا رسیدن موج جدید گرما در نخستین روزهای هفته جاری، پیک مصرف برق کشور بار دیگر از مرز 47 هزار مگاوات عبور کرد تا عملا روز گذشته ذخیره برق نیروگاه‌های کشور صفر شود.

به گزارش مهر، با فرا رسیدن موج جدید گرمای تابستانی به اکثر استان‌های کشور، پیک مصرف برق ایران بار دیگر رکورد زد.

در این باره شرکت مدیریت شبکه برق ایران با انتشار گزارشی، اعلام کرد: پیک مصرف برق ایران بار دیگر از مرز 47 هزار مگاوات عبور کرد و به 47 هزار و 105 مگاوات رسید.

از این رو با اوجگیری پیک مصرف برق، روز گذشته ذخیره عملیاتی نیروگاه‌های برق کشور هم صفر شده است که در صورت افزایش بیش از 47 هزار و 105 مگاوات شاهد خاموشی‌ در برخی از شهرهای کشور خواهیم بود.

این گزارش افزود: با وجود افزایش بی‌سابقه پیک مصرف برق برای تابستان سال جاری، ظرفیت تولید برق در مجموعه نیروگاه‌های حرارتی، برقابی و اتمی کشور از ابتدای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 10 درصد افزایش یافته است.

در همین حال از برخی نقاط کشور گزارش‌هایی مبنی بر خاموشی‌های پراکنده برق گزارش شده است.

هوشنگ فلاحتیان، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی خاموشی‌های جسته گریخته را وجود برخی از مشکلات فنی در شبکه برق عنوان کرده و یادآور شده است: راندمان و بازده نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و بخار به‌طور طبیعی با افزایش دمای محیط کاهش می‌یابد، از این رو بخش قابل‌توجهی از تولید برق کشور از طریق نیروگاه‌های سیکل ترکیبی انجام می‌گیرد که همراه با افزایش دما، میزان قابلیت تولید کاهش می‌یابد.

سیدمحمد هاشمی، مدیرعامل توزیع نیروی برق تهران بزرگ هم با بیان این‌که با وجود افزایش مصرف، تهران با کمبود برق دست و پنجه نرم نمی‌کند، دلیل برخی خاموشی‌های پراکنده را دستکاری فیوز برق از سوی برخی مشترکان اعلام کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها