jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۹۷۰۶۰   ۲۶ تير ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۶

گروه تروریستی بوکوحرام زنان را برای جاسوسی برای حملات خود به خدمت می گیرد.

بوکوحرام، جاسوس استخدام می کند

دولت نیجریه بر این باور است که این گروه شورشی، زنان را به عنوان خبرچین و جاسوس برای حملات خود استخدام می کند.

ارتش نیجریه به تازگی با صدور بیانیه ای از بازداشت سه زن که گفته شد اعضای شاخه زنان بوکوحرام بودند، خبر داد.

در بیانیه ارتش نیجریه آمده است: اطلاعات نشان می دهد که این سه فرد مظنون ماموریت داشتند تعدادی را در گروه زنان به خدمت گیرند و همچنین برای بوکوحرام جاسوسی کنند.

در همین حال، یک مقام امنیتی که خواست نامش فاش نشود، گفت: اطلاعات حاکی از درماندگی گروه بوکوحرام است.

وی افزود: برخی از آنها به دلیل زندگی در اردوگاه ها، همسران و فرزندان خود را به مدت بیش از دو سال ندیده اند، از اینرو از روی استیصال به دنبال زنانی هستند که با آنها بمانند و برایشان آشپزی کنند.

این مقام امنیتی گفت: به برخی از این زنان آموزش داده می شود تا اقداماتی چون جاسوسی از مناطق هدف و حفظ و انتقال سلاح برای نیروهای بوکوحرام را انجام دهند یا دست به حملات انتحاری زنند.

بوکوحرام از ژوئیه 2009 زمانی که اولین حمله خود در شهر مایدوگوری را به انجام رساند که در نتیجه آن بیش از 300 نفر کشته شدند، با زنان همکاری داشته است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر