علیخانی رو به مردی که حدود نه سال عاشقانه از همسرش پرستاری می کرد گفت: در بین مردهای ایرانی معمولا از این خبرها نیست، شما جزء آن عده ی با معرفت هستید . امیدوارم نسل مردهای شبیه شما در مملکت ما زیاد شود .
کد خبر: ۶۹۲۴۷۴
آرزوی علیخانی برای بیشتر شدن مردان با معرفت

دو شب گذشته در ششمین روز از ماه مبارک رمضان « احسان علیخانی» دفترششم از ماه عسل 93 خود را بازکرد.


علیخانی پس از سلام با هم وطنان دوست داشتنی خود و قبولی طاعات و عباداتشان ، به خاطر نگاه‌های مخاطبان به برنامه ی دیروز خود تشکر کرد و اضافه کرد شب گذشته ماه عسل به زندگی سه فوتبالیست کشورمان اختصاص داشت که شاید تاکنون به آن پرداخته نشده بود و گاهی اوقات بدلیل دریافت مبلغ های میلیاردی متهمشان می کنیم. برداشت ها از برنامه دیروز متفاوت بود ، ما نقدهای درست را می پذیریم و به هیچ وجه قصد تبرعه کردن این قشر را نداشتیم و قطعا هیچ گاه یک قشر خاص، مطلقا خوب نیستند.

هدفمان از این برنامه این بود که انسان ها را زود قضاوت نکنیم بلکه بعد از نگاه مسیر زندگیشان، درباره آنها حرف بزنیم. سروصدا کردن از ارقام میلیاردی در روزهایی که شاید هم وطنان ما گرفتار باشند شاید این موضوع مکدرشان بکند، کاش کاری کنیم که حال مردم را بد نکنیم.

/Media/Image/1393/04/14/635401996923701185.jpg

ما بدنبال بحث فوتبال نبودیم و تنها شنونده قصه ی آنها بودیم و سپس طبق روال هرروز آیتمی از شب گذشته پخش شد، در حین صحبت یکی از عوامل برنامه با مهمانان و اهدای هدیه به آنها علیخانی به جمع آنها آمد وگفت : برنامه خیلی بازخورد داشته است، بعد از فرزند سید مهدی رحمتی سوال کرد طرفدار پرسپولیس هستی یا استقلال ؟ پسر رحمتی پاسخ داد: پرسپولیس، علیخانی که از این پاسخ رضایت کامل را دریافت کرده بود با خوشحالی تمام متذکر شد، من دیگه حرفی ندارم و صحنه را ترک کرد.

بر روی صندلی های ماه عسل یک زوج نشسته بودند که 52 سال از زندگی مشترکشان می گذشت و حاصل این زندگی مشترکشان دو فرزند و چهار نوه بود ، همسر این مرد حدود نه سال پیش به بیماری آلزایمر دچار شده بود و در حال حاضر همسرش را به جای پدرش تصور می کرد و همسرش از او نگهداری می کرد. همسر این خانم ، متذکر شد که هیچ کدام از کارهای همسرم برایم سخت نیست و امیدوارم خداوند از من قبول کند .

علیخانی پس از شنیدن جمله های قابل تامل مهمان عنوان کرد: اگر خانم ها بیننده ی برنامه ما باشند با ساعد به پهلوی شوهرشان می زنند که یاد بگیر. در سمت دیگر این زوج ، مادری 87 ساله به همراه دخترش که 63 سال داشت، مهمان دیگر ماه عسل بودند .

او اینگونه قصه ی خود را شرح داد: حدود 12 سال است که مادرم دچار بیماری آلزایمر شده در تمام این مدت با عشق از مادرم پرستاری کردم.

علیخانی پس از نگاه تامل برانگیز به چهره ی این مادر گفت: چهره ی مادرتان به مانند مرحوم رقیه چهره آزاد ستاره درخشان در فیلم مرحوم علی حاتمی می ماند. یک دیالوگ طلایی در سینمای کشورمان وجود دارد که اگر آنها ما را به یاد نمی آورند اما ما که آنها را می شناسیم.

سپس علیخانی رو به مردی که حدود نه سال عاشقانه از همسرش پرستاری می کرد گفت: در بین مردهای ایرانی معمولا از این خبرها نیست، شما جزء آن عده ی با معرفت هستید .

علیخانی ادامه داد : امیدوارم نسل مردهای شبیه شما در مملکت ما زیاد شود .

علیخانی پس از ترک جایگاه خود خاطر نشان کرد: یک عده از انسان‌ها مارا فراموش می کنند اما ما نباید عشق، محبت و خوبی هایشان را فراموش کنیم .ماهتون عسل. (سمیه مردانی/ باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها