jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۶۸۵۰۴۰   ۲۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۹

وال استریت ژورنال اعلام کرد:پس از سال 2009 و رکود اقتصادی بزرگ در غرب، مجموع ثروت میلیاردرهای جهان بیش از ۲ برابر شده است در این بین10 شهر جهان بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را در خود جای داده اند.

از سال 2009 و رکود بزرگ اقتصادی در جهان، مجموع ثروت میلیاردرهای جهان از 3.1 هزار میلیارد دلار به 6.5 هزار میلیارد دلار افزایش یافته است که این میزان ثروت از میزان تولید ناخالص داخلی تک تک کشورهای جهان به جز چین و آمریکا بالاتر است.

تا پایان سال 2013 بالغ بر 2170 میلیاردر در جهان وجود داشته اند که 766 نفر از این افراد در اروپا و 522 نفر دیگر در ایالات متحده ساکن هستند.

مجموع ثروت میلیاردرهای اروپایی معادل 2.12 هزار میلیارد دلار و علی رغم تعداد کمتر میلیاردرهای آمریکایی ثروت آنها معادل 2.16 هزار میلیارد دلار و بیشتر از مجموع میلیاردرهای اروپایی بوده است.

از جمله شهرهای محبوب میلیاردرهای جهان برای حضور و سکونت می توان به نیویورک با 96 ، هنگ کنگ با 75، مسکو با 74، لندن با 67، بمبئی با 30، سنگاپور با 27، پکن با 26، پاریس با 25، ریاض با 25 و دوبی با 24 میلیاردر اشاره کرد.

در این میان پنج کشور با بیشترین تعداد میلیاردر در جهان شامل ایالات متحده با 515 ، چین با 157، آلمان با 148، انگلیس با 135 و روسیه با 108 میلیاردر هستند.

بر اساس پیش بینی Wealth-X، تعداد میلیاردرهای جهان تا پایان سال جاری به 2356 نفر و تا سال 2020 به 3873 میلیاردر افزایش خواهد یافت.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر