jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۷۳۲۲   ۲۸ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۴۹

یک فوق‌تخصص گوارش گفت: مصرف فلفل و ادویه‌جات در کسانی که زخم معده و اثنی‌عشر فعال دارند به تحریک بیماری‌ها و افزیش درد منجر می‌شود، اما به نوبه خود ایجاد زخم‌های گوارشی نمی‌کند.

دکتر محمد جعفر فره وش در گفت‌وگو با جام‌جم افزود: علت اصلی بیماری‌های گوارشی چون زخم معده و اثنی عشر میکروب‌هایی چون هلیکوباکتر یا مصرف برخی داروها و نیز استفاده از سیگار و الکل است. در برخی موارد نیز ترشح زیاد هورمون‌های گوارشی می‌تواند این نوع زخم‌ها را ایجاد کند.اما هیچ تحقیقاتی، اثرات منفی استفاده از ادویه‌جات و فلفل را در بروز این بیماری‌ها اثبات نکرده است.کمااین‌که برخی از انواع ادویه‌جات چون زعفران، دارچین و زردچوبه برای سلامت افراد نیز بسیار مفید تلقی می‌شود.

وی تاکید کرد: آنچه مهم است کسانی که زخم معده فعال دارند باید طی درمان بیماری‌شان از مصرف فلفل سیاه و تند و نیز مصرف زیاد سرکه، آبلیمو و آبغوره پرهیز کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر