jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۶۹۵۹۴۰   ۲۳ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۷

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ری با بیان این‌که هنوز 90 هکتار از مزارع کشاورزی با آب‌های آلوده آبیاری می‌شود، گفت: تا پایان تیرماه این مزارع تخریب خواهد شد.

تخریب مزارع آلوده پایتخت تا پایان تیر

هدایت‌الله جمالی‌پور با بیان این‌که سلامت مردم در اولویت همه مسئولان کشور قرار دارد، افزود: موضوع سبزیجات و میوه‌های آلوده نیز در دستور کار فرمانداری شهرری قرار دارد و تاکنون 742 هکتار زمینی که از آب آلوده برای آبیاری استفاده می‌شد با مدیریت و تمهیداتی که در امر مبارزه با تهدیدات سلامت انجام شد، به کمتر از 90 هکتار رسیده است و امیدواریم این مساحت تا پایان تیرماه به صفر برسد.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر این‌که هشدارهای لازم به متخلفان داده شده، بیان کرد: احکام قضایی برای کشاورزان متخلف صادر شده و هم‌اکنون در دست نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی است و امیدواریم بسرعت مساله برخورد با این افراد پیگیری شود.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ری تاکید کرد: برنامه جدی برخورد با متخلفین و تولیدکنندگان سبزیجات و میوه‌های آلوده از هفته گذشته در دستور کار قرار گرفته و شورای تامین شهرستان نیز در این مساله ورود کرده است.

وی یادآور شد: ما سعی می‌کنیم رفع این خطر با مشارکت کشاورزان انجام شود و کار به برخوردهای امنیتی نرسد از این رو هشدارهایی برای جمع‌آوری و تخریب مزارع تا پایان این هفته ابلاغ شده است و در صورت توجه نکردن کشاورزان حتما دستگاه انتظامی و ضابطین برخورد جدی خواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.