jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۷۳۲۲   ۲۸ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۹

یک فوق‌تخصص گوارش گفت: مصرف فلفل و ادویه‌جات در کسانی که زخم معده و اثنی‌عشر فعال دارند به تحریک بیماری‌ها و افزیش درد منجر می‌شود، اما به نوبه خود ایجاد زخم‌های گوارشی نمی‌کند.

دکتر محمد جعفر فره وش در گفت‌وگو با جام‌جم افزود: علت اصلی بیماری‌های گوارشی چون زخم معده و اثنی عشر میکروب‌هایی چون هلیکوباکتر یا مصرف برخی داروها و نیز استفاده از سیگار و الکل است. در برخی موارد نیز ترشح زیاد هورمون‌های گوارشی می‌تواند این نوع زخم‌ها را ایجاد کند.اما هیچ تحقیقاتی، اثرات منفی استفاده از ادویه‌جات و فلفل را در بروز این بیماری‌ها اثبات نکرده است.کمااین‌که برخی از انواع ادویه‌جات چون زعفران، دارچین و زردچوبه برای سلامت افراد نیز بسیار مفید تلقی می‌شود.

وی تاکید کرد: آنچه مهم است کسانی که زخم معده فعال دارند باید طی درمان بیماری‌شان از مصرف فلفل سیاه و تند و نیز مصرف زیاد سرکه، آبلیمو و آبغوره پرهیز کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر