jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۹۵۴۸۶   ۲۲ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۱

کلاهبردار حرفه‌ای با کرایه خودروهای سواری و فریب رانندگان در اراک با کارت‌های شکسته و باطله عابربانک، از آنان پول دریافت می‌کرد و متواری می‌شد.

شیادی با کارت‌های شکسته عابربانک

به گزارش پایگاه خبری پلیس، اوایل مرداد امسال فردی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیس 110 شهرستان فراهان عنوان کرد، راننده یک خودروی وانت است که میان شهرهای اطراف اراک کالا جابه‌جا می‌کند و فردی از او کلاهبرداری کرده است.

در پی این تماس و حضور ماموران در محل، فرد مالباخته گفت: فردی به من مراجعه و عنوان کرد، قصد دارد مقداری بار از شهر اراک به فراهان منتقل کند. بعد از صحبت‌های اولیه و طی مسافتی مرد مسافر در یکی از میدان‌های شلوغ شهر توقف کرد و گفت قصد دارد از عابربانک پول بگیرد.

او پس از چند دقیقه بازگشت و گفت، کارت عابربانکش شکسته است و تقاضای مبلغی پول از من کرد تا در مقصد آن را به من پس دهد.

شاکی ادامه داد: بعد از تحویل پول او به بهانه خرید محل را ترک کرد و دیگر برنگشت و متوجه شدم او مقداری وسایل بی‌ارزش را درون خودرو جا گذاشته و فرار کرده است.

با اظهارات مالباخته، پرونده‌ای در کلانتری فراهان تشکیل شد و موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

چند روز بعد از شکایت شاکی، تماس‌های دیگری نیز با مرکز فوریت‌های پلیس 110 شهرستان مبنی بر کلاهبرداری از رانندگان به این روش اعلام شد.

سرهنگ صفرعلی روشنایی، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان فراهان در این باره گفت: با افزایش کلاهبرداری از رانندگان، پرونده در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت و تحقیق برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد.

وی اضافه کرد: با شروع تحقیقات و به دست آمدن مشخصات ظاهری متهم تحت تعقیب، پلیس رانندگان خطوط شهری را در جریان این سرقت‌ها قرار داد.

روشنایی ادامه داد: اوایل هفته جاری یکی از رانندگان خطوط شهری با پلیس آگاهی شهرستان تماس گرفت و عنوان کرد، شخصی با مشخصات اعلام شده به وی مراجعه کرده و قصد دارد مقداری بار بی‌ارزش را به اراک انتقال دهد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان فراهان تصریح کرد: در پی این تماس ماموران انتظامی عازم محل شدند و متهم را که با دیدن ماموران به سمت باغات میوه متواری شده بود، دستگیر و در بازرسی بدنی از وی تعدادی کارت عابر بانک شکسته و باطله کشف کردند.

متهم در اعترافاتش گفت: برای جلب اعتماد رانندگان از قبل تعدادی کارت عابر بانک شکسته و باطل را از سطل زباله جلوی بانک‌ها جمع‌آوری کردم و به بهانه کرایه خودرو، رانندگان را به یکی از میادین شلوغ شهر برده و با نشان دادن کارت عابربانک، عنوان می‌کردم در دریافت پول با مشکل مواجه شدم و با گرفتن پول از آنها متواری می‌شدم.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان فراهان افزود: متهم تاکنون به هشت فقره کلاهبرداری به این روش از رانندگان خطوط بین‌شهری اعتراف کرده و تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر