jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۸۱۴۰   ۰۳ تير ۱۳۹۳  |  ۲۰:۴۶

بازی‌های پایانی دور مقدماتی جام جهانی امروز به گروه پنجم و ششم می‌رسد. در این دو گروه فرانسه و آرژانتین حضورشان را در بین شانزده تیم قطعی کرده و هندوراس و بوسنی در میان وداع‌کنندگان با جام جای گرفته‌اند. اما چهار تیم دیگر سودای صعود دارند. سوئیس و اکوادور از گروه 5 و نیجریه و ایران از گروه 6 .

در گروه 5 شانس سوئیس بیشتر است چرا که با هندوراس روبه‌رو می‌شود و رقیبش با فرانسه متحول شده، اما در گروه ششم پس از سه بازی، کار کمی پیچیده شده و شاید سکه برای دومین تیم صعودکننده و این‌که کدام یک از تیم‌های ایران و نیجریه می‌توانند به دور بعد راه پیدا کنند، تصمیم‌گیرنده باشد.

به دلیل نتایجی که دو تیم در بازی‌های قبلی‌شان کسب کرده‌اند و سیستمی که فیفا برای انتخاب از بین تیم‌هایی که کاملا شرایط یکسان دارند، ممکن است دو تیم بعد از بازی‌های امروز که آخرین بازی مرحله گروهی محسوب می‌شود، با سناریویی جالب روبه‌رو شوند. چنانچه ایران با یک گل بوسنی را شکست دهد و نیجریه با همین نتیجه به آرژانتین ببازد، دو تیم با چهار امتیاز و زدن و خوردن تعداد گل‌های مشابه در جایگاه مشترک قرار می‌گیرند.

دو تیم در بازی اول به تساوی بدون گل رسیدند تا اکنون شاید کارت شانس برایشان تصمیم‌گیرنده باشد.«دلیا فیشر» سخنگوی فیفا اعلام کرده است که مراسم قرعه‌کشی در ورزشگاه ماراکانا و 90 دقیقه پس از پایان بازی دو تیم انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر