jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۸۰۷۹۸ ۱۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۲

در حالی که ذخیره آب در برخی سدها از جمله دز، کارون 3 و 4 در شرایط عالی و به میزان بالای 90 درصد است، ذخیره آب 46 سد از جمله دوستی (تامین کننده آب مشهد) و لار (تامین کننده آب شرق تهران) به کمتر از 40 درصد رسید.

46 سد در شرایط هشدار قرار گرفت

بر اساس آخرین بررسی های صورت گرفته 37 سد از جمله شهید عباسپور، البرز، دز، پیشین، ایلام، آغ چای، کوثر، بافت، کینه ورس و کارون 3 و 4 که 27 درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، بین 90 تا 100 درصد حجم مخزن موجودی آب دارند.

همچنین 36 درصد از سدهای کشور کمتر از 40 درصد پُرشدگی دارند. حجم آب 46 سد کشور از جمله سدهای استقلال، دوستی، لار، کرخه، پانزده خرداد و وشمگیر تا پایان هفته گذشته به کمتر از 40 درصد ظرفیت مخزن این سدها رسید.

حجم آب 24 سد از جمله سدهای سفیدرود، شهید رجایی، ارس، زیردان و کرج که 12 درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، تا پایان هفته گذشته بین 70 تا 90 درصد ظرفیت مخزن این سدها رسید.

براساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران، 27 سد کشور در حال حاضر بین 50 تا 70 درصد پُرشدگی دارند که از آن جمله می توان به سدهای گاوشان، گتوند علیا، تهم، شمیل و نیان، گلستان 2، اکباتان و کمال صالح اشاره کرد که 18 درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند.

همچنین در پایان هفته گذشته 18 سد از جمله رئیسعلی دلواری، ماملو، ستارخان، گلستان و علویان که 7 درصد از ظرفیت کل مخازن کشور را تشکیل می دهند، بین 40 تا 50 درصد حجم مخزن موجودی آب داشتند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر