هشدار تعرفه‌ای به خودروسازان

رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان نسبت به ادامه عملکردهای پیشین به خودروسازان هشدار داد و گفت: درصورت نیاز، حذف تعرفه واردات خودرو را از مراجع تصمیم‌گیر پیگیری خواهیم کرد.
کد خبر: ۶۸۷۷۳۲

محمد جعفری در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه بازهم شاهد افزایش قیمت خودروهای داخلی هستیم؛ در حالی که تمایل ما کاهش قیمت خودروهای داخلی برای افزایش قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود.وی با بیان این‌که خودروسازان سابقه خوبی در رعایت حقوق مصرف‌کنندگان ندارند، خاطرنشان کرد: استفاده از خودروهای باکیفیت و با قیمت مناسب داخلی، حق مصرف‌کنندگان ایرانی است و خودروسازان باید در راستای احقاق حقوق مصرف‌کنندگان گام بردارند.

رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: این انجمن عملکرد خودروسازان را پس از افزایش قیمت‌ها رصد کرده و در صورت ادامه تضییع حقوق مصرف‌کنندگان، موضوع را اطلاع‌رسانی و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: حداقل انتظار از خودروسازان پس از افزایش قیمت‌ها، افزایش تولید و عرضه خودرو است؛ به‌ گونه‌ای که تمام مصرف‌کنندگان بتوانند خودروی مورد نیاز خود را به‌سهولت و به‌قیمت رسمی از کارخانه یا بازار آزاد تامین کنند.

جعفری تصریح کرد: حذف تعرفه واردات خودرو سریع‌ترین راهکار برای صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان در این حوزه است، بنابراین در صورت عدم اصلاح عملکرد خودروسازان، اجرای آن از سوی مراکز تصمیم‌گیر پیگیری خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها