jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۹۷۴۴۱   ۲۹ تير ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۲

زیکو یکی از اسطوره های فوتبال برزیل انتقال بیش از اندازه بازیکنان برزیلی به باشگاه های اروپایی را دلیل ناکامی این تیم در جام جهانی 2014 می داند.

دلیل ناکامی برزیل در جام جهانی از زبان زیکو

به گزارش جام جم ورزشی ؛ زیکو با انتقاد از روال تربیت بازیکن در کشورش گفت: بازیکنان مستعد برزیل به محض اینکه استعداد خود را نشان می دهند به سرعت به باشگاه های اروپایی منتقل می شوند تا به این ترتیب شرایط بدی در فوتبال برزیل به وجود بیاید. درگذشته چنین روالی در فوتبال برزیل وجود نداشت و بازیکنان پس از درخشش در لیگ های برزیل راهی کشورهای اروپایی می شدند.

زیکو در ادامه از فدراسیون فوتبال کشورش در خواست کرد صادرات فوتبالیست به اروپا را متوقف سازد بزرگترین مشکل فوتبال برزیل از نگاه زیکو تبدیل شدن این کشور به قطب صادرات بازیکنان با استعداد است.

زیکو در 71 بازی ملی خود 52 گل برای تیم فوتبال برزیل به ثمر رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها