jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۸۶۲۳۴   ۳۰ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۸:۳۹

شهر سائوپائولوی برزیل که این روزها میزبان تعدادی از بازی‌های جام جهانی است، روز پنجشنبه شاهد تظاهرات و خشونت بود. معترضان خواستار سیستم حمل و نقل عمومی رایگان در این شهر بودند.

به گزارش ایرنا، معترضان در شهری که میزبان رویارویی تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و اروگوئه بود نخست با حضور یک گروه هزار نفره به آرامی برگزار شد ولی گروهی از جوانان نقابدار به پرتاب ترقه به سمت پلیس مبادرت کردند و پلیس نیز با شلیک گاز اشک‌آور به آنان پاسخ داد. این گروه خودروهای شیک را در یک نمایشگاه اتومبیل به تاراج برده و ضمن آتش زدن زباله به مدت بیش از یک ساعت، یکی از جاده‌ها را مسدود کردند. تظاهرکنندگان با پرتاب سنگ شیشه‌های یک بانک را نیز خرد کردند. برخی از تظاهرکنندگان فریاد می‌زدند: «هی، فیفا کرایه‌ها را قطع کن» و دیگران پارچه نوشته‌هایی با مضمون «نان آری، سیرک خیر» حمل می‌کردند. یک تظاهرکننده به خبرگزاری فرانسه گفت: اینها همه به دلیل جام‌جهانی است. این کشور سرمایه‌گذاری در جام‌جهانی را نسبت به بهبود سطح زندگی شهروندان ترجیح می‌دهد.

روز چهارشنبه نیز تظاهراتی در شهر پورتو آلگره علیه افزایش هزینه‌های عمومی در برزیل به دلیل بازی‌های جام‌جهانی صورت گرفت و معترضان علیه هزینه‌های دولت در برگزاری این بازی‌ها شعارهایی سر دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر