jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۶۹۲۹۳۸   ۱۶ تير ۱۳۹۳  |  ۰۹:۰۰

پسر دانشجویی که با نفوذ به رایانه استادش، نمره‌های تجدیدی خود و هفت نفر از همکلاسی‌هایش را دستکاری کرده بود، از سوی پلیس فتای استان خراسان‌رضوی دستگیر شد.

دانشجوی خطاکار به همکلاسی‌هایش نمره می‌داد

رییس پلیس فتای استان خراسان‌رضوی در این باره به جام‌جم گفت: چند روز پیش یک استاد دانشگاه با حضور در این مرکز و ارائه شکایتی عنوان کرد، فردی به رمز رایانه‌ام دسترسی پیدا کرده و نمره‌های دانشجویانم را دستکاری می‌کند.

سرهنگ سید محسن عرفانی افزود: با دستور قضایی و تحقیقات، ماموران فتا متوجه شدند از یک رایانه خانگی این کار انجام شده است. با شناسایی متهم، وی تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شد.

متهم با انتقال به مرکز پلیس اظهارات متناقضی را بیان کرد و با احضار شاکی و مواجهه حضوری او با متهم، استاد دانشگاه مرد بازداشت شده را یکی از شاگردانش معرفی کرد که در امتحان نمره مردودی گرفته بود.

وی یادآور شد: در مرحله بعدی تحقیقات، متهم جوان به دستکاری در نمره‌های خود و هفت دانشجوی دیگر اعتراف کرد و گفت: یک روز از غفلت استاد استفاده کرده و رمز رایانه‌اش را به‌دست آوردم.

چند روز بعد با اطلاع از این که من و هفت نفر از همکلاسی‌هایم نمره تجدیدی از درس استاد گرفته بودیم، تصمیم گرفتم با نفوذ به رایانه‌اش نمره‌ها را دستکاری کنم. ابتدا نمره خودم و دو نفر از دوستانم را تغییر دادم؛ سپس با دریافت 300 تا 500 هزار تومان از دیگر همکلاسی‌هایم، نمره‌هایشان را تغییر دادم.

با اعتراف متهم، تحقیق از او ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی،
مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی، مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

" آذربایجان غربی به عنوان بستری مناسب برای سرمایه گذاری، یکی از امن ترین استان های کشور است " این شاید شاه بیت سخنرانی سال های اخیر مسئولان ملی و استانی در شمال غربی ترین استان کشور باشد .

رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها