jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۱۸۹۹   ۱۳ تير ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۱

یک متخصص پرتودرمانی توصیه کرد: بهتر است بیماران سرطانی که در حال طی کردن دوره درمانی خود هستند، طی دو سال اول پس از درمان از روزه‌داری اجتناب کنند، اما با گذشت سه سال از دوره درمانی‌شان می‌توانند روزه بگیرند.

دکتر پدرام فدوی در گفت‌وگو با جام‌جم گفت: با گذشت سه تا پنج سال از درمان اولیه بیماران سرطانی، این دسته از بیماران با رعایت نکاتی می‌توانند روزه بگیرند؛ ازجمله این که نباید خود را طی روزه‌داری با فعالیت‌ها خسته کنند و باید استراحت کافی داشته باشند. همچنین طی روزه‌داری از قرار گرفتن در آفتاب خودداری کنند و به این ترتیب، میزان استرس فیزیولوژیک وارده به بدن را به حداقل برسانند. درباره مصرف داروهای این بیماران نیز پزشک معالج با توجه به نوع بیماری و برنامه درمانی خاص هر بیمار باید تصمیم بگیرد که وی می‌تواند داروهایش را در دو وعده سحر و افطار میل کند یا نه؛ به‌عنوان مثال، مصرف داروهای درمانی مبتلایان به سرطان پستان در وعده‌های سحر و افطار بلامانع است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر