jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۶۸۵۰۴۰   ۲۷ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۹

وال استریت ژورنال اعلام کرد:پس از سال 2009 و رکود اقتصادی بزرگ در غرب، مجموع ثروت میلیاردرهای جهان بیش از ۲ برابر شده است در این بین10 شهر جهان بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را در خود جای داده اند.

از سال 2009 و رکود بزرگ اقتصادی در جهان، مجموع ثروت میلیاردرهای جهان از 3.1 هزار میلیارد دلار به 6.5 هزار میلیارد دلار افزایش یافته است که این میزان ثروت از میزان تولید ناخالص داخلی تک تک کشورهای جهان به جز چین و آمریکا بالاتر است.

تا پایان سال 2013 بالغ بر 2170 میلیاردر در جهان وجود داشته اند که 766 نفر از این افراد در اروپا و 522 نفر دیگر در ایالات متحده ساکن هستند.

مجموع ثروت میلیاردرهای اروپایی معادل 2.12 هزار میلیارد دلار و علی رغم تعداد کمتر میلیاردرهای آمریکایی ثروت آنها معادل 2.16 هزار میلیارد دلار و بیشتر از مجموع میلیاردرهای اروپایی بوده است.

از جمله شهرهای محبوب میلیاردرهای جهان برای حضور و سکونت می توان به نیویورک با 96 ، هنگ کنگ با 75، مسکو با 74، لندن با 67، بمبئی با 30، سنگاپور با 27، پکن با 26، پاریس با 25، ریاض با 25 و دوبی با 24 میلیاردر اشاره کرد.

در این میان پنج کشور با بیشترین تعداد میلیاردر در جهان شامل ایالات متحده با 515 ، چین با 157، آلمان با 148، انگلیس با 135 و روسیه با 108 میلیاردر هستند.

بر اساس پیش بینی Wealth-X، تعداد میلیاردرهای جهان تا پایان سال جاری به 2356 نفر و تا سال 2020 به 3873 میلیاردر افزایش خواهد یافت.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر