jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۶۹۴۷۴۹   ۲۱ تير ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۰

خرما از جمله مواد خوراکی است که در ماه رمضان مصرف آن بیشتر می شود . خانم مریم نادعلی مربی آشپزی برای امروز دسر خوشمزه ای با خرما آموزش می دهد که برای سفره های افطار شما مناسب است.برای پخت توک فرانسه به این مواد نیاز دارید:

یک دسر خوشمزه برای افطار؛ توک فرانسه

جام جم سر ا:

مواد لازم :

شیر : یک پیمانه

کره یا مارگارین: 150 گرم

خمیر ترش : یک قاشق چایخوری

آرد شیرینی: 350 گرم الک کرده

نمک : قاشق سرخالی چایخوری

شکر :یک قاشق سوپخوری

خرما: به مقدار لازم

طرز تهیه :

شیر را گرم کرده وآرد وشکر وخمیر ترش را روی ان ریخته ومی گذاریم بماند تا پف کند . سپس در ظرف بزرگی کره نرم شده ونمک ومایه خمیر را ریخته وبا دست مخلوط کرده وسپس ارد را به تدریج ریخته وخمیر می کنیم تا حدی که بدست نچسبد وسپس روی خمیر را پوشانده به مدت نیم ساعت می گذاریم بماند تا خمیر ور اید وسپس خمیر را روی میز ارد پاشی شده پهن کرده با رولت چهار گوش می بریم ودر سینی فر چیده وروی ان خط انداخته وبا زرده تخم مرغ تزیین کرده ودر فر 200 درجه می پزیم تا طلایی شود

برای اینکه خمیر5/0 ساعت کمتر بماند بیشتر ورز می دهیم خمیر بعد از باز کردن 20 دقیقه بماند .در محله بعد هسته ی خرما را در آورده و به جای آن گردو قرار می دهیم و داخل توک پخته میگذاریم.می توانبه جای خرما هرچیز دیگری هم قرار داد مانند حلوا و ...(آموزشگاه آشپزی نگارشید)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر