jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۵۱۸۵   ۲۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۶:۴۷

سرکرده گروه موسوم به "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش) با ورود علنی به جنگ با مردم عراق این روزها به خبرسازترین تروریست در دنیا تبدیل شده است.

رؤیای سرکرده داعش در منطقه چیست

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، تروریستهای تحت فرمان "ابوبکر البغدادی" اکنون بخشهایی از شرق سوریه و غرب عراق را اشغال کرده و در حال ارتکاب جنایت هستند.

گروه داعش که رؤیای تحت کنترل در آوردن کل منطقه شام را در سر می پروراند، اکنون حتی در صورت به دام انداختن عناصر دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه یا عراق، آنان را بی رحمانه از دم تیغ می گذراند.

ابوبکر البغدادی کیست

سایت مغربی "هسپرس" نوشت: گفته شده است که ابوبکر البغدادی در سال 1971 در شهر سامرای عراق متولد شد.

بر اساس ادعای سایتهای حامی گروه‌های تروریستی، البغدادی از دانشگاه بغداد مدرک دکترای مطالعات اسلامی گرفته است.

به گفته منابع نزدیک به داعش، فروش نفت سوریه در بازار سیاه میلیونها دلار به جیب ابوبکر البغدادی ریخته است. و اکنون پس از ورود به موصل سلاح و مهمات بسیاری را از انبارهای سلاح ارتش عراق به دست آورده است.

وی پس از سالها عضویت در القاعده و همرزمی با تروریستهای سرشناس این گروه جنایتکار، در سال 2010 سرکرده گروه موسوم به "دولت اسلامی در عراق" شد.

البغدادی یک سال بعد با آغاز بحران در سوریه، فرصت را غنیمت شمرد و با اعزام تروریستهای تحت فرمانش به سوریه نخستین گامهای خود را برای تحقق رؤیایش برای فرمانروایی بر سرزمین شام، برداشت.

در همین راستا، معاون وی "ابومحمد الجولانی" با الهام گرفتن از روش القاعده، گروه جنایتکار دیگری را تحت عنوان "جبهه النصره" در سوریه تشکیل داد.

درگیری داعش با النصره

اما پس از افزایش نفوذ الجولانی در سوریه و مخالفتش با ادغام گروهش با فرماندهی بغداد و تشکیل گروه "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش) دو گروه از یکدیگر جدا شده و درگیریهای خونبار و سنگینی بین دو طرف صورت گرفت.

البته درگیری این دو گروه برای اعضای نزدیک به القاعده موضوع عجیب و غافلگیرکننده ای نبود، چرا که پس از اعلام مرگ اسامه بن لادن سرکرده تشکیلات القاده، گفته شده است که ابوبکر البغدادی تنها کسی بود که با "ایمن الظواهری" به عنوان جانشین بن لادن بیعت نکرد.

به گفته نزدیکان ابوبکر البغدادی، وی معتقد است که تمرکز در یک مکان، عناصر او را با شکست مواجه می کند. و او مسائل غافلگیر کننده بسیاری را برای دشمنانش دارد.

ثروت ابوبکر البغدادی

به گفته منابع نزدیک به داعش، فروش نفت سوریه در بازار سیاه میلیونها دلار به جیب ابوبکر البغدادی ریخته است. و اکنون پس از ورود به موصل سلاح و مهمات بسیاری را از انبارهای سلاح ارتش عراق به دست آورده است.

با افزایش قدرت ابوبکر البغدادی، اکنون بسیاری از هوادارانش او را جانشین بن لادن می‌دانند که به دنبال تحقق رؤیاهای او است، و تأکید دارند که اکنون ایمن الظواهری باید با ابوبکر البغدادی بیعت کند.

آنان همچنین خاطرنشان کرده اند که ادامه حمایتهای مالی و تسلیحاتی از داعش، باعث باقی ماندن این گروه شده است.

با افزایش قدرت ابوبکر البغدادی، اکنون بسیاری از هوادارانش او را جانشین بن لادن می‌دانند که به دنبال تحقق رؤیاهای او است، و تأکید دارند که اکنون ایمن الظواهری باید با ابوبکر البغدادی بیعت کند.

تروریستهای اروپایی و آمریکایی در داعش

از جمله روشهای ابوبکر البغدادی، استفاده از تروریستهایی است که از اروپا و آمریکا به عضویت داعش در آمده اند. وی با فراهم کردن آموزشهای لازم از آنها در صحنه های جنگ و درگیری در سوریه و عراق استفاده می کند؛ علاوه بر این در صورت بازگشت آنان به کشورهای خود می توانند با توجه به تجربیاتی که کسب کرده اند، برای خدمت به داعش عملیاتی را در خارج از خاورمیانه انجام دهند.

تروریستهای داعش به گونه ای آموزش می بینند که دیگر چیزی در درون آنان تحت عنوان ترحم و ترس وجود نداشته باشد. تروریستهایی که بعضی از آنان حتی بلد نیستند به زبان عربی صحبت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رویا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
پست فطرت .... فكر می كنم اصلا بویی از آدمیت ندارد. اون ... انسان نماست كه با شنیدن بوی خون اروم می گیرد امیدوارم سزاشو خود اقا امام زمان بدهد
۰
۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۲
فقط كافیه رهبری امر بفرمایند. داعش را با خاك یكسان می كنیم
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
سلام خسته نباشید اگرامكان داره مطالب بیشتری در مورد گروه تروریستی داعش بیآن كنید
۰
۰
بابك
Turkey
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
تمام این افراد مترسكهایی بیش نیستند/ روباه اصلی و مهر های اصلی امریكا و انگلیس هستند كه پشت صحنه فقط در كشورهایی كه پای نجس شان را بنام صلح و دموكراسی می گذارند اما بعد رفتنشاان بی امنی ترور و گروهای افراطی سریعا شكل میگیرند/ هدف امریكا و انگلیس از ایجاد این گروها :
1- كشتار همدیگر مسلمانان
2- آتش جنگ در خاور میانه و فراموش شدن مسئله اسرائیل
3- بازشدن پای امریكا و انگلیس در مقام حامی و كمك بعنوان نجات گر
4-فشار بر یك حكومت اسلامی در حال توسعه به نام ایران
بطور كلی عامل تمام بد بختی ها و كشتار و جنگ در تمام كشورها نیتهای كثیف استعماری امریكا و انگلیس هست
۰
۰

یادداشت

بیشتر
اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

لبنان اگر دیر زمانی به عروس خاورمیانه و کشور سپید معروف بود، امروز اما کشوری است با بحران‌های ریز و درشت و نگرانی‌های فزاینده در قبال آینده‌ای مبهم.

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

محمد حنیف اتمر وزیر خارجه اشرف غنی گفته؛ هشتاد ولسوالی[شهرستان]در سراسرافغانستان باجنگ به اشغال طالبان درنیامده بلکه به دلیل «تخلیه‌ از قبل برنامه‌ ریزی شده» هم بوده...از آنسو انس حقانی مغز متفکر طالبان و پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگزار شبکه حقانی در پی پیشروی‌های سریع طالبان گفت؛ «ده‌ها ولسوالی به طور مسالمت‌آمیز به دست مجاهدین افتاد. در قسمت برخی ولسوالی‌ها حتی تصمیم تسخیرشان وجود نداشت.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر