jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۹۷۴۴۱   ۲۹ تير ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۲

زیکو یکی از اسطوره های فوتبال برزیل انتقال بیش از اندازه بازیکنان برزیلی به باشگاه های اروپایی را دلیل ناکامی این تیم در جام جهانی 2014 می داند.

دلیل ناکامی برزیل در جام جهانی از زبان زیکو

به گزارش جام جم ورزشی ؛ زیکو با انتقاد از روال تربیت بازیکن در کشورش گفت: بازیکنان مستعد برزیل به محض اینکه استعداد خود را نشان می دهند به سرعت به باشگاه های اروپایی منتقل می شوند تا به این ترتیب شرایط بدی در فوتبال برزیل به وجود بیاید. درگذشته چنین روالی در فوتبال برزیل وجود نداشت و بازیکنان پس از درخشش در لیگ های برزیل راهی کشورهای اروپایی می شدند.

زیکو در ادامه از فدراسیون فوتبال کشورش در خواست کرد صادرات فوتبالیست به اروپا را متوقف سازد بزرگترین مشکل فوتبال برزیل از نگاه زیکو تبدیل شدن این کشور به قطب صادرات بازیکنان با استعداد است.

زیکو در 71 بازی ملی خود 52 گل برای تیم فوتبال برزیل به ثمر رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر