شمارش معکوس برای آغاز جام جهانی 2014

صدای پای ستاره‌ها در سرزمین قهوه

شمارش معکوس برای آغاز جام جهانی 2014 برزیل آغاز شده است. از اکنون چشم‌ها به ساق‌های ستاره‌هایی دوخته شده که می‌توانند فوتبال دنیا را با مهارت‌های منحصر به فردشان پای جعبه جادویی میخکوب کنند.
کد خبر: ۶۸۲۵۶۱
صدای پای ستاره‌ها در سرزمین قهوه

این ستاره‌ها اما انگشت‌شمار نیستند. آوردگاه برزیل قرار است جولانگاه ستاره‌هایی باشد که در پیراهن تیم‌های ملی کشورهای مختلف به دنبال اهدافی بزرگ هستند. ستاره‌های احتمالی جام جهانی را باید در دو دسته قرار داد؛ دسته اول ستاره‌هایی که اکنون شهرت زیادی دارند و جزو برترین بازیکنان دنیا محسوب می‌شوند. انتظارات از این بازیکنان شهیر این است که به ستاره بودن خود در برزیل هم ادامه بدهند، اما در دسته دوم ستاره‌های احتمالی بازیکنانی قرار دارند که جوان هستند و جویای نام. آنها پدیده‌های احتمالی جام جهانی هم معرفی می‌شوند. با ستاره‌های احتمالی جام جهانی بیشتر آشنا می‌شویم.

کریستیانو رونالدو (تیم ملی پرتغال)

از مرد سال فوتبال جهان در سال 2013 و بازیکنی که رکورد گلزنی را در فصل 2014 ـ 2013 فوتبال اروپا شکست چه انتظاری در جام جهانی دارید؟ شاید تیم ملی پرتغال جزو مدعیان قهرمانی محسوب نشود، اما بدون شک کریس رونالدو یکی از ستاره‌های جالب توجه و محبوب جام جهانی است. رونالدو که تمام افتخارات ممکن باشگاهی را به دست آورده حالا به دنبال یک توفیق قابل توجه بین‌المللی است. درخشش در جام جهانی آن هم در گروه مرگ متشکل از پرتغال، آلمان، آمریکا و غنا بسیار دشوار است، اما رونالدو یک برنده واقعی به شمار می‌رود. اگر رونالدو همان رونالدوی لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا باشد آن‌گاه باید شاهد درخشش بی‌نظیر این اعجوبه پرتغالی باشیم.

آندرس اینیستا (اسپانیا)

شاید این آخرین جام جهانی اینیستا باشد، شاید او پس از این رقابت‌ها از تیم ملی خداحافظی کند، شاید هم نتواند به همراه تیم ملی کشورش موفقیت‌های عظیم چند سال اخیر را تکرار کند، اما با تمام تفاسیر او قطعا در فهرست بازیکنانی قرار می‌گیرد که همه از او انتظار درخشش در‌جام‌جهانی را دارند. برای اینیستا و البته بقیه هم‌تیمی‌هایش نظیر ژاوی که پیش از این جام جهانی را فتح کرده‌اند، فکر کردن دوباره به فتح یک جام جهانی دیگر طبیعی است. این هافبک ملی‌پوش بارسلونا می‌خواهد در برزیل آخرین جام جهانی خود را باشکوه هر چه تمام‌تر پشت‌سر بگذارد. هر چند او فصل موفقیت‌آمیزی با بارسلونا نداشت، اما هنوز ستاره ماتادورها به شمار می‌رود.

ماریو بالوتلی (تیم ملی ایتالیا)

مهاجم جنجالی تیم ملی ایتالیا که به دلیل حاشیه‌های همیشگی‌اش به «سوپر ماریو» شهرت دارد، وعده داده در جام‌جهانی 2014 یک گلزن تمام عیار برای تیم ملی کشورش خواهد بود. بالوتلی با وجود همه حاشیه‌های ریز و درشتی که دارد یکی از بهترین مهاجمان کنونی فوتبال ایتالیا به شمار می‌آید. به عبارت دیگر، حاشیه‌های متعدد و پرشمارش هرگز توانایی‌های فنی او را نقض نمی‌کند. این بازیکن مهاجم مورد علاقه پراندلی (سرمربی ایتالیا) است. بالوتلی بیست‌وسه ساله و غنایی‌الاصل یکی از ستاره‌هایی است که دیدن بازی‌هایش در جام جهانی به همه توصیه می‌شود.

لیونل مسی (تیم ملی آرژانتین)

برخی مسی بیست‌وهفت ساله را برترین فوتبالیست تاریخ معرفی می‌کنند، اما این ادعا هنگامی از اغراق و گزافه گویی دور می‌شود که او حداقل در این دوره از رقابت‌های جام جهانی بتواند با آرژانتین جایگاه بی‌نظیری به دست بیاورد و بر جام قهرمانی بوسه بزند. مسی ـ برنده چهار توپ طلای فوتبال دنیا ـ قطعا یکی از ستاره‌های جام جهانی خواهد بود. حتی اگر در فصل اخیر در قامت آن ستاره همیشگی ظاهر نشده باشد، اما به هر حال این یک واقعیت است که مسی هرگز درخششی که برای بارسلونا داشت برای تیم ملی آرژانتین از خود نشان نداد.

با تمام این تفاسیر مسی یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های «ستاره بودن» در جام جهانی 2014 است.

وین رونی (تیم ملی انگلیس)

رونی امروز در بیست و هشت سالگی دیگر طراوت و آمادگی گذشته خود را ندارد، اما حتی با وجود این باز هم یکی از ستاره‌های احتمالی جام جهانی معرفی می‌شود. این مهاجم تیم ملی انگلیس در دو جام جهانی گذشته هیچ گلی برای انگلیسی‌ها نزده و حالا امیدوار است بتواند در جام‌جهانی 2014 جبران مافات کند و با گلزنی‌هایش انگلیس را به موفقیتی برساند که در چند جام جهانی اخیر بی‌سابقه بوده است. رونی با وجود همه افت و خیزهایش در فصل اخیر هنوز مهاجم اول انگلیسی‌هاست و روی هاجسون(سرمربی انگلیسی‌ها) از او به عنوان مهاجم ثابتش استفاده کند. رونی که زمانی پسر طلایی فوتبال انگلیس بود در جام جهانی 2014 بیشتر از دو جام جهانی گذشته وظایف و مسئولیت‌های سنگین‌تری روی دوشش احساس می‌کند.

مسوت اوزیل (تیم ملی آلمان)

تیم ملی فوتبال آلمان ستاره‌های متعددی دارد؛ مانند فیلیپ لام، توماس مولر، ماریو گوتزه و... اما در این میان مسوت اوزیل فعلا قابل‌توجه‌ترین ستاره است. این بازیکن هنگامی توقعات را از خود بیشتر کرد که اوایل فصل گذشته با قراردادی بیش از 40 میلیون پوند از رئال مادرید راهی آرسنال شد تا گرانترین بازیکن تاریخ این باشگاه لندنی شود. اوزیل ستاره‌ای است که می‌تواند در ترکیب آلمان مدعی و منظم بدرخشد.

نیمار (تیم ملی برزیل)

برای برزیلی که می‌خواهد در کشور خودش قهرمان جام جهانی شود، نیمار یکی از مهم‌ترین ستاره‌هاست. نیمار بیست‌ویک ساله یکی از ستاره‌های جام‌جهانی معرفی می‌شود. اگر برزیل قهرمان جام جهانی شود بعید نیست که او سال 2014 توپ طلا را هم بگیرد. نیمار اما در ماه‌ها و سال های گذشته نشان داده نه‌تنها برای تیم باشگاهی که برای تیم ملی کشورش هم می‌تواند یک ستاره تمام‌عیار باشد. این مهاجم بارسلونا نسبت به قهرمانی تیم ملی کشورش در رقابت‌های جام جهانی اطمینان زیادی دارد. نیمار یکی از گزینه‌های تصاحب کفش طلای جام جهانی هم به شمار می‌آید. باید دید این ستاره گرانقیمت چقدر انتظارات را برآورده می‌کند.

آرین روبن (تیم ملی هلند)

بدون شک آرین روبن مهم‌ترین بازیکن تیم ملی هلند است. این هافبک بایرن مونیخ در پایان فصل 2014 ـ 2013 هر چند برخلاف فصل گذشته موفق نشد به همراه تیمش بر جام قهرمانی اروپا بوسه بزند، اما قهرمانی در بوندس‌لیگا و جام حذفی آلمان فصل موفقیت‌آمیزی را برای او رقم زد. روبن نیز احتمالا آخرین جام‌جهانی خود را تجربه می‌کند. او هم یکی دیگر از ستاره‌های شهیر جام جهانی خواهد بود. روبن در جام جهانی گذشته همراه لاله‌های نارنجی هلند نایب‌قهرمان جام جهانی شد، اما با وجود این که می‌داند در برزیل چه کار سختی پیش روی او و هم‌تیمی‌هایش است باز هم به رویای قهرمانی فکر می‌کند.

لوئیس سوارز (تیم ملی اروگوئه)

او در فصل اخیر لیگ برتر انگلیس برترین گلزن شد ضمن این که کفش طلای فوتبال اروپا را هم به طور مشترک با کریستیانو رونالدو برد. سوارز بیست و هفت ساله در حال حاضر یکی از سه بازیکن برتر فوتبال دنیا معرفی می‌شود و علاوه بر آن برترین بازیکن فصل اخیر لیگ‌های مختلف فوتبال اروپا معرفی شد. این مهاجم لیورپول قطعا یکی از ستاره‌های جام جهانی خواهد بود، البته به این شرط که مصدومیت کنونی او سد راهش نشود. سوارز در تیم ملی اروگوئه می‌تواند همان نقشی را داشته باشد که در لیورپول داشت؛ گلزن و باکیفیت. او که در این فصل 30 گل برای لیورپول زد راه گلزنی را خیلی خوب بلد است. برای دیدن درخشش یکی از برترین بازیکنان فوتبال دنیا باید امیدوار باشیم مصدومیت او مشکل‌ساز نشود.

هیلدا حسینی‌خواه/ گروه ورزش

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها