درگاههای الکترونیکی باید یکسان سازی شود

جدیدترین روش​های سرقت از کارت​های بانکی

رییس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته سایبری جدید ترین روش های سرقت از کارت های بانکی را تشریح کرد.
کد خبر: ۶۸۸۳۲۱
جدیدترین روش​های سرقت از کارت​های بانکی

سرهنگ تورج کاظمی در جلسه تعامل پلیس سایبری و نمایندگان شرکت های خدمات پرداخت که با هدف «مدیریت کاهش وقوع جرایم مالی در حوزه سایبر» برگزار شد، گفت: بیشترین شگرد کلاهبرداران در حوزه جرایم مالی سوء استفاده از اعتماد شاکی و فیشینگ است. شیادان برای کلاهبرداری از سیستم کارتخوان و سهل انگاری مردم استفاده می کنند.

وی افزود: عدم جانمایی مناسب دستگاه های کارتخوان به منظور کشیدن کارت و ورود رمز آن توسط صاحب کارت و دور ماندن چشم اطرافیان از رمز افراد یکی از این مواردی است که باید رفع شود.

سرهنگ کاظمی عدم دسترسی به دستگاه های کارتخوان توسط مشتریان را یکی از موارد سوء استفاده افراد شیاد عنوان کرد و گفت: رایج شدن چنین سهل انگاری هایی موجب شده تا امنیت پرداخت الکترونیک از طریق دستگاه (POS) کاهش یافته و زمینه را برای انواع کلاهبرداری، سرقت و برداشت های غیرمجاز از مشتریان فراهم کند.

وی در خصوص جدیدترین شگرد کلاهبرداران و سارقان در فضای مجازی گفت: در این خصوص بزهکاران از طریق نصب مدارهای مغناطیسی بر روی دستگاه های پوز اطلاعات کارت مشتریان را در حافظه جانبی مدار ذخیره کرده و سپس با استفاده از دستگاه کارت خوان اطلاعات حساب مالباختگان را دریافت و سپس با استفاده از کارت جعلی ساخته شده اقدام به برداشت وجه و خرید اینترنتی می کنند که در همین زمینه نیز فروشندگان باید دقت لازم را در زمینه نگهداری مناسب دستگاه‌های POS خود داشته باشند.

رییس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا تخصصیص درگاه ها به افراد دارای صلاحیت، کنترل دوره ای محتوای سایت های دارنده درگاه را از عوامل کاهش کلاهبرداری و یکسان سازی آدرس درگاه ها را از عوامل کاهش فیشینگ عنوان کرد.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها